بهداشت و درمان

به خطر افتادن سلامت مادر و نوزاد با تولد‌های تقویمی

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، قاسم جان بابایی، معاون بهداشتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در بیانیه ای به معاونان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به افزایش زایمان های سزارین در سال های اخیر برخلاف برنامه ها و سیاست های وزارت بهداشت در ترویج زایمان طبیعی. وی با بیان اینکه سزارین انتخابی کاهش می یابد ، اظهار داشت: دستکاری یا زایمان زودرس یا پس از زایمان ضمن تحمیل هزینه های اضافی به خانواده ها و سیستم درمانی ، عوارض جسمی ایجاد می کند و سلامت مادر و کودک را به خطر می اندازد”.

در این بیانیه جان بابایی خواستار بررسی عملکرد بیمارستان ها و پزشکان در سزارین تقویم در تاریخ 99/9/9 شد و تصریح کرد: بیمارستان ها و پزشکان با سابقه بالای عمل سزارین بدون کنترل مورد رسیدگی قرار می گیرند.

متن ابلاغیه معاون وزیر بهداشت به شرح زیر است:

افزایش تعداد زایمان های سزارین توسط سزارین در سال های اخیر ، برخلاف برنامه ها و سیاست های اجرایی وزارتخانه از نظر ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین انتخابی ، در حال تبدیل شدن به یک عمل اشتباه در زمینه بهداشت است. و درمان و تبلیغات در فضای مجازی و سایتهای اینترنتی ، با انگیزه و انگیزه خانواده ها ، تاریخ تولد نوزادان را برای دستیابی به تاریخ های مشخص و با تولد زودرس یا دیرهنگام دستکاری می کند ، در حالی که هزینه های اضافی را تحمیل می کند به خانواده ها و سیستم درمانی که باعث عوارض جسمی می شود. و سلامت مادر و نوزاد را به خطر می اندازد.

از سوی دیگر ، بررسی ، نظارت و کنترل هرگونه رفتار مضر برای بهداشت عمومی از وظایف وزارت صلاحیتدار است و در اسناد توسعه و سیاستهای کلان اجرایی در زمینه بهداشت به روشهای مختلف ذکر شده و موضوع مورد توجه قرار گرفته است. با حاشیه و پیامدهای آن. به مقامات ارشد كشور اطلاع داده شده و دستور مربوطه به وزارت متبوع ابلاغ شده است تا “عوامل را بررسي و با دقت شناسايي كند ، از اشاعه و ادامه آن جلوگيري كرده و مقررات را در مورد مجرمان اعمال كند.”

از این نظر ، امسال چندین تاریخ و تقویم مناسب مشاهده شد که متأسفانه نتایج حاکی از افزایش چشمگیر تعداد سزارین های غیرضروری توسط برخی از پزشکان و بیمارستان ها است. بنابراین ، قبل از تاریخ بعدی 99/9/9 و پیش بینی تکرار افزایش سزارین بدون اشاره به این تاریخ ، با وجود گزارش عوارض و خطرات آن از طریق روش های مختلف ، سطح را بررسی و شناسایی کنید پشتیبانی و عملکرد پزشکان و بیمارستانها در کنترل این اقدام. موارد غیر موجه در دستور کار جدی وزارت متبوع است.

برای این کار ، در تاریخ 99/9/9 یک جدول اکسل پیوست برای شما ارسال می شود که با هدف وارد کردن اطلاعات کامل درخواست شده در بخش های سزارین طراحی شده است. لطفاً این بخشنامه را بهمراه جدول پیوست در اسرع وقت به کلیه بیمارستانهای تحت پوشش آن دانشگاه گزارش داده و بر ورود دقیق و كامل اطلاعات درخواستی مطابق با استاندارد اعلان و گروههای نظارتی تأكید كنید. تاریخ ذکر شده برای اعمال مداخلات لازم و سپس از خلاصه همه اطلاعات استان ، جدول نهایی باید حداکثر در پایان دسامبر برای این معاون ارسال شود.

همچنین لازم است معاون به طور دقیق عملکرد افزایش آماری سزارین بیمارستانها و پزشکان در تاریخ 99/9/9 را بررسی و مراتب را با افزایش آمار به مدیر فنی بیمارستانها با آمار مکتوب غیرمتعارف و متخصصان زنان و زایمان به هیئت استان استان اعلام کند. اجرای قانون. ارائه گزارش و گزارش اقدامات همراه با جدول ذکر شده.

این پیوست اطلاعات ارائه شده با سایر داده های دریافت شده از سیستم های موجود و اطلاعات از ویزیت های پیگیری حضوری را تأیید می کند و مطابق با آیین نامه ها و مقررات مربوط به بیمارستان ها و پزشکان با سابقه بالای عمل سزارین بدون کنترل عمل می کند.

admin

تاثیر بالای واکسن کرونای مدرنا

مقاله قبلی

مراکز تست کرونا در تهران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *