بهداشت و درمان

آیا احتمال سکته در جوانان بر اثر کرونا وجود دارد؟

آیا کرونا در جوانان باعث ایجاد سکته می‌شود؟

فرناز مشیری متخصص زنان در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، گفت: “تا زمانی که نیاز به بیماری همه گیر Covid 19 باشد ، گوشه های پنهان این بیماری در حال شناسایی است و گزارش های اخیر به پزشکان هشدار می دهد که پس از آلوده شدن به ویروس کرونا ، خطر حوادث عروقی مغزی در حال افزایش است.”

وی گفت: “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیماری کرونا ، به روشی” غیرمعمول “، می تواند منجر به تشکیل عروق خونی در رگهای بزرگ شود و منجر به حوادث عروقی از جمله سکته مغزی ایسکمیک شود.

مشیری افزود: طبق گفته توماس آكسلی ، جراح مغز و اعصاب در مركز پزشكی كوهستانهای سینا در نیویورك ، در طی همه گیری كوید -19 ، در بین جوانان میزان سكته مغزی هفت برابر افزایش یافته است. همچنین ، بیشتر بیماران قبل از حوادث عروقی با علائم خفیف کووید 19 در خانه بودند و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبودند.

وی ادامه داد: “او و تیمش از مردم می خواهند در مورد علائم درگیری عروقی در ویروس کرونا مراقب باشند و در صورت مشکوک به سکته مغزی با بخش اورژانس بیمارستان تماس بگیرند.”

مشیری در مورد دلایل سکته در افراد مبتلا به کرونا گفت: “برای جلوگیری از علائم هشدار دهنده سکته مغزی ، از کلیدهای کلمه FAST استفاده کنید:
F: رو در رو
ج: ضعف دست
س: از شدت اختلال گفتاری برایم بگویید
T: زمان تماس زمان تماس با آمبولانس.

admin

عدم اعتماد ۶۰ درصد از کادر درمان آمریکا به تزریق واکسن کرونا

مقاله قبلی

دستور 2D در آموزش اتوکد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *