بهداشت و درمان

تاثیر کرونا در بروز سکته مغزی

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، مسعود مهرپور، رئیس انجمن سکته مغزی ایران در مورد دوازدهمین کنگره سکته مغزی ایران گفت: “این کنگره در اواخر دسامبر به مدت چهار روز برگزار می شود و استادان و متخصصان برجسته ای در زمینه سکته مغزی و عروقی مغز ، آخرین دستاوردهای علمی و کشفیات درمانی در آن برگزار می شوند. بحث ها برگزار خواهد شد.

وی افزود: کرونا حدود یک سال است که وجود دارد و مشکلات زیادی را برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است ، از جمله اینکه تأثیر مستقیم و غیرمستقیم در سکته مغزی دارد ، بنابراین بخشی از این کنگره در مورد تأثیر کرونا در سکته مغزی صحبت خواهد کرد.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران ادامه داد: بسیاری از بیمارانی که علائم سکته مغزی دارند از ترس قرارداد کرونا با خانواده در بیمارستان بستری نمی شوند. بنابراین ، خطر از دست دادن زمان طلایی درمان سکته مغزی وجود دارد که می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیماران به دنبال داشته باشد. این واقعاً تأثیر مستقیم کرونا بر روی مشکل سکته مغزی است.

مهرپور گفت: “طبق برخی مطالعات در سراسر جهان ، کرونا می تواند غلظت خون را افزایش دهد و احتمال گرفتگی عروق را افزایش دهد ، به عبارت دیگر ، می تواند خطر حوادث قلبی عروقی را افزایش دهد.”

وی گفت: بنابراین ، اگر ویروس Covid 19 باعث التهابات زیادی در بدن برای جلوگیری از سكته مغزی در بیماران کرونا شده باشد ، داروهای ضد انعقاد توسط پزشكان برای بیمار تجویز می شود كه تمام این موارد در كنگره بین المللی سکته مغزی XII بررسی می شود. آنها در مورد مغز صحبت می کنند.

admin

در استخدامی جدید وزارت بهداشت، پرستاران اولویت دارند

مقاله قبلی

ترفندهایی برای آموزش طراحی بسته بندی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *