دسته‌بندی نشده

آموزش روتوش و استفاده از Color Sampler فتوشاپ

برای رفع اشکالات موجود در تصاویر پس از عکاسی، یا به عبارتی جهت روتوش کردن عکس ها می توان از برنامه های مختلفی مثل فتوشاپ کمک گرفت. این برنامه های ادیت تصاویر با قابلیت های مختلف به بهبود عکس ها و جذابیت آن ها کمک می کنند.

اگر مهارتی در این زمینه ندارید می توانید با مراجعه به دوره های آموزش روتوش در این زمینه اطلاعات کسب کنید و به راحتی عکس های خود را زیبا تر کنید.

 

یکی از ابزارهایی که خیلی در نرم افزار فتوشاپ مورد استفاده است ، ابزار نمونه بردار رنگ است.

اگر می خواهید از رنگ خاصی استفاده کنید ولی کد آن را نمی دانید به کمک این ویژگی می توانید رنگ های بخش های مختلف را در تصاویر گوناگون به راحتی پیدا کنید و در ویرایش ها یا طراحی های خود به کار ببرید

 

این پیمایش یک نسخه مفید است که به شما امکان می دهد نحوه همگام سازی دو تصویر مختلف را با استفاده از ابزار Color Sampler و منحنی ها در فتوشاپ بیاموزید.

در اینجا ما از ابزار Color Sampler در دو نقشه گرفته شده توسط یک عکاس Root Rose استفاده می کنیم تا با یک لکه سیاه (یا حداقل یک منطقه تاریک) در پس زمینه یک منطقه تاریک مشابه موضوع شما مطابقت داشته باشد. . اساساً ، ما می خواهیم نقاط سیاه ، خاکستری و سفید را مطابقت دهیم تا تصاویر با هم کار کنند – اما این همیشه آسان نیست و سایه ای بهتر از شباهت های آنهاست. اگر تصاویر ابرقدرت مطابقت ندارند.

سپس یک هایلایت و فیلتر رنگ دیگر روی کل تصویر اعمال می کنیم تا بتوانیم موارد بیشتری اضافه کنیم. در صورت لزوم ، از شتاب دهنده ها نیز برای اطمینان از عدم تمرکز جسم در هر منطقه استفاده خواهید کرد.

مرحله ی 1

پس از اتمام موضوع ، اولین قدم قرار دادن آن در پس زمینه جدید است. ممکن است بخواهید این مقاله را با استفاده از ابزار Free Transform تغییر اندازه دهید. در بعضی جاها ، اولین چالش شما مطابقت سایه آن با پس زمینه است. برای این کار ، ابزار Color Model (گزینه ای برای ابزار Idroper) را انتخاب کنید و روی تاریک ترین قسمت پس زمینه کلیک کنید.

مرحله 2

با مشاهده شدن نمایش اطلاعات ، مقادیر R ، G و B را که در کادر اول نشان داده شده است ، یادداشت کنید. اکنون روی تاریک ترین نقطه مقاله خود کلیک کنید و مقادیر موجود در کادر دوم را یادداشت کنید. ابتدا باید دیگری را تطبیق داد. یک لایه منحنی اضافه کنید و با کلیک کردن روی دو لایه در صفحه Opt / Alt + Layers ، به لایه موضوع خود وصل شوید. (اگر منحنی انتخاب شده باشد ، مقادیر در قسمت اول قابل مشاهده نیستند ، بنابراین آنها را یادداشت کنید.)

مرحله 3

مقدار آبی ما در کادر 1 30 بود ، در حالی که رنگ آبی موضوع (کادر دو) 20 است. کانال آبی را در منحنی خود انتخاب کرده و نقطه پایین سمت راست (سیاه) را بکشید تا ببینید چگونه مقدار آبی رنگ در جعبه را انتخاب می کند. بیایید وقتی او به 30 رسید. برای ایجاد تعادل در تناژهای میانی رنگ آبی ، نقطه (سفید) را کمی به سمت چپ پایین می آورم. این کار را برای کانال های قرمز و سبز تکرار کنید.

مرحله 4

با تطبیق نقاط سیاه ، سایه مقاله خود را خیلی روشن یا خیلی تاریک می بینید. برای این کار می توانید با چشمان خود نقطه سیاه روی کانال RGB منحنی خود را تنظیم کنید. اکنون برخی سایه ها را در اطراف پا اضافه کنید. لایه جدید را از پنل Layers انتخاب کنید. ترکیبی از نور نرم را انتخاب کنید و 50 را با رنگ خاکستری علامت گذاری کنید تا پر شود. از یک برس نرم و مشکی روی این لایه استفاده کنید تا سایه ها را در صورت لزوم رنگ آمیزی کنید.

مرحله 5

با افزودن فیلترهای رنگی می توانیم رنگ بیشتری را به کل تصویر اضافه کنیم. در اینجا ، وقتی تن میانی را کمی پایین می آورم ، یک منحنی دیگر اضافه می کنم و دوباره نقطه سیاه را می گیرم. من همچنین نقطه سیاه را در کانال منحنی های آبی افزایش می دهم تا آبی سایه ای را بیشتر در سایه ها اضافه کنم و مقداری زرد را برجسته کنم تا نقطه سفید آن پایین بیاید. اضافه خواهد کرد

admin

علت اینکه کودکان کمتر به کرونا مبتلا می شوند چیست؟

مقاله قبلی

ابتلای بیش از ۶۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا در دورهمی‌هایخانوادگی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *