بهداشت و درمان

تصمیم گیری برای تعطیلی لیگ‌های برتر در روز شنبه

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، سخنگوی وزارت بهداشت سیما سادات لاری در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره محدودیت های کرونا صحبت کرد. طبق دستورات مقام معظم رهبری ، اعمال محدودیت ها باید مطابق دستورالعمل های وزارت بهداشت انجام شود و طبق دستورالعمل ها ، اقدامات دستگاه ها تعیین شود.

چهار شرکت واکسن سازی ایرانی آزمایشات بالینی را در زمستان آغاز می کنند

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن کرونا در داخل کشور تولید می شود ، توضیح داد: شرکت های مختلف با این واکسن پیشتاز هستند و 4 شرکت آزمایشات بالینی را در زمستان آغاز می کنند. البته ممکن است در مقایسه با سایر کشورها دیر باشیم. از طرف دیگر ، ما Cox را مشترک داریم. تولید داخلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. این واکسن ابتدا برای 100 نفر آزمایش خواهد شد.

وی گفت: “تیم ها روی واکسن کرونا دقیق و علمی کار می کنند.” طی دو روز گذشته ، 7 شرکت فرآیند تولید واکسن را به سازمان جهانی ارائه داده اند. برای ما مهم است که سازمان بهداشت جهانی از این موضوع آگاه باشد.

وی در مورد مسابقات فوتبال گفت: به دلیل محدودیت ها باید وقایع لغو می شدند. در شرایط فعلی ، باید تمام دهانه های مونتاژ را ببندیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: موضع ما بستن لیگ های بزرگ به دلیل شرایط فعلی است و این کار باید انجام شود اما من هنوز اطلاعات دقیقی در این باره ندارم و اطلاعات تکمیلی در این زمینه ارائه می شود. پیشنهادی برای بستن لیگ های اصلی از مقر کرونا به مقر ملی کرونا ارسال شد و تصمیم گیری در روز شنبه انجام می شود.

لاری گفت: “برای اعمال محدودیت ها ، سبز ، نارنجی و قرمز اعمال شد.” در حال حاضر 160 شهر در منطقه قرمز قرار دارند و در این شهرها مشاغل گروه I می توانند فعالیت کنند. سازمان اداری و پرسنلی باید به ادارات نامه بنویسد و انواع فعالیت ها را نشان دهد و نیروهای امنیتی و نظامی در گروه یک قرار دارند.

لاری در مورد فعالیت مراکز درمانی دولتی و خصوصی افزود: مراکز پزشکی در گروه اول قرار دارند. کارهای فوری در مراکز درمانی در حال انجام است. به عنوان مثال ، برخی مراکز ممکن است کارهای غیرضروری انجام دهند که باید تعطیل شوند. به عنوان مثال ، سالن های زیبایی نیازی به فعالیت ندارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: “شیوع کرونا در بسیاری از کشورها افزایش یافته است ، و اکنون مسئله تهویه مطبوع بسیار مهم است و قبلا گفته شده بود که قطرات تنفسی باعث شیوع بیماری می شوند ، اما مشخص شد که با یک مکالمه سریع ، بیماری ها منتقل می شوند ، و لازم به ذکر است که خانوادگی و انتقال خوشه در ایران بسیار رایج است زیرا بیشتر خانواده ها آخر هفته با هم سفر می کنند.

لاری در مورد چالش های موجود برای مشاغل مورد نیاز برای رفت و آمد در ساعت های ممنوع الخروج گفت: “ستاد کرونا در حال تصمیم گیری در مورد این موضوعات است و اعلام شده است كه باید توافق شود.” زیرا این محدودیت ها بسیار شدید است و دوربین ها از پلاک خودرو حذف شده و جریمه می شوند. این اقدامات را باید خود ادارات انجام دهند. به عنوان مثال ، اگر پلاک های غیر استانی و غیرشهری وجود دارد ، آنها را در جریان بگذارید. کمیته ایمنی و اجتماعی اردوگاه باید اطلاعیه هایی را صادر کند و هماهنگی ها از طریق آنها انجام شود. خود ادارات باید اقدامی انجام دهند و آنها باید اعلام كنند كه می خواهند با كدام اتومبیل ها رانندگی كنند تا مشكلی نداشته باشند.

وی درباره آزمایش رایگان کرونا و تهیه داروهای رایگان به صورت سرپایی گفت: “یکی از مواردی که ما بسیار از آن هیجان زده ایم و آن را عامل موفقیت می دانیم ، موضوع آزمایش است.” ما دریافتیم که کشورهایی که آزمایشات بیشتری انجام داده اند قادر به شناسایی و جداسازی افراد مثبت دیگر بوده و بنابراین در مبارزه با این بیماری موفق شده اند. بر این اساس ، یک ماه پیش ما به طور متوسط ​​17 تا 20 هزار دستگاه در حال انجام بودیم که برای ما 6.5 میلیارد تومان هزینه داشت. در هر صورت ما افراد عادی داریم و این یک کار تخصصی است. اکنون تعداد آزمایشات PCR را به 40000 آزمایش در روز رسانده ایم.

لری ادامه داد: از طرف دیگر ، بحث در مورد آزمایش های سریع و سریع آنتی ژن بود ، که این یک آشکار سازی برای کل جهان است که ما درخواست کردیم در کره جنوبی بخریم و هفته آینده اولین نمونه از این آزمایشات در کشور ما تولید می شود و فقط در قیمت مناسب ” مراکز بهداشتی 16 ساعته ، 24 ساعته و عمومی وجود دارد و آزمایش برای افراد رایگان است. این یک وعده است. قبلاً ما فقط افراد آسیب پذیر بالای 60 سال را در مراکز خود به صورت رایگان آزمایش می کردیم ، اما اکنون آزمایش های سریع به مراکز مراجعه می کنند و می توانیم افراد بیشتری را آزمایش کنیم. البته ما فقط افراد دارای علائم را آزمایش می کنیم و می توانیم از آنها برای غربالگری استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترافیک به صورت هدفمند در حال بررسی است ، افزود: بر این اساس افرادی که آزمایشات آنها مثبت است ، اطلاعات آنها به صورت هوشمند از طریق سیستم ها به مراکز حمل و نقل و ردیابی کشور منتقل می شود. اکنون شرکت های ریلی این کار را انجام داده و سیستم های خود را تطبیق داده اند و شش تا هفت شرکت هواپیمایی نیز همین کار را انجام داده اند. در یک تاکسی آنلاین ، راننده با نتیجه مثبت تست به مدت 14 روز قرمز باقی می ماند و راننده قادر نخواهد بود مسافر را در این 14 روز تحویل دهد ، نه در لیست مسافرانی که در مراحل صدور بلیط است و نه هنگام سوار شدن به قطار ، یا این می شود با هواپیما ، اگر آزمایش مثبت باشد ، مردم مجاز به فرود نیستند. همه اینها به افزایش حجم آزمایش بستگی دارد که از طریق ارائه آزمایش های آزمایشی حاصل می شود. تست های سریع بسیار راحت هستند و مبادله های کوچکی دارند که جواب را در عرض 25-20 دقیقه نشان می دهد. این آزمایشات می تواند انقلابی ایجاد کند. البته به شرطی که انزوا انجام شود و ضمانت اجرایی مثبتی برای قرنطینه افراد وجود داشته باشد.

هنگامی که در مورد مراقبت های سرپایی و تهیه داروهای رایگان برای بیماران کرونا س askedال شد ، لاری گفت که وزارت بهداشت یک بررسی برای بهبود مراقبت های سرپایی انجام داده است. ما دریافتیم که اگر به موقع داروهای ضد ویروسی به بیماران داده شود ، احتمال دارد بعد از شش تا هفت روز از شدت بیماری جلوگیری کنند. اکتمرا ، کلترا ، هیدروکسی کلروکین ، ایورمکتین ، که یک داروی ضد انگلی است و فاویپیراویر ، که در مراکز 16 و 24 ساعته ارائه شده توسط دانشگاه ها ارائه می شوند ، حتی ممکن است به عنوان آزمایش های بالینی ارائه شوند.

وی گفت: “در شهرها ، هر 2500 نفر دارای خدمات بهداشتی و در روستاها هر 650 نفر دارای خدمات بهداشتی هستند.” “بر این اساس ، شما می توانید بیماران را مشاهده کنید ، که خود می تواند یک آزمایش بالینی باشد ، تا نتایج این داروها را ببینید.” دادن. البته باید مراقبت شود تا کمترین آسیب به داروهایی که در این مدت در سراسر دنیا استفاده شده اند ، برسد. این داروها به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

لاری در مورد انجام امتحانات از اول دسامبر ، در پاسخ به مجله پزشکی آنلاین گفت: “پیش نویس آزمون به ژانویه منتقل شده و تصمیم گرفته شده است که جلسات محدود شود و هیچ امتحانی برگزار نشود.”

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد استفاده از هتل برای بیماران کرونا در پاسخ به مجله پزشکی آنلاین گفت: مراكز بهبودی محبوب نبوده اند ، علوم پزشكی زنجان تجربه خوبی در این زمینه دارد ، برخی از بیماران کرونا علاقه مند به قرنطینه هستند. آنها در هتل ها هستند اما هنوز مسئله حل نشده و تصمیم گرفته شده هزینه های بیمه را بپردازد. پرداخت مجاز ، از هتل های بیماران کرونا که شرایط قرنطینه در خانه ندارند می توان استفاده کرد.

admin

نگرانی سازمان بهداشت جهانی از روند صعودی ابتلا به کرونا

مقاله قبلی

رکورد زنی آمار ابتلا به کرونا طی یک هفته

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *