بهداشت و درمان

آیا استفاده از ۲ ماسک تاثیر بیشتری در پیشگیری از کرونا دارد؟

مهری نیک بین، متخصص بیماری های عفونی در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، در مورد استفاده از دو ماسک در روزهای کرونا اظهار داشت: در شرایط فعلی استفاده از دو ماسک برای محافظت از کرونا ضروری نیست ، زیرا پوشنده یک ماسک ، که به فرد اجازه می دهد در برابر این بیماری خوب نگاه کند.

وی افزود: افراد به سادگی مسیر درست تنفس و تنفس را در افراد ایجاد می كنند تا دو ماسك درست كنند ؛ این امر مانع از دریافت اکسیژن مورد نیاز آنها می شود.

این پزشک عفونی گفت: افرادی که بیماری های جدی دارند باید ماسک بزنند تا تمیز شوند اما تا آنجا که ممکن است از خانه خارج نشوند. امروزه افرادی که کاملاً سالم هستند نیازی به استفاده از ماسک ندارند.

نیک بین می گوید: “فراموش نکنید که ماسک ها محافظت محدودی دارند و علی رغم استفاده از آنها ، همیشه باید از دیگران دور باشید و دستان خود را به طور مرتب بشویید.”

//////

با شیوع ویروس کرونا ، بسیاری از کشورها به مردم در مورد نحوه صحیح ماسک زدن توصیه کرده اند. بسیاری از مردم از ماسک در فضای باز استفاده می کنند ، اما آنها نمی دانند که استفاده نادرست از ماسک نمی تواند از ویروس کرونا جلوگیری کند.

اگر می خواهید از ماسک برای جلوگیری از ویروس کرونا استفاده کنید ، باید توجه داشته باشید که سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک های پارچه ای را توصیه نمی کند. با این حال ، اگر در محیط ویروسی هستید و به هیچ وجه نمی توانید از ماسک استاندارد استفاده کنید ، می توانید از ماسکی با دو لایه پارچه نخی استفاده کنید.

تمیز کردن ماسک ها برای استفاده مجدد از آنها اشتباه است. به دلیل باز شدن الیاف موجود در ماسک و تغییر در ساختارهای فیزیکی و شیمیایی ، ماسک اثر خود را از دست داده و به شدت توسط ویروس ها یا میکروارگانیسم ها آلوده خواهد شد.

طبق استاندارد های موجود ، عمر ماسک تا 8 ساعت است. حتی معتبرترین تولیدکنندگان ماسک توصیه می کنند بیش از یک بار یا به مدت 8 ساعت از ماسک های خود استفاده نکنید.

به یاد داشته باشید ، هر زمان که احساس خیس کردید باید ماسک های خود را تعویض کنید ، در غیر این صورت این ماسک ها مکان مناسبی برای تجمع ویروس کرونا خواهند بود. مردم معمولاً در بازار به دنبال ماسکی به نام ماسک فیلتر می گردند. با این حال ، بافت پارچه ای ماسک در جلوگیری از ذرات تنفسی ، که به دلیل آلودگی هوا در محل کار یا خارج از منزل تولید می شود ، نقش مهمی دارد.

امروزه بسیاری از افراد علاقه زیادی به استفاده از ماسک های به اصطلاح (فیلتر شده) دارند ، اما این نوع ماسک به این دلیل است که بازدم انسان از شیر یک طرفه نصب شده روی ماسک ناشی می شود ، که ممکن است باعث عطسه افراد سالم شود. یا افراد مبتلا به سرفه کرونا ؛ بنابراین ، هیچ اثر محافظتی ندارد. بنابراین تهیه چنین ماسک هایی با قیمت گران به شهروندان عادی توصیه نمی شود.

admin

تکنسین اورژانس تهران هنگام خدمت مورد ضرب و شتم قرار گرفت

مقاله قبلی

تیم هایی برای ارزیابی منطقه زلزله زده اشکنان اعزام شدند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *