بهداشت و درمان

افزایش ابتلا به کرونا بر اثر سوء تغذیه

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در تهران:

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، علیرضا زالی ، فرمانده ستاد کنترل بیماری های عروق کرونر در منطقه کلانشهر تهران ، صبح امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره مواد غذایی ، تغذیه و تاج در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، نقش مهم تغذیه عروق کرونر را یادآوری کرد و یک لینک مستقیم وجود دارد بین تغذیه کافی و سطح ایمنی بدن در برابر بیماری کرونر قلب.

افرادی که دارای مشکلات تغذیه ای هستند بیشتر به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا می شوند

وی ادامه داد: ما شاهد توزیع بسته های زندگی و تغذیه در بین فقیرترین افراد در قالب طرح شهید سلیمانی هستیم. افرادی که دارای مشکلات تغذیه ای هستند بیشتر به بیماری کرونر قلب مبتلا می شوند و میزان مرگ و میر آنها بالاتر است. افرادی که از سو تغذیه رنج می برند طولانی تر از افراد مبتلا به بیماری کرونر قلب بهبود می یابند. افراد چاق همچنین در معرض خطر بیشتری برای بیماری کرونر قلب هستند.

هال گفت: ویروس کرونا ویروس های مختلفی دارد. سازمان بهداشت جهانی معتقد است که غذا حامل ویروس کرونا نیست ، اما ما به این نتیجه رسیده ایم که در صورت عدم رعایت بهداشت ، ویروس کرونا می تواند گسترش یابد.

فرمانده ستاد کنترل بیماری های کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه در هنگام تهیه غذا آلودگی و بیماری گسترش می یابد ، گفت: “احتمال انتشار بیماری کرونر از طریق اکثر مواد غذایی و مشاهده صنایع وجود دارد. روش های تولید باید انجام شود.” فرآیند امکان پذیر است. بهتر است بعد از جوشیدن از شیر استفاده کنید. همچنین تهیه دستورالعمل ویژه در مورد آشپزی در منزل و رساندن آن به مردم ضروری است.

پس از مراسم ، سید امیر محمد مرتضویان ، رئیس انستیتوی تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی گفت: تغذیه می تواند نقش مهمی در کاهش مدت زمان درمان داشته باشد. بسترهای غذایی اگر با مشکلات بهداشتی روبرو نشوید می توانند میکروب و باکتری حمل کنند.

غذاهای سنتی می توانند از کرونا باشند

وی ادامه داد: افراد آلوده می توانند غذای آنجا را با میکروب یا ویروس آلوده کنند. شیر چربی چرب و شیر چربی اگر در دمای بالا جوشانده نشود از ویروس کرونا محافظت خواهد کرد. همچنین ، در صورت عدم رعایت بهداشت ، محصولاتی مانند بستنی غیر صنعتی می توانند ویروس را حمل کنند.

وی گفت: “در غذای سرخ شده ویروس کرونا وجود ندارد ، اما لازم است مایکروویو پس از خرید نان 80 درجه گرم شود.” به طور کلی ، غذاهای سنتی و غیرصنعتی می توانند منبع ویروس کرونا باشند.

مصرف روی در افراد دارای سوتغذیه بسیار مهم است

پس از این مراسم ، مرجان عجمی ، عضو هیئت علمی موسسه تغذیه و صنایع غذایی گفت که “روی می تواند آنتی بادی ایجاد کند ، بنابراین دریافت روی در افرادی که از آنها تغذیه نمی شود بسیار مفید است.”

وی ادامه داد: ترس یک ماده غذایی موثر است که دارای آنتی اکسیدان است و از شیوع سلول های HIV جلوگیری می کند و از پیشرفت بیماری آلزایمر در انسان جلوگیری می کند.

عجمی اظهار داشت: افرادی که دارای ویتامین D در بدن خود هستند ، به بیماری عروق کرونر قلب نیاز دارند و زمان بهبودی آنها بیشتر از سایر افراد خواهد بود. این ویتامین در غذاهایی مانند ماهی یافت می شود.

وی گفت: تحقیقات نشان داده استرس دشمن مبارزه بدن با بیماری های مزمن است. افراد باید در طول بیماری ویروس کرونا بخوابند و همچنین روزانه بین 8-10 لیوان بخورند.

 

admin

آموزش طراحی بسته بندی و پیش بینی فونت های برتر بسته بندی در سال 2021

مقاله قبلی

اعلام هشدار توسط وزارت بهداشت نسبت به شیوع موج چهارم کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *