بهداشت و درمان

تعرفه خدمات رادیولوژی در کشور کم است.

الزام ورود وزارت بهداشت به مشکلات بیمه ای حوزه رادیلوژی ضروری استمرتضی صانعی طاهری ، رئیس انجمن رادیولوژی ایران ، درباره برگزاری سی و ششمین کنگره رادیولوژی ایران گفت: این کنگره به طور مجازی از تاریخ 13 آبان ماه با حضور اساتید و دستیاران رادیولوژی آغاز به کار کرد. و رادیولوژیست ها در سراسر کشور تا 7 نوامبر ادامه یافتند. این کنگره همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه تا 21 نوامبر برگزار می شود.

وی افزود: این کنگره به صورت آفلاین و با 100 سخنرانی ضبط شده از سخنرانان داخلی و اساتید خارجی دعوت شده طی دو ماه در وب سایت کنگره نیز موجود است.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: روز جهانی تابش 8 نوامبر یا 9 نوامبر است که هر ساله در روز جهانی کشف اشعه ایکس یا روز جهانی تابش گرامی داشته می شود ، اما امسال به دلیل تاج تلاش می کنیم برای محافظت از یاد و خاطره شهدای بهداشت رادیولوژی.

صانعی با اشاره به خدمات 24 ساعته رادیولوژیست ها و رادیولوژیست ها در کرونا گفت: تعرفه خدمات رادیولوژی در کشور بسیار پایین است و وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه باید اقدامات لازم را برای افزایش تعرفه ها انجام دهند. ، ما معتقدیم که تعرفه ها باید اصلاح شود. ” اما هزینه نباید به عهده مردم باشد تا شرکت های بیمه این بار را متحمل شوند.

وی با اشاره به لزوم افزایش تعرفه های رادیولوژی در کشور اظهار داشت: اگرچه دستگاه رادیولوژی مانند سی تی اسکن کمبودی ندارد اما این دستگاه ها به مرور فرسوده می شوند و نیاز به تعمیر و به روزرسانی دارند ، بنابراین با اصلاح تعرفه ها ، باید وضعیت بهتر شود. ” تعمیر و خرید دستگاه برای مراکز رادیولوژی مقرون به صرفه است.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: برای ارائه خدمات با کیفیت به مردم و بیماران ، به روزرسانی تجهیزات ضروری است و از آنجا که تمام تجهیزات ما به ارز وابسته است ، شرایط اقتصادی کشور بیش از سایر زمینه ها بر ما تأثیر می گذارد و عدم تطابق قیمت ها خدمات و تعرفه های فرسوده مشکلات بسیاری را برای مراکز و م institutionsسسات تصویربرداری ایجاد می کند.


“پایان پیام”

admin

کلاس های مجازی دانشجویان جدید الورود دانشگاه تهران از فردا آغاز خواهد شد

مقاله قبلی

ماسک تا ۹۵ درصد از ابتلا کرونا پیشگیری می‌کند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *