بهداشت و درمان

انجام سی تی اسکن ریه صرفا برای افراد مبتلا به کرونا خواهد بود

سی تی اسکن ریه فقط برای بیماران کرونایی انجام می‌شودحمیدرضا حقیقت خواه، عضو انجمن رادیولوژی ایران و مدیر گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، اظهار داشت: در این دوره ، مسئله مهمی که جامعه پزشکی را در طی اپیدمی کرونا آزار داد ، تعداد زیاد مشتریان سی تی اسکن بود.

وی افزود: “در عین حال ، آنچه باید مورد توجه قرار گیرد ، حفظ کیفیت آموزش و ارتقا سطح علمی دستیاران رادیولوژی است.” در حال حاضر ، آموزش های لازم باید در دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه رادیولوژی کشور انجام شود تا پزشکان و متخصصان بتوانند تشخیص را تشخیص دهند. علائم و روشهای بیماری و نحوه استفاده از تجهیزات رادیولوژی.

حقیقت خواه ادامه داد: در همین راستا انجمن رادیولوژی وبینارهای زیادی را در این مدت برگزار کرد و همکاران ما توانستند آخرین اطلاعات را دریافت کنند.

یکی از اعضای انجمن رادیولوژی ایران گفت: به دلیل کمبود شرایط رو در رو ، متخصصان غیر رادیولوژی ، پزشکان عمومی و کارشناسان تصمیم گرفتند وبینارهایی را در این زمینه برگزار کنند تا شرایط آموزش حضوری فراهم شود. بنابراین ، آنها در جلسات غایب هستند تا از پایان دوره ها و آموزش جلوگیری کنند.

وی گفت: “تحت این شرایط دشوار ، مأموریت آموزشی دانشگاه پزشکی ما ، با شناسایی روش های جدید و راهکارهای جدید تشخیصی ، مهمترین قسمت بحث آموزشی خواهد بود و جایگاه آن باید حفظ شود تا رادیولوژی جامع کشور می توانید درباره مسائل علمی بحث کنید. “خود را به روز نگه دارید.

یکی از اعضای انجمن رادیولوژی ایران گفت: ما سی تی اسکن را روی افراد با علائم ساده و فاقد بیماری انجام نمی دهیم. ما اجازه نمی دهیم این افراد بی دلیل در معرض اشعه قرار بگیرند. سی تی اسکن از ریه ها فقط برای بیماران مبتلا به بیماری حاد کرونر قلب مناسب است.

وی تأكید كرد: ما همچنین از همكاران محترم خود در این زمینه می خواهیم اصرار داشته باشند كه بی دلیل جلوی آنها را بگیرند و سی تی اسكن نشوند.

admin

صدور مجوز برای نخستین واکسن کرونا در ایران

مقاله قبلی

ادعای ساخت واکسن کرونا توسط ایران و مصر

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *