دسته‌بندی نشده

ابتلای نیمی از افراد به کرونا به علت حضور در دورهمی‌های خانوادگی است

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، تأثیر محدودیت های جدید در جلوگیری از گسترش کرونا در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور مسعود مردانی ، عضو کمیته علمی ستاد بررسی شد.

یکی از اعضای کمیته علمی کرونا با اشاره به اینکه این اتفاق ممکن است در کشور رخ دهد ، گفت: “ما در این وضعیت هستیم و چاره ای جز جلوگیری از شیوع ویروس نداریم ، همه باید برای جلوگیری از ابتلا به آن همکاری کنیم.” ویروس را در جامعه گسترش دهید.

وی گفت: مردم می گویند خسته اند. “تعداد موارد روز به روز در حال افزایش است ، بنابراین تعداد آزمایشاتی که در کشور انجام می دهیم نسبت به قبل افزایش یافته است. ما قرار است روزانه حدود 30،000 آزمایش PCR انجام دهیم.” در آینده ، ما تقریباً به 100000 آزمایش در روز خواهیم رسید ، بنابراین موارد جدید بیمار با افزایش آزمایش بسیار افزایش می یابد. از نظر اقتصادی مهم است که افراد آزمون را انجام دهند ، هزینه آزمایشات در برخی آزمایشگاه ها 500 ، 600 تا 700 هزار تومان است.

مردانی گفت: با جهش یافت شده توسط ویروس کرونا ، میزان انتقال آن نیز 3 تا 9 برابر افزایش یافته است ، بنابراین همه باید بیشتر مراقب باشند و قوانین و فاصله اجتماعی را کاملا رعایت کنند و از ازدحام و ازدحام جمعیت جلوگیری کنند. جلسات ، اعمال محدودیت “. ما در حال تلاش برای کاهش میزان انتقال بیماری هستیم.

اقدامات بهداشتی برای از بین بردن ویروس کرونا دنبال نمی شود.

یکی از اعضای کمیته علمی از مقر کرونا با اشاره به افزایش موارد بیماری کرونا ، افزود: “انتظار داریم محدودیت های اعلام شده اعمال شود. من خودم شب گذشته در سعادت آباد و چندین محله دیگر بودم. متاسفانه حدود ساعت 8:00 صبح ساعت 9 شب ، رستوران و فست فود. ” وعده غذایی باز و شلوغ بود و فاصله و دستورالعمل ها به هیچ وجه رعایت نمی شد.

وی با بیان اینکه پیشنهادهای کمیته علمی در سطوح بالاتر ، یعنی ستاد ملی چکش کاری ارائه می شود و براساس چندین جنبه تصمیم گیری می شود ، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما بستن تهران به مدت 2 تا 3 هفته بود.

مردانی با ابراز خوش بینی در مورد تولید واکسن طی 5-6 ماه دیگر ، گفت: هر عاملی که بتواند گردش ویروس را در جامعه متوقف یا کند کند ، می تواند از فشار و فشار تنفس کلیه کارکنان بهداشت و درمان بکاهد. .

وی گفت: “هر روز بارها و بارها از پزشكان یا پرستاران خود در مورد بیماری یا مرگ می شنویم و این بسیار دشوار و دردناك است.”

یکی از اعضای کمیته ملی علیه کرونا اظهار داشت: “با کیت های سریعی که از کره وارد کرده ایم ، تعداد آزمایشات روزانه به 100000 آزمایش می رسد و بنابراین مراکز شناسایی برای شناسایی و ارزیابی افراد مشکوک به کرونا تعیین شده است. ، و این مسئله به شناسایی افراد آلوده و ناقلین کمک می کند و قرنطینه آنها به کنترل بیماری کمک می کند.

مردانی ادامه داد: 50 درصد بیماران در مهمانی ها و اجتماعات خانوادگی آلوده می شوند ، بنابراین مردم باید از اجتماعات اجتناب کنند و از مهمانی ها و مجالس شبانه خودداری کنند.

وی گفت: “افرادی که از نظر کرونا مثبت هستند باید 10 تا 14 روز قرنطینه شوند.” که PCR مثبت است.

مردانی با اشاره به اینکه سطح اطمینان در آزمون بخشنامه 50 تا 60 درصد است ، گفت: با آزمایش های سریع می توان آمار را تحت الشعاع قرار داد ، میزان مرگ حتی می تواند بالاتر از این موارد باشد.

یکی از اعضای کمیته ملی علیه کرونا ، با اشاره به اینکه مردم در ابتدای بیماری به خوبی عمل کردند ، افزود: مردم در ماه های مارس و آوریل در خانه ماندند و در تعطیلات نوروز به مسافرت نرفتند و هیچ کس در روز طبیعت در سیزده بدر ، نتیجه را در ماه اردیبهشت دیدیم ، بنابراین بخش کرونا بیمارستان ها یکی یکی بسته شد.

وی با بیان اینکه بی احتیاطی همه محدودیت ها را برداشته است ، خاطرنشان کرد: موارد جدید این بیماری در حال افزایش است و انتقال ویروس نیز چند برابر شده است.

عضو کمیته علمی ستاد ضد کرونا با بیان اینکه اولین پیشنهاد ما به ستاد ملی قرنطینه یا تعطیلی کامل بود ، ادامه داد: هیچ دوره ای وجود ندارد.

admin

کاهش توجه به علوم پایه، علوم انسانی و علوم اجتماعی در کشور، یک نگرانی جدی محسوب می‌شود

مقاله قبلی

استفاده از طب سنتی در چین برای درمان هفتاد هزار کرونایی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *