بهداشت و درمان

بررسی نکاتی مهم در مورد واکسن جدید کرونا

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، داروهای Pfizer و شریک آن bioNTech می گویند واکسنی که آنها برای مبارزه با ویروس کرونا تولید کرده اند بیش از 90 درصد موثر است.

چه چیزی در مورد این واکسن نمی دانیم؟ چه خبر بدی درباره این واکسن است؟

1. واکسن چگونه کار می کند؟

به گفته روزنامه فرانسوی نوول Observator ، ایده واکسن بر اساس ورود یک ماده ژنتیکی به نام پیام رسان RNA در بدن است. این یک ماده مولکولی است که به سلولهای ما می گوید چه کاری انجام دهند.

2- جزئیات آن چیست؟

به گفته دو نویسنده نیویورک تایمز ، در ماه جولای ، Pfizer و bioNTech یک آزمایش بالینی از واکسن کرونا را آغاز کردند که در آن نیمی از شرکت کنندگان واکسن دریافت کرده و نیمی دیگر از دارونما آب نمک استفاده کردند. ؛ در صورت واکسن ایمنی به ویروس ، این دو شرکت منتظر ماندند تا افراد بیمار شوند و آزمایش شوند.

به گفته نویسندگان ، تاکنون از حدود 44000 شرکت کننده 94 نفر با Covid 19 مبتلا شده اند. یک هیئت مستقل از متخصصان تعداد افرادی که واکسن دریافت کرده اند و تعداد افرادی که دارونما دریافت کرده اند را آزمایش کرده اند. تجزیه و تحلیل اولیه نشان داد که واکسن بیش از 90٪ موثر است.

3- آیا این نتیجه خوبی است؟

پاسخ بله است؛ نتیجه بسیار خوب است و اگر نتایج دقیق باشد و واکسن هنگام واکسیناسیون به همین ترتیب عمل کند ، ایمنی میلیون ها نفر را تأمین می کند.

چه زمانی واکسن در دسترس خواهد بود؟

دو شرکت واکسن سازی سعی می کنند در هفته سوم ماه نوامبر مجوزهای رسمی را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کنند.

Pfizer در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که داده های ایمنی را ظرف دو ماه از آخرین دوز جمع آوری می کند تا مجوز استفاده اضطراری را بدست آورد.

۷ چیزی که باید درباره واکسن جدید کرونا بدانید ... دو خبر بد!

این شرکت گفت که پس از جمع آوری اطلاعات ایمنی ظرف دو ماه از دوز دوم و آخرین واکسن به درخواست سازمان غذا و دارو ، این واکسن تا هفته سوم نوامبر در دسترس خواهد بود.

معیارهای خاصی برای اخذ مجوز توزیع واکسن مورد نیاز است که مهمترین آنها اثربخشی ، ایمنی و ظرفیت تولید است. این واکسن در صورت تأیید مقامات آمریکایی می تواند در اواخر سال 2020 یا اوایل سال 2021 در دسترس باشد.

5- چه مقدار از این واکسن تولید خواهد شد؟

دانیل فلوئر ، نایب رئیس کمیته فنی واکسن در انستیتوی بهداشت عالی فرانسه گفت: “ساخت واکسن RNA آسان است و می تواند به مقدار زیاد تولید شود.”

انتظار می رود تا پایان سال 2020 ، دو شرکت تقریباً 50 میلیون دوز واکسن را در سراسر جهان توزیع کنند. با توجه به اینکه هر فرد برای محافظت در برابر کرونا به دو دوز واکسن نیاز دارد ، در حال حاضر Pfizer در تلاش است تا برای تقریباً 25 میلیون نفر دوز کافی ایجاد کند. در مورد سال آینده ، این شرکت آمریکایی می گوید که می تواند حدود 1.3 میلیارد دوز تولید کند.

6. چه کسی اولین بار واکسینه می شود؟

طبق گفته Pfizer ، تا پایان سال این شرکت قادر خواهد بود بین 30 تا 40 میلیون دوز واکسن تولید کند که برای 15-20 میلیون نفر کافی خواهد بود.

هنوز تعیین نشده است که چه افرادی واکسن را واجد شرایط می دانند ، اما اولویت با گروههایی است که در معرض خطر ابتلا به ویروس هستند یا در معرض خطر ابتلا هستند. این گروه ها می توانند شامل متخصصان مراقبت های بهداشتی ، افراد مسن و افرادی که دارای عوامل خطر مانند چاقی یا دیابت هستند ، شوند.

۷ چیزی که باید درباره واکسن جدید کرونا بدانید ... دو خبر بد!

7. آیا می توانم اکنون ماسک را بردارم؟

پاسخ منفی است دستورالعمل های پیشگیری باید دنبال شود ، و بیشتر متخصصان می گویند حتی اگر واکسن به طور گسترده در دسترس باشد ، اقدامات دیگری مانند ماسک برای کاهش خطر بهداشت عمومی از ویروس کرونا لازم است.

اطلاعات واکسن هنوز در دسترس نیست

1. آیا مطمئن هستیم که واکسن مثر است؟

در حالی که نتایج اولیه قویاً نشان می دهد که واکسن مثر است ، اما با اطمینان از کارآیی آن به ما نمی گویند. آزمایشات بالینی فقط برای این منظور نیست. آنها فقط می توانند به دانشمندان اجازه دهند بر اساس آنچه کارآیی نامیده می شود تخمین بزنند. اثر بخشی واکسن تنها پس از واکسیناسیون میلیون ها نفر تعیین می شود. با این حال ، کارشناسان می گویند داده های اولیه نشان می دهد که واکسن باید بسیار موثر باشد.

2. آیا واکسن از افراد مسن محافظت می کند؟

نتایج جدید تأیید نمی کند که آیا افراد مسن واکسن ایمنی بالایی دریافت می کنند یا خیر. آزمایشات بالینی Pfizer و biontek شامل افراد بالای 65 سال بود.

admin

دو آمبولانس به محل حادثه ی پمپ بنزین پیروزی اعزام شدند

مقاله قبلی

برگزاری سری سوم رویداد با اندیشه ورزان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *