بهداشت و درمان

تئاتر درمانی، نوعی روش درمانی برای افراد مبتلا به مشکلات روحی و روانی

روشی نو برای درمان مشکلات روحی کودکان و نوجوانان

لیلا فیضی مشاور، در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، گفت: تئاتر درمانی نوعی درمان برای افرادی است که دارای مشکلات بهداشت روانی هستند. متداول ترین کاربرد این روش در بین کودکان و نوجوانان است که سالهاست در این دنیا بحث می شود ، اما در ایران روشهای درمانی مانند هنر درمانی ، شعر درمانی و تئاتر درمانی کمتر است.

فیضی در مورد تاریخچه تئاتر درمانی اظهار داشت: تئاتر درمانی ابتدا توسط روانپزشک رومانیایی به نام مورنو مطرح شد و آغاز این درمان در زمینه روانپزشکی بود. مورنو این روش درمانی را برای گروهی از بیماران روانی انجام داد و یک پایه علمی برای این درمان وجود داشت.

درمان بی تفاوتی نوجوانان با تئاتر درمانی

این تئاتر افزود: اگر خانواده ها فرزندان خود را به کلاس های بازیگری (نه فقط سوپراستارها) ببرند و فرزندانشان از نوجوانی سلامتی و ایمنی کلاس را در نظر بگیرند ، می توانند مشکلات روحی و روانی زیادی ایجاد کنند. غفلت در حال حاضر در نوجوانان بسیار شایع است و با کمک تئاتر درمانی می توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد.

فیضی ادامه داد: در این درمان ما با کارهایی کاملاً علمی و پزشکی در زمینه بهداشت روان روبرو هستیم ، زیرا این کار مربوط به احساسات ، سیستم عصبی و تمام احساسات افراد است. درمان فقط برای کودکان نیست ، بلکه بزرگسالان در کلاس های تئاتر درمانی نیز برای اهداف مختلفی مانند بهبود خلق و خوی خود ، حتی پیشرفت در زمینه پیشرفت و کار شرکت کرده اند و ما نتایج شگفت انگیزی را دیده ایم که سبک زندگی و خلق و خوی افراد را تغییر می دهد. خودشه.

وی گفت: با توجه به بسیاری از موضوعات دراماتیک و اضطرابی که در زندگی همه در جریان است ، ارائه این مشکلات چشمگیر از طریق تئاتر درمانی تأثیر آرامش بخشی و درمانی بر روی فردی با دید روان خواهد داشت. همچنین مشاهده و اجرای نمایش های هنری در حین اجرای تئاتر تأثیر روانی زیادی در کنترل و کاهش هیجان و آرامش مشتری دارد که می تواند جایگزین مناسبی برای مصرف داروها باشد.

افزایش اعتماد به نفس افراد با کمک تئاتر درمانی

این درمانگر تئاتر ادامه داد: با کنترل اضطراب ، با کمک تئاتر درمانی و تمرینات ویژه متنوع و مناسب در کودکان ، نوجوانان و جوانان که مشکل مهم و حاد استرس و اضطراب را تجربه کرده اند ، اعتماد به نفس را افزایش داده ایم. .

فیضی گفت: با توجه به این باور که افراد برای درمان مشکلات روحی و روانی باید به جای روانشناس به روانپزشک مراجعه کنند ، این روش درمانی می تواند جایگزین خوبی برای روانپزشکان باشد تا بتوانند قبل از مصرف دارو از این روش درمانی موثر استفاده کنند. ، برای کمک به جلوگیری از اثرات منفی برخی داروهای اعصاب.

“یکی از مزایا و جنبه های م ofثر تئاتر درمانی در روند بهبود مشکلات روانشناختی کودکان و نوجوانان این است که آنها از درمان کودکان مستقر در منطقه درمان و همزمان با کمک درام ، بازی و سرگرمی اطلاع ندارند. هر بار نزدیک شدن

این درمانگر تئاتر گفت: “اگر كودكان و نوجوانان درگیر مشكلات خانوادگی باشند و حتی توسط خانواده تحت فشار قرار بگیرند ، می توانیم مستقیماً فعالیت های گروهی انجام دهیم و همچنین به حل مشكلات كودكی كه می تواند نقش كودك را انتخاب كند نیز كمك كنیم.”

فیضی می گوید در روانپزشکی افراد سالم می توانند با تمام حواس زندگی کنند: هنگام بازیگری ، سه ابزار بدن ، بیان و احساس اصلی ترین ابزار هستند و هنگامی که بیمار نیاز به درمان توسط بازیگر دارد ، بدن ، بیان و احساسات درگیر می شوند و در عین حال عملکرد عاطفی روان انسان نیز درگیر می شوند. تأثیر عمده ای در بهبود خواهد داشت.

وی یادآور شد: با این روش درمانی ، ما بیمار را به نقش های مختلف می بریم و به او کمک می کنیم احساس سرکوب یا سانسور را ابراز کند و با آنها ملاقات کند. همانند یوگا ، تمام حرکات باید کاملاً متمرکز باشند ، و در بازیگری نیز بر تمرکز و زندگی لحظه ای تأکید داریم. اگر بازیگر لحظه ای نقش را نادیده بگیرد ، همه چیز خراب است ، بنابراین بازیگر باید از این سه ابزار اصلی استفاده كند و شاهد نتیجه استفاده از این ابزارها ، یعنی تشكیل تمركز آگاهانه باشد.

این درمانگر تئاتر گفت: در تلاشیم تئاتر درمانی را به عنوان موضوعی مهم در مدارس قرار دهیم ، تا از بروز مشکلات روحی و روانی که کودکان و نوجوانان در دوران نوجوانی با آن روبرو هستند ، جلوگیری کرده و روحیه و سلامت روانی آنها را بهبود بخشیم. تحقیقات و تحقیقات لازم است ، و تمام تلاش ما این است که توانایی های متخصصان در این زمینه را با ترکیبی از هنر و روانشناسی و در نتیجه استفاده از تئاتر درمانی ترکیب کنیم. برای بهبود کیفیت وضعیت روانی مردم ، به ویژه کودکان و نوجوانان.

admin

تقاضای روسیه از ایران برای همکاری در تولید واکسن کرونا

مقاله قبلی

آموزش طراحی بسته بندی و پیش بینی فونت های برتر بسته بندی در سال 2021

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *