کلينيک

تشخیص سریع ابتلا به افسردگی با بررسی جرم گوش

به گزارش دیلی میل ، افسردگی و استرس بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروز بشر است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، در حال حاضر 264 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می برند. تشخیص به موقع افسردگی می تواند یکی از موثرترین راههای مقابله با این بیماری روانی باشد. اخیراً دانشمندان انگلیسی توانسته اند راهی خلاقانه برای شناسایی افراد مبتلا به افسردگی و استرس ارائه دهند.

دانشمندان کالج سلطنتی پزشکان لندن می گویند با بررسی توده گوش (جرم گوش) می توان میزان استرس یا افسردگی را در افراد تشخیص داد و به راحتی سطح هورمون کورتیزول را کنترل کرد.

جرم گوش یک ماده چرب زرد و زرد است که حالت چسبندگی دارد و برای نرم و سالم نگه داشتن مجرای گوش خارجی ضروری است. جرم گوش دارای خاصیت اسیدی است که از رشد باکتری ها و قارچ ها جلوگیری می کند. جرم گوش به طور طبیعی از مجرای گوش و از مجرای گوش خارج می شود بنابراین نیازی به دستکاری برای بیرون آوردن آن از گوش نیست. اما در بعضی موارد ترشح زیاد به خصوص در افراد مستعد باعث انسداد گوش و کاهش شنوایی می شود که در این صورت بیمار برای شستشوی گوش و اقدامات لازم باید به پزشک مراجعه کند.

تشخیص سریع ابتلا به افسردگی با بررسی جرم گوش

دانشمندان اکنون می گویند که هورمون موجود در موم گوش می تواند سریعترین ، ارزانترین و موثرترین روش برای آزمایش افسردگی و استرس باشد. محققان می گویند به دلیل اپیدمی کرونا و ایجاد محدودیت های اجتماعی ، افراد می توانند توده گوش خود را بدون نیاز به مراجعه به یک مرکز بهداشت با استفاده از دستگاه اندازه گیری کنند. این دستگاه توانایی اندازه گیری سطح گلوکز و حتی وجود آنتی بادی های Covid 19 در توده گوش را دارد.

دانشمندان انگلیسی تأکید می کنند که کورتیزول هورمونی است که شاخص بیولوژیکی افسردگی است. با این حال ، اندازه گیری دقیق تغییرات این هورمون در بدن دشوار است. سایر روش های اندازه گیری کورتیزول ، مانند نمونه های مو ، گرانتر از موم گوش هستند.

محققان امیدوارند که با تجاری سازی این روش بتوانند از آن برای اندازه گیری افسردگی افراد استفاده گسترده کنند.


“پایان پیام”

admin

موسسات آموزشی دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برگزار نمی کنند

مقاله قبلی

بزرگ‌ترین رخداد علمی کشور با همکاری۱۶ دانشگاه بر گزار می شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کلينيک