بهداشت و درمان

تلاش گروه های ایرانی جهت کشف و تولید واکسن کرونا

به گزارش خبرنگارمجله مدیکال آنلاین،ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، در اولین ویرایش برنامه راه های مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: با شستن منظم دستان ، جلوگیری از سرفه و عطسه در فضای باز و محدود کردن زمان صرف شده در مکان های پر تردد، می توان ویروس را کنترل کرد.

وی درباره اقداماتی که باید برای مقابله با تاجگذاری در جامعه انجام شود ، اظهار داشت: روزانه دو بار ، تهویه در دفاتر و مکان های شلوغ ، اطلاعات مناسب ، حمایت مالی دولت از مردم که در هفته های اخیر به درستی انجام شده است ، قرنطینه. و محدودیت های سفر در شهرهای مختلف کشور که در حال حاضر وجود دارد در مقابله با تاج گذاری بسیار موثر است.

پیش بینی روزانه 100000 آزمایش تاج در کشور

حریرچی افزود: یکی دیگر از اقدامات م thatثر که امروز توسط وزارت بهداشت در حال اجرا است ، آزمایش و ردیابی افراد مبتلا به بیماری کرونر قلب در جامعه است. در حال حاضر 25000 آزمایش در روز انجام می دهیم که انتظار می رود به 100000 آزمایش در روز برسد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: از سودجویان می خواهیم در شرایط فعلی دور این بیماری خط بکشند و منجر به تشدید این بیماری نشوند. مشکل فعلی بیماران کرون این است که آنها خیلی زود یا خیلی دیر به مرکز درمانی می روند. وقتی افراد خیلی دیر به بیمارستان می روند ، ریه ها درگیر می شوند و تعداد کشته ها افزایش می یابد.

وی گفت: افرادی که فکر می کنند بیماری کرونر قلب دارند باید به شماره 4030 مراجعه کرده و س theirالات خود را مطرح کنند. توصیه می شود افراد از خوددرمانی با روشهایی مانند: مصرف زنجبیل ، بخور ، آویشن ، کورتیکواستروئیدها و غیره خودداری کنند.

حریرچی ادامه داد: ما توصیه می کنیم افراد به مکان های شلوغ و بسته و مکان هایی که تماس نزدیک وجود دارد ، مانند آرایشگاه هایی که نیاز به تماس طولانی و نزدیک دارند ، مراجعه نکنند.

وی افزود: در ایران 12 گروه در حال ساخت واکسن کرونا هستند و 3 گروه نیز مرحله آزمایش حیوانات را پشت سر گذاشته اند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در شرایط فعلی باید ارتباط انسان با انسان به حداقل برسد. برخی از افراد احساس سطح می کنند و می گویند ما تا به امروز مثل چند ماه گذشته تاج نخواهیم گرفت. در پاسخ به آنها ، باید بگوییم این چنین نیست وقتی که ما روزانه 36 فوت کرونا در کشور داشتیم ، اما اکنون به تعداد روزانه 440 نفر رسیده ایم ، برای هر کسی امکان تاج گذاری وجود دارد.

جشن ها و فصول کوچک 30٪ از بیماری کرونر قلب را در کشور نشان می دهد

حریرچی ادامه داد: امروزه سطح گردش ویروس بسیار بالا است و روش های مبارزه با تاج در آوریل و مه دیگر مثر نیست. هرگونه اجتماع ممنوع است و مراسم مذهبی مانند اربعین تا 13 آبان در شرایط فعلی لغو شده است. 30٪ بیماری های کرونر قلب در کشور ما ناشی از دوره های کوچک و جشن ها است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در انگلیس تصویب شده است که بیش از یک نفر در خانه پذیرفته نمی شود و پلیس این افراد را جریمه می کند ، در حالی که در کشور ما مردم در تجمعات شرکت می کنند.

وی گفت: “ویروس کرونا به تدریج در حال شیوع است و قرار نیست همه به یک باره آلوده شود.” ما در زمینه بیماری های عفونی دو محیط داریم. اولین تنظیمات دستگاه جوجه کشی (تنظیماتی مانند مدارس زنده نگه داشتن ویروس) و تنظیمات دوم تقویت کننده (تنظیماتی مانند بیمارستان ها و خانه های سالمندان که باعث افزایش مرگ و میر می شوند) است.

هشتاد و هشت درصد از مرگ و میر کرون یک بیماری زمینه ای داشته است

معاون وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه هیچ کس نباید در معرض این ویروس باشد گفت: درست است که 88 درصد مرگ و میرها در کرونا یک بیماری زمینه ای داشته اما بسیاری از آنها یک بیماری خفیف داشته اند.

کشورهای غربی به تعطیلات نزدیک می شوند

مسعود مردانی ، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در ادامه این برنامه گفت: کارهایی در دنیا انجام می شود که ما را خوشحال می کند. در استرالیا ، آنها باید برای جابجایی به پلیس اطلاع دهند و وقتی وارد شهر جدید می شوند ، باید 14 روز به تنهایی قرنطینه شوند ، بنابراین اخیراً مورد جدیدی رخ نداده است.

وی گفت: کشورهای اروپایی به سمت تعطیلات رسمی در حال حرکت هستند. پخش تاج فقط مشکل کشور ما نیست و اگر مردم از آن پیروی کنند مشکلی پیش نخواهد آمد.

admin

درگیر شدن انگشتان پا بر اثر ابتلا به بیماری کرونا

مقاله قبلی

جایزه کامستک و معیار های دریافت آن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *