دسته‌بندی نشده

ایران توانایی تولید واکسن کرونا را دارد

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در افتتاحیه آزمایشگاه آزمایش سرم و واکسن رازی (کوپارس) ، که با حضور وزیر بهداشت و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد ، گفت: “این موسسه قدیمی ترین تحقیق است مرکز این کشور امروز به اوج خود رسیده است

وی افزود: “تولید واکسن در هر قسمت از کشور در حال توسعه است. ما در منطقه شرکت های زیادی در زمینه بیوتکنولوژی داریم و وزارت بهداشت نیز در این تجارت کمک کرده است.

ستاری ادامه داد: واکسن کرونا رازی واکسنی با فناوری بیوتکنولوژی است که تحقیقات خود را از امروز آغاز کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در سال های گذشته با کمک وزارت بهداشت در زمینه واکسیناسیون گام های بلندی برداشته ایم ، به طوری که امروز تولید ظرفیت هر سه نوع واکسن کرونا ، از جمله واکسن و تضعیف فناوری باکتریها ، باکتریهای غیرفعال شده و mRNA موجود در کشور.

واکسنهای رازی یکی از مهمترین سایتهای تحقیقاتی در خاورمیانه است

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی گفت: “واکسن کرونا رازی با بررسی 500 حیوان از جمله خوک ، همستر و میمون و آزمایش آنها بر روی 25 میمون آزمایش حیوان را پشت سر گذاشته است. سوابق بیشتر و یک کار بزرگ در آن زمان بنابراین تعداد زیادی از کارمندان موسسه رازی بیمار بودند.

واکسن رازی یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی در خاورمیانه است که تحت هدایت وزارت بهداشت و بخش غذا و آشامیدنی ، پزشکی ، در تولید دارو موفقیت کسب کرده است. ”

خاوازی افزود: تولید واکسن کرونا در موسسه رازی یک پروژه علمی تمام عیار است و امیدواریم بتوانیم با وزارت بهداشت و تولید همکاری کنیم و این یک داروی ضروری است که به ما امکان کنترل بهتر این بیماری را می دهد.

admin

آموزش کورل برای استفاده از برس های Corel PHOTO-PAINT

مقاله قبلی

مشاوره ایمونولوژی راهی برای جلوگیری از سقط‌های مکرر

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *