بهداشت و درمان

برگزاری سری چهاردهم از مجموعه کنگره های بین المللی در حوزه دانش اعتیاد

چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد برگزار می‌شود

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، محمدتقی جغتایی ، رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی علوم اعتیاد گفت: در این کنفرانس شاهد سخنرانی ها ، پنل های ویژه ، مقالات و سایر نتایج علمی در زمینه علوم پایه ، زمینه های بالینی و موضوعات خواهیم بود.

وی افزود: “این کنفرانس فرصتی عالی برای اساتید ، صاحب نظران ، اندیشمندان ، محققان و دست اندرکاران در سطح ملی و بین المللی است تا بتوانند پیشگیری ، درمان و بازتوانی اعتیاد را در تمام موضوعات زیر به اشتراک بگذارند. نظرات ارزشمند و تجربه ارزشمند آنها. ”

جاگتایی گفت: “کنفرانس دانش اعتیاد” در سال 2006 راه اندازی شد و یکی از اولین کنفرانس هایی بود که در مورد بسیاری از زمینه های علمی اعتیاد در ایران ، از سازوکارهای اساسی گرفته تا تدوین سیاست ها و مسائل اجتماعی بحث و گفتگو کرد. این کنفرانس به بزرگترین رویداد علمی کشور در ده سال گذشته و بزرگترین رویداد در منطقه تبدیل شده است.

رئیس کنفرانس ادامه داد: چهاردهمین کنگره علوم اعتیاد برای اولین بار در تاریخ به انجمن بین المللی پزشکی اعتیاد پیوست و به همین دلیل اولین کنفرانس در این زمینه در آسیا را تاسیس کرد که همزمان با کنفرانس برگزار می شود. “محور کنفرانس امسال” شکاف بین علم و عمل است: سازگاری با نیازهای در حال ظهور “.

به دلیل بحران تاج ، کنفرانس در واقع امسال برگزار می شود. همچنین در کنفرانس پیش رو ، سخنرانان شناخته شده ای از سراسر جهان برنامه ویژه انگلیسی را با موضوع دانش پیشرفته اعتیاد به مخاطبان بین المللی ارائه می دهند.

این رویداد فرصتی موثر در اختیار متخصصان و درمانگران قرار می دهد تا دانش خود را برای بهبود سلامت جامعه و کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر به روز کنند.

وی به موضوع این همایش اشاره کرد و افزود: پیشگیری ، درمان و توان بخشی ، کاهش آسیب ها ، کاهش نیازهای روحی و مادی ، کاهش حمایت اجتماعی و کاهش نیازهای مادی ، کاهش سرمایه اجتماعی ، کاهش مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش نیازهای مادی ، قانون و سیاست های کنترل و تنظیم. کاهش اعتیاد ، آموزش اعتیاد ، توانمندسازی و اجتماعی شدن معتادان ، رفتار اعتیاد ، مددکاری اجتماعی و مدیریت درد ، کنترل و کاهش اعتیاد ، روانشناسی و اعتیاد ، جامعه شناسی و اعتیاد ، مصرف مواد رفتار جنسی ، روان پریشی در اعتیاد ، مشکلات جسمی در مصرف مواد ، مراقبت از اعتیاد ، درمان و توانبخشی اعتیاد ، نوشیدن و عوارض ناشی از آن ، اعتیاد در جمعیت های خاص ، اعتیاد و جنبه های فرهنگی ، ارزیابی آزمایشگاهی مواد و ارزیابی ، اعتیاد و مشکلات اجتماعی ، اعتیاد و مشکلات حقوقی ، روان درمانی اعتیاد ، اعتیاد در کودکان و نوجوانان ، ژنتیک و اپی ژنتیک ، اعتیاد زنان ، جنبه های شناختی اعتیاد ، اعتیاد زیست شناسی ، رفتارهای اعتیادی ، کاهش آسیب ، سیاست های تقاضا و برنامه های کاهش تقاضا از محورهای کنفرانس امسال است.

admin

نکاتی که بیماران مبتلا به دیابت باید جدی بگیرند

مقاله قبلی

کاهش توجه به علوم پایه، علوم انسانی و علوم اجتماعی در کشور، یک نگرانی جدی محسوب می‌شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *