دانشگاه و كنكور

آغاز نام نویسی وام ویژه دکتری از امروز

به گزارش خبرنگار  گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، از امروز (شنبه ، 17 آبان)  نام نویسی برای وام مخصوص دکتری برای ترم اول سال تحصیلی جدید  در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آغاز شده و تا 15 اذر امسال ادامه دارد.

وام های روزانه دانشجویان مقطع دکترا ناپیوسته در دانشگاه های دولتی و مراکز تابعه می توانند از این وام بهره مند شوند.

وام ویژه دکترا صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در لیستی به مبلغ 000،000. 42 ریال برای (ترم اول پاییز و زمستان) در سال تحصیلی 99 ارائه می شود.

برای دانشجویان مقطع دکتری که قبلاً برای دریافت وام ویژه دکتری به بانک معرفی شده اند ، این وام در دو لیست به مبلغ 2 میلیون و 100 هزار تومان در ترم جاری و مهلت ثبت نام برای دریافت این وام ها به آنها پرداخت می شود. تا 6 ژانویه ادامه دارد. .

دانشجویی که برای یک بار مراجعه به بانک اقدام کرده و از آن بانک وام دریافت کرده است فقط می تواند از وام ویژه دکترای این بانک استفاده کند.

دانشجویان مقطع دکترا ناپیوسته می توانند هر 6 ماه یک بار وام دکتری ویژه دکتری را به مبلغ 700000 تومان در ماه از منابع صندوق رفاه یا بانک تحت تعهد صندوق رفاه دریافت کنند.

این وام به طور تمام وقت به دانشجویان تمام وقت در دانشگاه های دولتی و مراکز وابسته به قوه مجریه اعطا می شود تا در پیشرفت امور علمی دانشجویان مقطع دکترا و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که دارای آزمون جامع خود را با موفقیت به پایان رساند.

نحوه پرداخت وام ویژه دکترا

– مدت زمان استفاده از وام ویژه دکتری تخصصی ناپیوسته حداکثر 8 ترم در طول دوره تحصیل است.

– اگر دانشجو به هر طریقی در یک یا چند ترم از وام استفاده کند ، مدت ذکر شده به عنوان بخشی از دوره محسوب می شود و حقی برای دانشجو برای استفاده از وام ایجاد نمی کند.

– دانشجویی که در یک دوره دکتری تمام وقت کار می کند ، پس از قبولی در آزمون جامع ، فقط در صورت درخواست می تواند از یکی از وام های دکترا یا ویژه دکترا استفاده کند. مشروط بر اینکه مدت زمان استفاده وی از وام ویژه دکتری بیش از 8 ترم نباشد.

– استفاده همزمان از وام دانشجویی و وام ویژه دکتری برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته امکان پذیر نیست.

متقاضیان واجد شرایط در فرصت کوتاه مدت تحقیقاتی در خارج از کشور با تأیید استاد راهنما و دستیار تحقیقاتی دانشگاه مورد مطالعه ، به شرطی که کل دوره وام بیش از 8 برابر یا 48 ماه “در درجه” نباشد ، واجد شرایط دریافت آنها هستند قرض خواهد شد.

– وام ویژه دکترا در ترم هایی که محتوای آموزشی به پایان رسیده است و دانشجویان درگیر تحقیق و تکمیل رساله یا رساله دکتری هستند ، از داشتن حداقل تعداد اعتبارات معاف هستند.

مدارک مورد نیاز

– سند مبایعه نامه در سیستم صندوق که توسط کاربر دانشگاه یا از طریق سیستم ثبت اسناد بصورت آنلاین کنترل و دریافت می شود.

– اعلام فعالیت تمام وقت دانشجو در امور آموزشی با تأیید گروه آموزشی و معاونت دانشجویی دانشگاه از طریق سیستم آموزشی دانشگاه.

admin

علت خفیف ظاهر شدن کرونا در کودکان

مقاله قبلی

وضعیت نگران کننده ی کرونا در تهران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *