دسته‌بندی نشده

آموزش کورل برای استفاده از برس های Corel PHOTO-PAINT

 

در این بخش از دوره آموزش کورل می خواهیم به مبحث استفاده از برس های Corel PHOTO-PAINT در نرم افزار کورل و طراحی در این برنامه بپردازیم.

در آموزش های کورل می بینید که نرم افزار CorelDRAW از برس های مختلف تصویر به قسمت های مختلف تقسیم شده و طیف گسترده ای از انواع و افکت های تصویر را پوشش می دهد. اما بار دیگر ، ما به چیزی “مناسب تر” نیاز داریم و در این صورت ، Corel PHOTO-PAINT تصاویر تصویری مناسب را ارائه می دهد که می تواند در هر تصویری استفاده شود و ما در این آموزش کورل این مورد را بررسی خواهیم کرد.

برای مشاهده ی موارد بیشتر در حوره ی آموزش کورل و کار با نرم افزار کول دراو اینجا کلیک کنید .

اگر بخواهیم با استفاده از آموزش کورل از این جلوه ها در نرم افزار CorelDRAW برای قاب عکس استفاده کنیم ، چه می کنیم؟ آیا این جهان ها تقسیم شده اند؟ خوشبختانه این دو برنامه بهم پیوسته اند و استفاده از برسهای Corel PHOTO-PAINT در CorelDRAW را برای ما آسان می کند.

یک تصویر bitmap در برنامه کورل دراو ایجاد کنید.
تصویر bitmap را ویرایش کنید. با این کار PHOTO-PAINT راه اندازی می شود.
از دستگاه اسپری استفاده کنید و برس مورد نظر خود را انتخاب کنید.
لیست کلاس
مرحله 1
در ابتدای این آموزش کورل یک دایره یا مربع رسم کنید (بدون پر کردن و بدون رئوس مطالب) و مثلاً با عرض 40 میلی متر (جعبه ابزار> ابزار بیضی شکل یا ابزار اندازه گیری).

سطح 2.
تبدیل به bitmaps (bitmaps> تبدیل bitmap …) ، کادر “پس زمینه شفاف” را علامت بزنید و بسته به گردش کار خود ، حالت رنگ ، RGB یا CMYK را انتخاب کنید.

مرحله 3
طبق آموزش کورل بر روی bitmap کلیک راست کرده و “ویرایش Bitmap …” را انتخاب کنید. با این کار Corel PHOTO-PAINT راه اندازی می شود.

مرحله 4
کلید i را فشار دهید تا ابزار Image Sprayer در برنامه کورل انتخاب شود. حالا در این مرحله از آموزش کورل از لیست کشویی Brush Type در نوار Properties ، Shiny Brush را انتخاب کرده و اندازه قلم مو را در نوار Properties با استفاده از Size Settings تنظیم کنید.

مرحله 5
PHOTO-PAINT را ببندید و برنامه از شما می خواهد که پس انداز کنید. “Yes” را انتخاب کنید و با تغییرات ذخیره شده به طور خودکار به نرم افزار Corel باز خواهید گشت.

مرحله 6
اکنون می توانید اندازه را تغییر دهید ، یک لنز اضافه کنید ، حالت شفافیت را تغییر دهید ، تصویر را بچرخانید ، و غیره و نتیجه باید به این شکل باشد:

و البته برس های زیادی در Coral PHOTO-PAINT وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

بیایید یک اثر دیگر را با آموزش کورل امتحان کنیم: اضافه کردن آتش

ما می توانیم از یک حرف واحد مانند ‘W’ CorelDRAW یا کل کلمه استفاده کنیم.

سطح 1.
می توانید مانند تمرین قبلی آموزش کورل یک مستطیل یا دایره شفاف ایجاد کنید و مراحل مشابه را انجام دهید. اما این بار ، ما کار متفاوتی انجام خواهیم داد و یک قاب سفید سفارشی ایجاد خواهیم کرد

سطح 2.
شکل سفید اطراف W را به یک bitmap تبدیل کنید (Bitmaps> Edit Bitmap) و با کلیک راست روی bitmap یا کلیک روی دکمه Edit Bitmap در نوار Properties ، ویرایش bitmap را انتخاب کنید. با این کار Corel PHOTO-PAINT باز می شود.

مرحله 3
کلید i را فشار دهید تا ابزار Image Sprayer در نرم افزار کورل دراو انتخاب شود. قلم مو “آتش” را انتخاب کنید و آن را قرار دهید. اندازه قلم مو را متناسب با پرونده تنظیم کنید. پس از پایان ، پرونده را در Corel PHOTO-PAINT ببندید. برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید ذخیره کنید ، “بله” را انتخاب کنید و به طور خودکار به CorelDRAW بازگردید.

نقشه بیت سفید را با جلوه آتش در پشت حرف W در متن قرار دهید (CTRL + pgdn).

 

مرحله 4
اما ما در آموزش کورل با هر کلمه می توانیم همان کار را انجام دهیم. در این حالت باید یک قاب ساده – مستطیل بدون پرکننده و بدون رئوس مطالب – در اطراف متن و مستطیل ایجاد کنیم. متن و مستطیل را (Ctrl + G) گروه بندی کرده و بدون پر کردن و بدون رئوس مطالب انتخاب کنید.

مرحله 5
بر روی bitmap کلیک راست کرده و “Edit Bitmap …” را انتخاب کنید (یا ویرایش Bitmap را از نوار Properties انتخاب کنید). با این کار Corel PHOTO-PAINT راه اندازی می شود.

مرحله 6
کلید i را فشار دهید تا ابزار Image Sprayer انتخاب شود. برس “fire” را انتخاب کنید و آن را قرار دهید. اندازه برس را با توجه به طرح انتخاب کنید. می توانید متن اصلی را بگذارید یا حذف کنید ، زیرا فقط به عنوان مرجع وجود دارد.

مرحله 7
پس از اتمام این مرحله آموزش کورل، پرونده را در PHOTO-PAINT ببندید و هنگام درخواست ذخیره ، بگویید “بله” تا به CorelDRAW برگردید.

و اکنون ما آتشی با پس زمینه شفاف داریم! به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام تبدیل به یک بیت مپ ، کادر Transparent Background را فعال نگه دارید.

نکته اصلی آموزش کورل این است که قبل از تبدیل به بیت مپ شکل دلخواه خود را ایجاد کنید تا جایی واقعی برای استفاده از قلم مو وجود داشته باشد.

جلوه زیر یک ترفند قدیمی آموزش نرم افزار corel draw و در عین حال بسیار مفید است: ترکیب یک نقشه bit با متن.

سطح 1.

خب برای شروع آموزش کار با کورل یک مستطیل شفاف جدید ایجاد کنید و به یک بیت مپ تبدیل کنید ، یا فقط Corel PHOTO-PAINT را باز کنید و سپس یک تصویر جدید ایجاد کنید (File> New) ، و اندازه را مطابق با کار خود تنظیم کنید (یعنی 10 15 15 سانتی متر) ، و گزینه را علامت بزنید برای> “پس زمینه شفاف”.

از ابزار Image Sprayer اموزش كورل استفاده کنید (جعبه ابزار> Image Sprayer یا کلید i را فشار دهید) و یک شکل ساده ایجاد کنید. به عنوان مثالی برای این بخش آموزش کورل ، این خط با استفاده از برس Rope ایجاد می شود.

سطح 2.
به نرم افزار CorelDRAW برگردید یا تصویر را به عنوان یک فایل CPT ذخیره کنید و سپس آن را در سند CorelDRAW خود وارد کنید (File> Import). باید چیزی شبیه به این باشد:

مرحله 3
مطابق آموزش کورل متن را به دنبال شکل اضافه کنید. اکنون متن (Ctrl + K) را تقسیم کنید تا نویسه های منفرد داشته باشد. چند حرف را پشت بیت مپ شفاف حرکت دهید و دیگران را در مقابل بگذارید تا توهم اشیا ترکیبی ایجاد شود (این کار اموزش كورل را می توان با کشیدن برخی از اشیا متن جداگانه در زیر بیت مپ در مدیر شی انجام داد)

مرحله 3
روش های مختلفی در آموزش کورل برای ایجاد جلوه زنجیره ای وجود دارد ، اما یک راه آسان و سریع استفاده از ابزار پاک کن (نوار ابزار> ابزار پاک کن) است ، یا با فشار دادن کلید X فقط بخشی از نامه حذف می شود.

admin

اختلاف فاحش حرف تا عمل میزان دوز وارداتی واکسن روسی

مقاله قبلی

ایران توانایی تولید واکسن کرونا را دارد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *