بهداشت و درمان

تدارکات سلامت در شیوع کرونا نقش مهمی دارد

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، محمد مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه ارائه خدمات بهداشتی در هنگام بیماری های همه گیر یکی از مسئولیت های سیستم های بهداشتی است ، گفت: اگر تأمین لوازم پزشکی به خوبی انجام شود ، می تواند در افزایش بهره وری و ایجاد اعتماد در شهروندان نقش مهمی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: وقوع حوادث و بحران هایی از جمله شیوع جهانی بیماری کرونا یکی از مهمترین نگرانی های کشورها در حال حاضر است و آنچه در این زمینه مهم است نحوه رهبران ارشد ، کارشناسان و از همه مهمتر است. ، مردم تصمیم می گیرند که چگونه با این مسئله مقابله کنند این در شرایط آینده بسیار مهم است.

وی افزود: علی رغم تلاش های جهانی ، حداقل در کوتاه مدت درمانی وجود ندارد و ممکن است به این زودی واکسن در دسترس نباشد.

ناصحی گفت: “چالش های مربوط به رقابت ، خرید فوری بهداشت ، محدودیت ها و بسته شدن مرزها در بیماری همه گیر کرونا ، زنجیره تامین و توزیع کالاها ، کارها و خدمات مورد نیاز بخش دولتی و تقاضای ماسک های بهداشتی را به شدت مختل کرده است.” دستکش های محافظ ، دستگاه تنفس ، تخت ، داروها ، وسایل مراقبت ویژه ، آزمایش های کووید 19 ، تجهیزات آزمایشگاهی و زیرساخت های بیمارستان در ماه های اخیر در حال رشد بوده و در بهترین حالت ، ممکن است تعداد محدودی از تأمین کنندگان با قابلیت تولید وجود داشته باشد. .

یک مقام وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بودجه های بهداشت عمومی در بسیاری از کشورها تحت فشار بودند ، حتی قبل از شیوع کرونا ، گفت: “این مسئله ارائه دهندگان خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی را مجبور می کند تا به دنبال راه هایی برای متعادل کردن تقاضای فزاینده مراقبت های بهداشتی باشند.

ناصخی ادامه داد: با توجه به اپیدمی کوید 19 ، رفتارهای غیرمعمول مصرف کننده و خرده فروشی مانند تجمع ماسک ، دستکش ، الکل و سایر موارد باعث کاهش و حتی عدم دسترسی به خدمات خرده فروشی و تجهیزات پزشکی شده است.

مدیرعامل آژانس بیمه سلامت اظهار داشت که تهیه مواد برای مبارزه با اپیدمی کرونا به سه دلیل برای سیستم های بهداشتی مهم است: «فراتر از این واقعیت که سیستم های بهداشتی می توانند در آینده به شرایطی از این قبیل پاسخ دهند ، به نظر می رسد خدمات خرده فروشی اکنون دچار مشکل شده اند.

وی افزود: “ارائه دانش برای انتقال بهینه به حالت جدید خدمات مصرف کننده و خرده فروشی پس از شیوع در دوره پس از کرونا دلیل دیگری است که نقش مهمی در آماده سازی برای مدیریت اپیدمی کرونا دارد.

ناصخی تاکید کرد: “اگر تهیه بهداشت به خوبی انجام شود ، می تواند در افزایش بهره وری و ایجاد اعتماد به نفس شهروندان نقش موثری داشته باشد.” این بحران فرصتی را برای بررسی و تغییر سیستم در شرایط اضطراری آینده فراهم می کند و توسعه استراتژی ها و برنامه های زیرساخت های عمومی در خط مقدم واکنش کشورها به بحران کرونا است.

مدیر کل سازمان بیمه سلامت گفت: در حالی که دولت ها باید از مدیریت و پاسخگویی مناسب قراردادهای فعلی لازم برای ارائه خدمات عمومی اطمینان حاصل کنند ، آنها باید با ارائه 19 محصول و خدمات ضروری بهداشتی سریع به بحران کووید پاسخ دهند. هم اکنون خریداری کنید.

وی گفت: “عملکرد زیرساخت های حیاتی در پاسخ به کرونا نه تنها برای سلامت و ایمنی عمومی ، بلکه همچنین برای رفاه جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برخی از خدمات و زیرساخت های مهم اقتصادی مسئولیت خاصی برای ادامه کار در این شرایط بی سابقه دارند.”

admin

دلیل ممنوعیت تردد از ساعت ۹ شب چیست؟

مقاله قبلی

بیل گیتس: بشریت در آینده نزدیک با بیماری همه گیر دیگری روبرو خواهد شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *