دانشگاه و كنكور

ارتباط کیفیت تولید محتوا و کیفیت آموزش مجازی

کیفیت آموزش مجازی به کیفیت تولید محتوا بستگی دارد

مهناز ملاناظری ، رئیس دانشگاه الزهرا (س) ، در گفتگو با خبرنگار مجله پزشکی آنلاین در مورد مهمترین مسائل آموزشی دانشگاهها اظهار داشت: شناسایی مهمترین مسائل آموزشی دانشگاهها نیاز به اقدام و برنامه ریزی طولانی مدت دارد.

وی افزود: هدف دانشگاه الزهرا (س) حرکت به سمت آموزش در مناطقی است که نیازهای اساسی جامعه هستند ، برنامه هایی مانند کارآفرینی و آموزش مهارت های اعلام شده از طرف وزارتخانه یا هدف پایان نامه های معروف به پارسا. نشان دهید که آموزش های ما باید متناسب با نیازهای بازار کار و نیازهای کشور باشد.

ملاناظری گفت: “ما همچنین نگرانی های مقام معظم رهبری در مورد علوم پایه ، ریاضیات و فیزیک را درک می کنیم و در حال کار بر روی آن هستیم.” از طرف دیگر ، برای جذب دانشجویان خوب ، افزایش سطح اشتغال فارغ التحصیلان که مانند برخی دیگر از دانشگاه ها مرکز نظارت بر فارغ التحصیلان را در دانشگاه الزهرا ایجاد کرده اند ، ضروری است.

رئیس دانشگاه الزهرا (س) ادامه داد: یکی از چشم اندازهای کوتاه مدت برای حل مشکل یا مشکل اصلی دانشگاه ، توانایی در آوردن آموزش مجازی به سطح قابل قبولی از کیفیت و در واقع خلا gap ایجاد شده در اثر عدم حضور دانشجو در دانشگاه است. به حداقل رساندن

وی اظهار داشت: کیفیت آموزش الکترونیکی به کیفیت تولید محتوا ، تبحر در ابزار و روش های آموزش در یک فضای مجازی ، در دسترس بودن اینترنت مناسب ، تجهیزات مناسب برای انتقال و دریافت یادگیری مجازی بستگی دارد ، اما متأسفانه دانشجویان از نظر دسترسی به اینترنت ، لپ تاپ ، تبلت و یا رایانه شخصی به مشکل برمی خورد زیرا قیمت همه این ابزارها ، حتی عروسی های هوشمند نیز به دلیل افزایش قیمت ارز سر به فلک کشیده است. به دلیل شرایط اقتصادی ، بسیاری از دانشجویان تجهیزات لازم برای استفاده از آموزش مجازی را ندارند.

ملا نظری در مورد تأثیر کرونا در بخشهای آموزشی دانشگاه گفت: “به نظر می رسد کرونا فرصتها و چالشهایی را برای بخشهای آموزشی و همچنین فرصتها ایجاد کرده است.” مهمترین فرصت این است که معلمان ما به سرعت آموزشهای اساسی را برای تدریس در یک محیط مجازی فرا گرفتند و تمام تلاش خود را می کنند تا مهارتهای خود را در این زمینه بهبود بخشند و شکافها و نقاط ضعف را به حداقل برسانند.

یادگیری مجازی از زمان تاج افزایش یافته است

وی افزود: “مسئله دیگری که به عنوان یک فرصت تاج مطرح شده است این است که آموزش مجازی از زمان تاج افزایش یافته است. ما بعضی از کلاسهای خود را در محوطه دانشگاه و دانشگاه قبلی انجام می دادیم. …

ملا نظری در پایان یادآور شد: یکی دیگر از فرصتهای مهم آموزش الکترونیکی برای دانشگاهها بحث در مورد رساله ها و رساله های دانشجویی است که مطابق رویه های مراقبت های بهداشتی به خوبی انجام می شود و از این نظر مشکلی نداریم.

admin

طرح کوچ با هدف اصلاح شیوه ی زندگی دانش آموزان اجرا خواهد شد

مقاله قبلی

ثبت ۱۳۳ اختراع ایرانی به صورت جهانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *