دسته‌بندی نشده

آموزش تری دی مکس برای طراحی معماری معاصر

کاربرد آموزش تری دی مکس به طور گسترده تعریف شده است و این گستردگی میزان کار مورد نیاز را مشخص می کند. بنابراین عجله نکنید و بر اساس میزان کار خود برای آموزش تری دی مکس وقت اختصاص دهید. برای دریافت آموزش های تری دی مکس اینجا کلیک کنید .

پس از تحقیق ، نوعی فرصت را در تاریخ معماری کشف کردم. و دریابید که آپارتمانهایی به سبک هرم وجود دارد. به دلیل ساختار سنتی هرم ، این نوع معماری منسوخ شده است. بسیاری از مردم تصور نمی کنند که این پایه و اساس سازه های مدرن است زیرا شکل هرم عجیب به نظر می رسد.

مثلا
مدل مرحله بسیار ساده بود. من از ابزارهای اساسی در 3ds Max استفاده کردم تا ابتدا هرمی ایجاد کنم و سپس تغییرات زیر را اعمال کنم (تحت ویرایش پلی): Chamfer ، Cut و Inset و موارد دیگر.

برای سفارش هندسه خود ، پشته هایی برای هر عنصر پروژه ایجاد کردم.

هندسه زمین با استفاده از یک صفحه اول ساده و یک تقسیم ساخته شده است. من همچنین Noise Shift و V. را اضافه کردم. در برخی مناطق الگو iGrass و پلاگین Itoo Forest را اضافه کردم. برای مثال گیاه ، از مولفه تحقیق و توسعه iTrees ، پلاگین Itoo Forest و نوع دستی V-Ray در مکان های اصلی استفاده کردم.

چراغ
به منظور نورپردازی سعی کردم فضای ابری را که پس از باران تجربه شده ایجاد کنم. من معمولاً از V-Ray Sun در ترکیب با HDRI استفاده می کنم ، اما در این حالت تصمیم به Geosphere با V-Ray Light به عنوان IBL (نورپردازی مبتنی بر تصویر) گرفتم.

من از تصویر یک روز ابری به عنوان تصویر اصلی آسمان استفاده کردم که به من کمک کرد نور و جو مناسب را ایجاد کنم. پس از افزودن بازتاب ها و تغییرات ، تصویر امروز بهتر و ابری برای یک محیط بارانی به نظر می رسد.

من برخی از چراغ های V-Ray و V-Ray IES با رنگ های گرم را به داخل اضافه کردم.

این جزئیات تصویر کره زمین را نشان می دهد

دوربین ها
در مورد مناظر ، من قصد داشتم دو نمای پانوراما ارائه دهم – بنابراین شما می توانید هم از چشم انداز و هم از معماری درون آن لذت ببرید.

من دو دوربین دیگر قرار دادم تا تمام نمای ساختمان را مشاهده کرده و نگاهی دقیق به دروازه های متحرک در عابر پیاده و دسترسی ماشین به هرم بیندازم.

در سمت نرم افزار از یک دوربین V برای تنظیم میزان نوردهی تصویر عکاسی استفاده کردم.

برخی از نماهای ساختمان از دوربین های مستقر در سایت

مواد
تخته مواد از عناصر V-Ray ساخته شده بود که در واقع تعداد بسیار کمی از آنها بودند. من برای فضای داخلی از چوب ، کفهای بتونی به بیرون ، شیشه ، چمن با نقشه متحرک ، آب و مقداری مواد از قبل بارگیری شده از کتابخانه های گیاهان استفاده کردم.

می خواستم کمی بیشتر روی متریال دیوار تمرکز کنم. این یک ماده ترکیبی بود که من چندین نقشه را با شناسه های کانال های مختلف و نقشه های UVW ترکیب کردم تا مقداری خاک و رطوبت روی دیوارها ایجاد کنم. این به من اجازه داد تا بافت را به یک نقشه UVW جداگانه تغییر دهم.

نقشه ها در داخل یک نقشه پیچیده قرار گرفته اند که لایه های معمولی شما را در فتوشاپ استفاده می کنید ، اما در داخل 3ds Max است.

جزئیات اجزای مواد با نقشه های مختلف ID و UV

ارائه و پس از تولید
پس از تکمیل مدل ، تنظیمات قالب V-Ray را به طور متوسط ​​3000 – 4000 پیکسل تنظیم کردم.

هنگام آماده سازی رندر ، اجزای V-Ray را تنظیم کردم و آن را به After Effects صادر کردم.

در After Effects من Render Elements را ترکیب کردم و یک تصویر کاملاً مسطح با کمی کنتراست بدست آوردم تا بتوانم حالت ، اصلاح رنگ ، روتوش ، نور و غیره را تجربه کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، این مرحله فقط برای آزمایش بود. در پایان این مرحله من عناصر یکپارچه Render (بدون فیلتر) را به فتوشاپ صادر کردم تا روی نقاشی مات کار کنم.

نقاشی مات
من بسیاری از آخرین کارهای انجام شده را در فتوشاپ اضافه کردم. ابتدا ، جلوی آن را رتوش کردم و مقیاس انسانی ، پوشش گیاهی و محصول را اضافه کردم.

هرم نیز روتوش شد – من نورپردازی را بهبود بخشیدم و مقداری خاک ، رطوبت و انعکاس ساختمان را رنگ آمیزی کردم. من با استفاده از V-Ray Global Illumination درام بیشتری به پوشش گیاهی اضافه کردم.

من همچنین یک مه کوچک در صحنه کشیدم و با عکس هایی از جنگل آزوپرس ، آمیخته با مه و پس زمینه آسمان ، یک نقاشی زمینه مات درست کردم. سرانجام ، من یک تکه رنگ کوچک به کل قطعه اضافه کردم تا هماهنگی بهتری بین سایه ها ایجاد شود.

تصحیح رنگ
برخی تنظیمات اخیر و اصلاح رنگ را با استفاده از افزونه های Look و Red Giant انجام داده ام. دانه ها ، انحراف رنگی و عمق میدان را با استفاده از پلاگین Frisluft و V-Ray ZDepth Element اضافه کردم.

در چند صحنه قطرات باران و قطره آب روی لنز دوربین اضافه کردم. برای صحنه های شب با نرم افزار options شلیک کردم. من سرانجام کمی اصلاح کردم و تصویر را در قالب TIFF و JPG صادر کردم.

admin

کارآزمایی واکسن کرونا ایرانی در بهمن و اسفند انجام می شود

مقاله قبلی

بازگشایی تالار‌ها با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق زرد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *