دسته‌بندی نشده

تولید واکنس کرونا در ایران

وزیر بهداشت سعید نمکی در ارائه گزارش پیشرفت تولید واکسن Covid 19 به سازمان بهداشت جهانی از طریق ویدئو کنفرانس ، با تشکر از دست اندرکاران تولید واکسن کرونا در جهان ، گفت: از طرف معاون علمی رئیس جمهور و فناوری ، عزیزان ما در شرکتهای دانش بنیان از موسسه Pastor and Serum و سازمان بهداشت جهانی به ویژه برادر عزیزم دکتر احمد المنزاری و عزیزانی که در زمینه واکسن ها با ما همکاری می کنند و داروهای بیولوژیکی

وی گفت: کشور ما نیز درگیر این موضوع است و ما در حال پیگیری طرحی جدید هستیم تا بتوانیم با تشخیص و آزمایش بیشتر بیماری را کنترل کنیم و وی به زودی قادر به کنترل بیماری خواهد بود. به یکصد هزار تست خواهیم رسید.

وزیر بهداشت اظهار داشت: تولید آزمایشات آنتی ژن در کشور از اواسط هفته آینده آغاز می شود و صدور این آزمایشات به پایان رسیده است ، امیدواریم بتوانیم زودتر قرنطینه کنیم و مراقبت های بیشتری در بیمارستان های مرگ و میر و آمار بستری شدن در بیمارستان. بکاهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت گفت: همگام با کشورهای جهان در تولید واکسن کووید۱۹  از روزهای نخست گام‌هایی را شروع کردیم و سه روش برای تامین واکسن کووید ۱۹ دنبال می‌کنیم؛ نخست مشارکت در اتحادیه کواکس با هدایت سازمان جهانی بهداشت و قرار دادن سهمیه برای جمهوری اسلامی ایران؛ دوم همکاری های بین المللی و پروژه‌های مشترک با سایر کشورها و سوم تولید واکسن در داخل کشور است. با همکاری دوستانم در شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموعه‌هایی مثل بنیاد برکت، انستیتو رازی و انستیتو پاستور فعالیت بسیار خوبی از ماه‌ها قبل در زمینه ساخت واکسن آغاز شده است.

.چندی پیش به مردم شریف کشورم این مژده را دادم که ما در رابطه با ساخت واکسن گام‌های بسیار موثری برداشتیم و  همکاران بی‌نظیر در شرکت های دانش بنیان و مجموعه هایی مانند بنیاد برکت گام‌های خوبی در زمینه تولید واکسن برداشته اند و از بین ۱۲ شرکت ۷ تا ۸ شرکت در وضعیت مطلوبی قرار دارند و ۴ شرکت فاز ۱ و ۲ را طی کردند و به زودی وارد مطالعات انسانی و فاز ۳ می‌شوند.

امروز با نشستی که با عزیزان سازمان جهانی بهداشت داشتیم به شکل مکتوب موارد

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما به همراه کشورهای جهان مراحل تولید واکسن Covid 19 را از روزهای اول آغاز کرده ایم و سه روش برای تهیه واکسن Covid 19 را دنبال می کنیم ؛ اول ، مشارکت در اتحادیه کواکس تحت رهبری سازمان بهداشت جهانی و تعیین سهمیه برای جمهوری اسلامی ایران ؛ دوم همکاری بین المللی و پروژه های مشترک با سایر کشورها و سوم تولید واکسن در کشور است. با همکاری دوستان من در شرکت های دانش بنیان در مجموعه هایی مانند بنیاد برکت ، موسسه رازی و انستیتو پاستور ، فعالیت بسیار خوبی در زمینه تولید واکسن از ماه ها قبل آغاز شده است.

چندی پیش من به مردم شریف کشورم مژده دادم که ما در زمینه تولید واکسن گام های بسیار موثری برداشته ایم و همکاران بی نظیر در شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان مانند بنیاد برکت گام های خوبی در زمینه تولید واکسن حداکثر 8 شرکت در وضعیت مطلوبی قرار دارند و 4 شرکت فازهای 1 و 2 را پشت سر گذاشته اند و به زودی وارد مطالعات انسانی و مرحله 3 می شوند.

امروز با جلسه ای که با عزیزان سازمان بهداشت جهانی داشتیم ، ما عزیزان را به صورت کتبی مطلع کردیم و یکی از همکارانم در شرکت های دانش بنیان که اقدامات پیشرفته تری را انجام داد ، خبرگان جهان سازماندهی در مورد عملکرد آنها ، و هفته آینده یا هفته بعد. ما گروه دیگری را دعوت خواهیم کرد که کارهای پیشرفته تری دارند و از این سازوکار پرونده مطلع خواهند شد.

و یکی از همکاران من در شرکتهای دانش بنیان که اقدامات پیشرفته تری انجام داده اند ، عملکرد خود را به کارشناسان سازمان بهداشت جهانی اطلاع می دهد و هفته آینده یا هفته بعد از آن ، گروه دیگری را دعوت خواهیم کرد که کار پیشرفته تری دارند و به زودی. سازوکار موارد اطلاع رسانی خواهد شد.

نمکی گفت: امروز در جلسه ای که با عزیزانمان در سازمان بهداشت جهانی داشتیم ، آنها را در مورد تولید واکسن Covid 19 آگاه کردیم و گروهی از همکاران من که گام های پیشرفته ای در شرکت های دانش بنیان برداشته اند ، مطالعات آنها با متخصصان WHO. ” طی یکی دو هفته آینده ، ما از گروههای دیگر دعوت خواهیم کرد و دوستان خود را در سازمان بهداشت جهانی مطلع خواهیم کرد.

نمکی اظهار داشت: آنچه مورد توجه رئیس جمهور و مقام معظم رهبری است ، توسعه جنبش های دانش بنیان و اتکا به علم داخلی است. خوشبختانه واکسن کووید یکی از افتخارات این تفکر است و ما در آینده به عنوان یکی از ما در مورد کشورهای توسعه یافته در ساخت تاج در جهان بحث خواهیم کرد.

وی گفت: ما انتظار داریم سازمان جهانی به عنوان کشوری که گام های موثری در برابر تحریم های ظالمانه برداشته است از ما حمایت کند و روند کار کارشناسی را تسریع کند تا به زودی بتوانیم واکسن کرونا را برای کشورمان ، مردم کشور تولید کنیم. منطقه و جهان. ” .

نمکی به خبرنگاران گفت: “در مورد طرح جدید برای مقابله با کرونا ، محدودیت ها و اجرای برنامه بسیج بیماری سریع ، آزمایش بالا و قرنطینه و غیره ، موارد مورد توجه مردم قرار گرفته است و دوباره اطلاع داد. ”

نمکی گفت امروز شاهد جلسه جدیدی به عنوان یک افتخار برای جمهوری اسلامی ایران به عنوان گزارشی از پیشرفت تولید واکسن در جمهوری اسلامی ایران پس از گزارش های مکتوب برای جلوگیری از Covid 19 و در این زمینه سازمان بهداشت جهانی هستیم. با بررسی ها و تحقیقات متعدد طبق گفته های ما ، او امروز یک جلسه تخصصی با همکاران ما در منطقه آمرو و ژنو برگزار کرد ، و آنها همچنین معتقد بودند که مراحل دانشمندان ما گام های موثری است.

نمکی گفت: خوشبختانه برخی از واکسن های این مجموعه واکسن ها در مراحل 1 و 2 مطالعه در دست ساخت هستند و از هفته آینده یا بعد وارد مرحله مطالعات انسانی می شوند و همه این حرکات براساس استانداردهای بین المللی و گام به گام انجام می شود ” با تأیید کارشناسان بهداشت جهانی و بر این اساس ، امروز ما یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تولید واکسن Covid 19 هستیم.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم با لطف خدا و حمایت بی دریغ مقام معظم رهبری و حمایت مداوم رئیس جمهور و برکات ملت شریف ایران ، خبرهای خوبی که مدتی در مورد واکسن دادم قبل محقق خواهد شد و ما یکی از سازندگان اصلی Covid 19 هستیم که هم برای مردم سرزمین خود و هم برای نیازمندان کل جهان باشیم.

admin

ممنوعیت سفر بدون ارائه ی تست منفی کرونا

مقاله قبلی

محدودیت ها شدید برای مبارزه با کرونا از آذر آغاز میشود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *