بهداشت و درمان

افزایش روحیه ی معنوی در بهبود بیماران کرونایی موثر است

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین رضاعلی صمدی، رئیس هیئت ، ولی فقیه ، در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ، بر تأثیر روحیه جهادی در مدیریت اپیدمی کرونا تأکید کرد و گفت: آنها تعجب کردند ، اما باید توجه داشت که دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان بقیه الله (عج) با استفاده از اقدامات جهادی و دادن روحیه کار جهادی در این مجموعه عملکرد خوبی در برابر بحران کرونا دارند.

وی با اشاره به اینکه روحیه جهادی بسیاری از کمبودها و کاستی ها را جبران می کند ، افزود: حفظ و ترویج این روحیه در بین کارکنان بهداشت ، کاهش استرس کاری و دوری از خانواده باعث کاهش توان عملیاتی ، ارتقا برنامه های فرهنگی و معنوی می شود. با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ، امکان اجرای بیشتر این برنامه ها وجود نداشت و از این رو با تغییر تاکتیک ها ، اجرای برنامه های فرهنگی را در زمینه نمایندگی ولی فقیه برای تأمین نیازهای معنوی کادر پزشکی و بیماری های کرونا آغاز کردیم.

شاید مهمترین گام در برنامه های فرهنگی بیمارستان بقیه الله (عج) به عنوان بخشی از برنامه های فرهنگی ، بالا بردن روحیه پرسنل پزشکی و بیماران در زمینه های ضد جهاد بود ؛ آنها علاوه بر کمک به کادر پزشکی در مناطق غیر پزشکی مانند دانشجویانی که داوطلبانه به مناطق ، خدمات ، انتقال بیماران و نظارت بر سلامتی بیماران اعزامی به بیمارستان می آیند ، بحمدالله برنامه های مختلف فرهنگی ، تبلیغی و عقیدتی را نیز اجرا کرده اند.

 

وی خاطرنشان کرد که رهبری رهبر در بیمارستان بقیه الله (عج) ، که مسئول سازماندهی دانشجویان جهادگر در بیمارستان است ، پس از تبرئه داوطلبان ، دو گروه از دانشجویان جهادگر را در بیمارستان مستقر کرده بود. حضور این نیروهای جهادی از یک سو ، فشار روحی کار را بر دوش بندهای کرونر بیمارستان بر دوش کادر پزشکی گذاشت و از طرف دیگر روحیه بیماران را بالا برد زیرا این دانشجویان با بیماری کرونا همراه بودند.

حجت الاسلام صمدی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اهمیت سلامت روان در بهبود بیماری اظهار داشت: آنچه در ماه های اخیر به دست آوردیم تمرکز بر سلامت روان و بهبود جهت سلامت در این مسیر زندگی است. شکی نیست که تأثیر مفیدی در بهبود بیماری دارد. بخشی از عملکرد خوب بیمارستان در درمان بیماری کرونا ناشی از برنامه های معنوی بود که توسط کشیشان جهاد و دانشجویان در اتاق های بیمارستان انجام می شد.

 

admin

تصویرسازی یک کادو کریسمس در آموزش ایلوستریتور

مقاله قبلی

در استخدامی جدید وزارت بهداشت، پرستاران اولویت دارند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *