بهداشت و درمان

انتقال کرونا بر اثر بلند صحبت کردن ۵۰ درصد افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، لاری سخنگوی وزارت بهداشت و پزشکی گفت: “افراد مبتلا به بسیاری از بیماری ها بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی هستند ، بنابراین ما به مردم توصیه می کنیم که دکتر یا متوجه شوید که فشار خون بالا یا دیابت دارید ، اما پیشگیری نمی شود. ” در صورت وجود بیماری ، مقدار داروی مورد نیاز آنها را برای سه تا شش ماه تجویز کنید تا پزشک کمی ببیند.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان گفت: برای افراد دیابتی بسیار مهم است که قند خون خود را حداقل چهار بار در روز هنگام مصرف انسولین اندازه گیری کنند. و همچنین توصیه می شود که اگر بیماران آنها به خوبی کنترل می شوند ، فاصله بین ویزیت ها را انجام دهید. موارد دیگر را به پزشک انجام دهید.

داروها را نباید بدون تجویز پزشک مصرف کرد

لاری ادامه داد: در صورت داشتن فشار خون بالا بدون تجویز پزشک ، افراد نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند ناپروکسن ، پروفن ، ایندومتاسین و … استفاده کنند. همچنین برای بیماران تحت درمان سرطان یا بیماری مغزی با کورتیکواستروئیدها مهم است که جریان خون را هر دو هفته یا هر ماه اندازه گیری و کنترل کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت و پزشکی گفت: قطره و قطره کوید 19 نه تنها با عطسه ، سرفه و عطسه آزاد می شود بلکه از طریق تنفس نیز آزاد می شود. فرد تحت تأثیر محیط و مکانهایی که هوای کافی ندارند. ” ساعت ها در هوا می ماند.

کرونا هنگام مکالمه با بیمار هشدار می دهد

لاری ادامه می دهد: “هنگامی که یک بیمار مبتلا به بیماری گوارشی صحبت می کند ، مواد شیمیایی موجود در ویروس ، که بسیار کوچکتر از قطرات ریز هستند ، سریعتر از سر و صدا پخش می شوند ، این سفر 50 برابر سریعتر از زمانی است که فرد ساکت باشد او ساکت است.

سخنگوی وزارت بهداشت و پزشکی گفت: “از طرف دیگر ، طبق تحقیقات علمی اخیر ، عرق در چند ثانیه با حداکثر فاصله 2 متر می افتد ، اما باکتری ها مشخص شد که ویروس بیش از 2 متر در داخل و بدون تهویه مناسب است. ” آنها ساعتها در هوا می مانند و اطرافیان را آلوده می کنند.

افزایش خطر بیماری های قلبی در محیط های بسته ، به ویژه در زمستان

لاری ادامه داد: با فرا رسیدن روزهای سردتر سال و بسته شدن درها و پنجره ها در مناطق بسته ، یکی از نگرانی های ما و شرکایمان آلودگی هوا در هوا است که می تواند به سرعت گسترش ویروس را افزایش دهد. ”

سخنگوی وزارت بهداشت ، پزشکی و دانشکده پزشکی تأکید کرد: درخواست ما از همه مردم کشورمان این است که در فضاهای بسته و مکان های شلوغ حضور نداشته باشند و اگر در از ماسک استفاده کنید و فاصله تا دو متر را ببینید. از برگزاری مهمانی های خانوادگی خودداری کنید.

admin

ضرورت انجام حرکات ورزشی در ایام کرونا

مقاله قبلی

کسانی که موادمخدر مصرف می کنند بیشتر دچار کرونا می شوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *