بهداشت و درمان

اعتراض رئیس فرهنگستان علوم پزشکی به وقوع فاجعه انسانی در یمن

به گزارش  مجله مدیکال آنلاین، علیرضا مرندی، رئیس آکادمی علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل در مورد فاجعه انسانی و قحطی در یمن صحبت کرد و اعتراض خود را ابراز کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل

از زمان شیوع کرونا ، سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل متحد تلاش زیادی کرده اند تا مرگ و میر ناشی از ویروس را در سراسر جهان کاهش دهند. طبق آمار رسمی ، بیش از 1 میلیون و 380 هزار نفر در سراسر جهان بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند ، اگرچه هنوز هیچ راه حل یا روش درمانی قطعی برای جلوگیری از مرگ بر اثر ویروس وجود ندارد. هیچ ویروسی وجود ندارد.

از سوی دیگر ، در جلسه اخیر شورای امنیت در مورد وضعیت یمن ، مدیر برنامه جهانی غذا گفت که ما اکنون در آستانه فاجعه هستیم.

سازمان ملل متحد پیش از این گفته بود که یمن با بزرگترین بحران انسانی جهان روبرو است و 80 درصد از 30 میلیون نفر این کشور به شدت به کمک خارجی نیاز دارند.

معاون امور بشردوستانه و کمک های شما نیز اذعان کرده است که مردم به دلیل گرسنگی در یمن گرسنه می مانند.

آقای دبیرکل ، برخلاف ویروس کرونا ، یک روش درمانی ساده برای جلوگیری از بزرگترین بحران انسانی جهان وجود دارد – گرسنگی میلیون ها زن ، کودک و مرد مظلوم در یمن. با این حال ، هیچ اقدام واقعی و عملی صورت نگرفت. متأسفانه حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی علیه مردم مغرور که از آوریل 2015 آغاز شد ، با حمایت مادی و لجستیکی غرب و در برابر سکوت انزجارآمیز سازمان های بین المللی ادامه دارد. برای رفع حصر و کمک به مردم گرسنه یمن اقدامی صورت نگرفت. شما مسئول تاریخ هستید.

admin

۱۷ نفر بر اثر واژگونی اتوبوس در محور عباس آباد به شاهرود مصدوم شدند

مقاله قبلی

تاثیر بالای واکسن کرونای مدرنا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *