دسته‌بندی نشده

بیشترین پوشش دهی خدمات سلامت در منطقه توسط ایران

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، محمدمهدی ناصحی ، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: هدف اصلی حرکت بیمه سلامت به سمت پوشش جهانی تلاش برای حداکثر رساندن پوشش خدمات در همه ابعاد است و سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که در سال 2023 ایران در رتبه نخست قرار گیرد پوشش بهداشت جهانی در سال 2010 ، مصادف با سال 2010 ، در دستور کار سازمان بهداشت جهانی قرار دارد و دارای سه بعد پوشش جمعیت ، پوشش هزینه و پوشش خدمات است که همچنین بعد چهارم کیفیت را شامل می شود.

وی افزود: نقش بیمه درمانی به عنوان یکی از اصلی ترین روش های تأمین مالی سیستم سلامت ، عمدتا بر هر سه بعد جمعیت و خدمات و به ویژه پوشش هزینه ها یا حمایت مالی تأثیر می گذارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به جایگاه 48 ایران در میان 111 کشور از نظر شاخص پوشش بهداشت عمومی در سال جاری گفت: براساس سازمان جهانی بهداشت ، با همین شاخص ، ایران بالاترین پوشش خدمات را در کنار بحرین و قطر دارد. . سلامت منطقه خواهد بود.

ناصحی ادامه داد: از نظر پوشش خدمات و شاخص پوشش جهانی بهداشت ، ایران در رتبه 42 و از نظر پوشش هزینه ها ، نمره شاخص پوشش بهداشت عمومی در بین 111 کشور در رتبه 87 قرار دارد و این نشان می دهد که کشور ما از نظر حمایت مالی ، در مقایسه با سایر ابعاد پوشش بهداشت جهانی ، نیاز به توجه زیادی دارد.

وی همچنین با اشاره به گزارش منتشر شده در سال 2017 ، مقایسه ایران از نظر میزان دسترسی و شاخص کیفیت با مراقبت های بهداشتی با سال های 1990 و 2000 و برای این منظور ، با بیان اینکه وضعیت ایران در این شاخص بهبود یافته است ، اظهار داشت: متاسفانه مقدار تغییرات سالانه بین سالهای 2000 تا 2016 ، نسبت به قبل 2.1 درصد کاهش داشته است و از آنجا که این شاخص در دسترس بودن و کیفیت خدمات بهداشتی را بررسی می کند ، توجه به آن ضروری است.

ناصحی با بیان اینکه هدف اصلی ما از حرکت به سمت پوشش سلامت جهانی تلاش برای حداکثر پوشش جامع بهداشتی است ، تأکید کرد: پوشش هزینه یا حمایت مالی از مردم در برابر هزینه دریافت خدمات بهداشتی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پوشش بهداشت جهانی و یکی یکی از سه هدف نهایی نظام سلامت ، مأموریت تعریف شده برای سازمان بیمه سلامت در کشور است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در بخشی دیگر از سخنان خود ، با اشاره به پوشش جمعیتی به عنوان بعد دیگری از پوشش جهانی بهداشت ، گفت: سه گروه عمده جمعیتی وجود دارد ، از جمله بخش رسمی ، بخش غیر رسمی غیر فقیر و نیازمند و از فقرا و نیازمندان ، که قسمت رسمی آن متشکل از کارمندان حقوق بگیر و خانواده هایشان است ، ویژگی اصلی آن این است که مالیات دادن نسبت به آنها از طریق مالیات حقوق یا کسورات نسبتاً آسان است ، اما گروه دوم ، بخش غیررسمی. آنها غیر فقیر و نیازمند هستند ، از جمله کارگران بدون حقوق و خانواده های آنها. درآمد آنها بالاتر از حد آسیب پذیری است.

ناصحی گفت: وضع مالیات بر درآمد یا کسر حق بیمه از این گروه دشوارتر از حقوق بگیران است. . گروه آسیب پذیر افرادی هستند که به خط فقر نزدیک هستند. اما هزینه های مراقبت های بهداشتی می تواند به راحتی آنها را به پایین خط فقر سوق دهد.

admin

با این باور‌های غلط در مورد گیاهان دارویی و طب سنتی آشنا شوید

مقاله قبلی

رفع مشکلات مربوط به کمبود تخت در مناطق محروم با افتتاح ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *