بهداشت و درمان

تاثیرات منفی زیاده روی در مصرف داروهای ضدمیکروبی

به گزارش  مجله مدیکال آنلاین، سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه نسبت به تأثیر منفی استفاده بیش از حد ضد میکروبی هشدار داد و گفت: افزایش مقاومت ضد میکروبی به اندازه گسترش ویروس کرونا خطرناک است و می تواند پیشرفت پزشکی را برای یک قرن تهدید کند.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، آدریانوم ، این مشکل را به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدات زمان ما توصیف کرده است.

وی گفت: مقاومت ضد میکروبی وضعیتی است که در آن پاتوژن ها از آنتی بیوتیک ها ، ضد ویروس ها یا ضد قارچ ها در امان می مانند ، به طوری که آسیب ها و عفونت های شایع منجر به مرگ می شود. مقاومت ضد میکروبی به دلیل افزایش مصرف این داروها توسط انسان و استفاده از آن در مراکز دامپروری در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

اگرچه مقاومت ضد میکروبی اپیدمی فوری بیماری Covid-19 نیست ، اما طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی می تواند به همان اندازه بیماری خطرناک باشد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مقاومت ضد میکروبی همچنین می تواند امنیت غذایی ، رشد اقتصادی و توانایی انسان در مبارزه با بیماری ها را به خطر بیندازد.

آنتی بیوتیک ها در دهه 1920 کشف شده و ده ها میلیون انسان را در برابر بیماری هایی مانند ذات الریه ، سل و مننژیت نجات داده است ، اگرچه با گذشت چند دهه ، باکتری ها مبارزه با آنتی بیوتیک ها را آموخته اند و توانسته اند مقاومت در برابر داروها که باعث نابودی آنها می شود ، آنها را مقاوم می کند.

به گزارش مدیکال اکسپرس ، فدراسیون بین المللی داروسازان و انجمن های تولیدکنندگان (IFPMA) اعلام کرده است: هر ساله ، حدود 700000 نفر در جهان به دلیل مقاومت ضد میکروبی می میرند.

admin

عدم انتقال کرونا از طریق خون

مقاله قبلی

نشانه هایی که با دیدن آن باید تست کرونا بدهید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *