بهداشت و درمان

تقاضای روسیه از ایران برای همکاری در تولید واکسن کرونا

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، علیرضا بیگلری، رئیس موسسه پاستور ایران با بیان اینکه ایران و اندونزی دو کشوری هستند که در کشورهای مسلمان واکسن تولید می کنند ، 120 سال از تأسیس انستیتوی پاستور ایرانی و تشخیص بیماری کرونر قلب در این کشور می گذرد. در 340 آزمایشگاه انجام شد.

وی افزود: موسسه پاستور ایرانی بزرگترین تولید کننده واکسن در منطقه محسوب می شود و همه ایرانیان واکسن موسسه پاستور ایرانی و رازی دارند.

بیگلی ادامه داد: “ما افتخار می کنیم که فلج اطفال در کشور با یک واکسن مخفی واکسینه شده است و در 80 سال گذشته ، موسسه پاستور هم در کشور و هم در منطقه واکسینه شده است.”

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه این واکسن ابزاری ایمنی و محافظتی است ، تصریح کرد: این واکسن یک فناوری پوشش دهی است ، یعنی هر کشوری می تواند دو یا سه واکسن درست کند ، از زیرساخت های آن می توان برای ساختن چندین واکسن استفاده کرد. از طرف دیگر ، کشوری که می تواند واکسن بزند در زمینه های مهندسی ژنتیک ، ایمنی شناسی ، ویروس ها و بسیاری از مناطق دیگر در حال پیشرفت است.

وی گفت: دو سال پیش توافق نامه ساخت واکسن پنوموکوک یا واکسن ذات الریه را که یکی از پیچیده ترین واکسن ها در جهان است ، امضا کردیم و فقط 4 کشور فناوری تولید آن را دارند و اکنون ما فناوری تولید واکسن کرونا را از کوبا دریافت کرده ایم. .

بیگلی با بیان اینکه واکسن مشترک بین ایران و کوبا در زمان ایمن بسیار کارآمد است ، افزود: ما قصد داریم افراد مبتلا به ویروس کرونا را واکسینه کنیم. روسیه همچنین خواستار گفتگو درباره تولید واکسن مشترک با توجه به پیشرفت کشور در تولید واکسن کرونا شده است.

admin

ووضعیت نامساعد میناوند به دلیل ابتلا به کرونا

مقاله قبلی

تئاتر درمانی، نوعی روش درمانی برای افراد مبتلا به مشکلات روحی و روانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *