بهداشت و درمان

اصرار برانجام سی تی اسکن نداشته باشید

معصومه گیتی ، استاد رادیو در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گفت: “با شیوع ویروس کرونا ، افراد زیادی درخواست سی تی اسکن می کنند. و می توان گفت برخی مراکز در حال انجام سی تی اسکن از حلقه های موجود در ساعت هستند.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا ناگهانی بود که باعث شد در بخشهای مختلف بیمارستان برای تهیه تجهیزات لازم برای تأمین نیازهای مردم ناکافی باشیم ، از طرف دیگر ، دستگاههای فعلی برای مراجعه در برخی از شهرها کافی نیستند. ” در بیشتر مراکز حمل بار ، تعداد افراد گزارش شده آنقدر زیاد بود که ما با شکست سی تی اسکن و گاهی اوقات جایگزینی اشعه ایکس مواجه شدیم.

وی گفت: “شرایطی برای سی تی اسکن وجود دارد که باید به طور خاص بررسی شود.” اگر بیمار بیمار است یا هنوز نیاز به تنفس دارد ، باید پزشک تجویز شود و در صورت تجویز سی تی اسکن انجام شود.

سی تی اسکن

گیتی گفت: اگر بیماری کووید 19 علامت داشته باشد ، فرد باید بدون نیاز به سی تی اسکن از ریه ها در خانه استراحت کند. در حال حاضر ، افراد سی تی اسکن را به صورت بی رویه انجام می دهند که این یک اشتباه است و سلامت انسان را به خطر می اندازد. همانطور که همه ما می دانیم ، سی تی اسکن همراه با اشعه ایکس عمل می کند و انجام سی تی اسکن غیرضروری می تواند به بسیاری از بافت ها آسیب برساند و باعث تغییر در آنها شود. آینده.

وی گفت: “به محض تشخیص پزشک ، افراد می توانند سی تی اسکن انجام دهند اما مجبور به انجام آن نمی شوند.”

admin

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مقاله قبلی

آموزش طراحی هدرتویتر و کاور فیسبوک با کورل دراو

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *