بهداشت و درمان

بررسی آسیب دیدگی عضله همسترینگ پا

ذبیح الله حسن زاده متخصص ارتوپدی و جراح زانو در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، گفت: “گامسترینگ مهمترین عضلات پشت بت و بسیار مهمتر از عضلات چهار سر ران در مقابل بت است.” کار این عضلات درست کردن چادر و خم شدن زانو است. اتصال این عضلات از پشت به پشت و زیر زانو است و به طور کلی اندام تحتانی و بیشتر زانو تحت تأثیر عضلات قرار می گیرد.

حسن زاده گفت: عضلات همسترینگ (عضلات پشت مفاصل) در ورزشکاران ، کودکان ، بزرگسالان و حتی افراد عادی بسیار مهم است و بر عملکرد حرکتی آنها تأثیر می گذارد ، اما این عضلات مانند سایر عضلات گاهی اوقات می توانند شکسته شوند.

وی گفت: “افراد آسیب دیده اغلب بسیار نیاز به آموزش دارند ، این افراد معمولاً استخوان درشت دارند و بسیار فعال هستند ، نیاز و فعالیت زیادی دارند.”

این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه جراحات وارده به این افراد در 4 گروه بوده است ، گفت: این افراد اولین گروه از عضلات نسبتاً کوتاه هستند. گروه دوم افرادی هستند که عدم تعادل بین عملکردهای عضلانی دارند ، گروه سوم افرادی هستند که در موقعیت های مختلف عضلات ناراحت کننده هستند و گروه آخر افرادی هستند که به دلیل تمرینات قدرتی و فعالیت تحت استرس هستند. ناامید می شوند.

حسن زاده افزود: این مشکل در بین افرادی که در باشگاه ها ، مدارس فوتبال و بسکتبال کار می کنند رایج است ، زیرا عضلات به دلیل فعالیت از کشیدگی و خستگی نابهنگام رنج می برند. در کودکان و نوجوانان که تعادل عضلانی خوبی ندارند ، همچنین شاهد پارگی عضلات به دلیل خستگی عضلات هستیم. شایعترین محل این رویداد ، پارگی عضلات میانی یا زانوها نیست ، بلکه کشش اندام های تحتانی است.

وی گفت: “آنها وقتی فوتبال ، والیبال ، بسكتبال ، هاكی و مخصوصاً دوومیدانی را شروع می كنند ، گریه می كنند ، خصوصاً به دلیل جای اشتباه. مردم عادی معمولاً تعطیلات تور ندارند.

ارتوپدی گفت: “بهترین نشانه کشش ، صدایی است که از پشت بت و در انتهای توت می آید و وقتی او خواب است ، توده قابل توجهی در پشت آن وجود دارد.” Gamstring در محل اتصال چادر احساس می شود.

وی افزود: برای تشخیص ، پزشکان باید صدمه ای را که بر روی معده وارد می شود ، به صورت انقباض توده عضلانی بررسی کنند ، که معمولاً در آزمایشات بالینی به صورت تقویت عضله است ، اما اقدامات تشخیصی MRI و سونوگرافی است. .

حسن زاده گفت: پارگی عضلات همسترینگ 3 درجه ، درجه اول ، کشش ، سطح دوم ، پارگی خفیف مقدار عضله قابل درمان با تحمل است ، سطح سوم شایعترین و مورد نیاز انقباض عضله در ورزشکاران حرفه ای است.

حسن زاده گفت: درمان اختلالات اسکلتی – عضلانی باید به چهار روش انجام شود: در شکستگی های شدید ، اول از همه فرد آسیب دیده را باید از فضا خارج کنید تا فرد آسیب دیده بتواند کار کند و آرام نگیرد و سپس از کیسه یخ در محل آسیب دیده استفاده شود. وی بانداژ بست و از دارو برای کنترل درد استفاده کرد. همچنین برخی از مصدومان برای مدتی بهبودی باید مدتی تحت فیزیوتراپی قرار بگیرند و تنها در صورت ضعف عضلانی جراحی لازم است.

وی افزود: در صورت آسیب عضلانی ، از هرگونه ماساژ و استفاده از کره و زرده تخم مرغ ، زردچوبه ، تفاله و آب سنتی و استفاده از کمپرس آب گرم باید خودداری شود زیرا این موارد می تواند عامل تشدید کننده و پیشگیری کننده باشد. .

بهترین راه برای استراحت استفاده از مسکن و فیزیوتراپی است

این متخصص ارتوپدی گفت: “این افراد باید 8 هفته توانبخشی و استراحت را پشت سر بگذارند تا به سطح نرمال و فعالیت خود برسند.” افراد حرفه ای که به فعالیت های قوی مانند کاراته و وزنه برداری مشغول هستند تا 3 ماه مجاز به آموزش نیستند.

وی گفت: برای این عارضه روش درمانی جدیدی وجود دارد به نام PRP ، كه در این نوع درمان از محلول غلیظ خون در انسان استفاده می شود كه خون انسان را پس از سانتریفیوژ می گیرد و سپس از سطح بالایی از پلاكت استفاده می شود. آنها ناحیه چشم ناقص را تزریق می کنند. این نوع درمان یکی از آخرین پیشرفت ها در زمینه درمان شکستگی است که می تواند نقشی اساسی در جلوگیری از آسیب دیدگی و بهبود کیفیت زندگی برای بازگشت زود هنگام ورزشکار به مناطق حرفه ای داشته باشد.

admin

دارو‌هایی که نباید در زمان درمان کرونا مصرف شوند

مقاله قبلی

آموزش داوینچی و شرایط ایده آل عکس پس از تولید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *