بهداشت و درمان

ابتلای بیش از ۶۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا در دورهمی‌هایخانوادگی

در گفت‌وگو با مجله مدیکال آنلاین مطرح شد؛

آقای نادر توکلی ، معاون ستاد ستاد ملی کرونا در تهران ، در مصاحبه با گروه پزشکی گروه پزشکی آنلاین پزشکی توضیح داد که بیماری عروق کرونر قلب در تهران 3 هفته پیش در حال کاهش است. تعداد بیمارستان های عروق کرونر در تهران نسبت به ماه گذشته 60 درصد کاهش یافته است ، اما تعداد بیماران بستری هنوز بیمار است. زیرا بیشتر بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب در مراحل پیشرفته بیماری به مراکز درمانی مراجعه می کنند و تخت های ICU هنوز در حال کار هستند. در هفته گذشته روزانه 350 بیمار در بیمارستانها بستری می شوند و 350 مورد ترخیص و فوت داریم.

معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر پرهیز از برگزاری دورهمی خانوادگی به ویژه در فصل زمستان، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و ادامه روند نزولی بیماری در تهران دورهمی های دوستانه، خانوادگی و رستوران نشینی باید جمع شود؛ چراکه دورهمی های خانوادگی در صدر ابتلاهای دسته جمعی در تهران قرار دارد و بیش از ۶۰ درصد ابتلا به کرونا در تهران در دورهمی های خانوادگی است.

نگران پیک زمستانی کرونا هستیم

توکلی با بیان اینکه نگران پیک زمستانی کرونا هستیم، ادامه داد:  رفت و آمدهای عصر و شب باید کاهش پیدا کند و خوشبختانه در رفتارهای سازمانی دیگر نگرانی نداریم و دستورالعمل های بهداشتی در ادارات به خوبی رعایت می شود، این در حالی است که در ابتدای کرونا نگرانی از رعایت بهداشت در اماکن عمومی مانند پمپ بنزین ها بود اما اکنون این نگرانی ها به حداقل رسیده است.

معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: خوشبختانه طرح شهید سلیمانی از ۳ هفته پیش برای ردیابی افراد در تماس با بیماران کرونا مثبت آغاز و بیماریابی فعال راه اندازی شده است که می تواند بسیار کمک کننده باشد تا با تست های کرونا بتوان در خانواده ها افراد مثبت را شناسایی و جداسازی کنیم.

admin

آموزش روتوش و استفاده از Color Sampler فتوشاپ

مقاله قبلی

آنچه که مبتلایان به سرطان درباره کرونا باید بدانند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *