فناوری

تسهیلات مسکن برای نخبگان و افراد مستعد افزایش خواهد یافت

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، به منظور حمایت بیشتر از جامعه نخبگان و تسهیل مسیر با استعدادترین نخبگان ، با همکاری بنیاد ملی نخبگان و تصویب شورای پول ، تسهیلات مسکن سه میلیارد ریال افزایش یافت.

به این معنا ، بانکهای مسکن ، ملت ، ملی ، رفاه کارگران ، سپه ، تجارت و صادرات به عنوان بانکهای عامل این تسهیلات انتخاب شده و افزایش این میزان تسهیلات و کارمزد هر بانک به این بانکها اعلام شده است. عملیاتی برای ارائه تسهیلات توسط بخش اعتبارات بانک مرکزی. بوده است.

وام خرید / ساخت خانه برای بهترین استعدادها و نخبگان مطابق تصویب هیئت وزیران و با معرفی افراد واجد شرایط به بانک توسط بانک عامل بازپرداخت می شود. نرخ سود این وام طبق تصمیم شورای پول و اعتبار 18 درصد است و مدت بازپرداخت آن تا 20 سال است. علاوه بر این ، ارزش املاک خریداری شده طبق نظر یک کارشناس باید سرمایه و سود را پوشش دهد.

هر متقاضی می تواند یک بار از این تسهیلات بهره مند شود و زمان و نحوه بهره مندی افراد از این وام مطابق با مقررات و دستورالعمل های بانک مرکزی است.

براساس پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان ، این تسهیلات به افرادی واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن مطابق با مقررات مختلف بنیاد ملی نخبگان اعطا می شود.

admin

دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور با پرداخت نصف مبلغ شهریه ثبتنام می شوند

مقاله قبلی

باز شدن سامانه ی وام دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) و پذیرش درخواست ها

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *