بهداشت و درمان

از اصلی ترین دلایل ابتلا به ویروس کرونا دورهمی های خانوادگی است

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، قاسم جان بابایی ، معاون وزیر بهداشت ، به همراه واعظی ، رئیس بخش اورژانس بیمارستان وزارت بهداشت و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد ، ابتدا از بخشهای بیمارستان شهید صدوقی یزد بازدید و مدیریت و درمان بیماری کرونا را ارزیابی کردند .

وی سپس با حضور در شهرستان میبد از بیمارستان امام جعفر صادق(ع) بازدید کرد و نحوه خدمت رسانی به بیماران و شیوه اجرای پروتکل درمانی در این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد.

معاون درمان در حاشیه این بازدید گفت: تمام امکانات و زیرساخت های بیمارستان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفته و همکاران نیز بسیار خوب از بیماران مراقبت می‌کنند.

وی ادامه داد: با تجربه ۹ ماهه اخیر شرایط مراقبت از بیماران بسیار خوب و تمام داروهای مورد نیاز فراهم شده است.

جان بابایی همچنین از بخش های مختلف بیمارستان ضیایی اردکان از جمله اورژانس و بخش های بستری بیماران حاد تنفسی و بخش های ویژه این مرکز بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودها قرار گرفت.

جان بابایی در حاشیه این بازدید گفت: علی‌رغم آمار بالای بیماران بستری خوشبختانه همکاران ما در حال ارائه خدمات مطلوب به بیماران هستند.

وی با اشاره به حضور هم‌زمان چندین پزشک متخصص در این بیمارستان، افزود: این حضور نشان‌دهنده آن است که تمامی کادر پزشکی و درمانی شهرستان اردکان برای ارائه خدمت به مردم بسیج شده‌اند تا مردم در این روزهای سخت نگران نباشند.

همچنین شرکت در نشست استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، استاندار یزد، نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت و درمان از دیگر برنامه های این سفر بود.

جان بابایی در این نشست گفت: میزان فوتی ها در اورژانس ها و بخش های بیمارستانی استان یزد نسبت به جمعیت، پایین تر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: هم چنین متوسط اقامت بیماران کرونایی در بیمارستان های استان کمتر از متوسط کشوری بوده و شاهد سرعت بالای بهبود بیماران هستیم که نشان از مراقبت های خوب استان دارد.

جان بابایی افزود: ۷۵ درصد تخت های ICU استان درگیر بیماران کرونایی است و شاهد مدیریت خوب درمانگاه های سرپایی استان در کم کردن بار مراجعان به بیمارستان ها هستیم.

وی در این نشست از مراقبت خوب بیمارستان های یزد از مادران باردار و همچنین کنترل خوب بیماران اتباع در استان خبر داد.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: دستگاه های پیشرفته قلب و دیالیز ، 2 سی تی اسکن پیشرفته و تجهیز بیمارستان های در دست احداث استان از برنامه های کوتاه مدت معاون درمان در استان است.

جان بابایی تأکید کرد: تعداد بالای سفرهای خانوادگی مردم یزد نسبت به سایر مناطق کشور باعث شیوع بالای این بیماری در استان شده است.

admin

چای سبز و فواید زیاد آن برای سلامتی

مقاله قبلی

10 برابر شدن سرعت سرایت ویروس کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *