دانشگاه و كنكور

جایزه کامستک و معیار های دریافت آن

طبق گفته های سجاد جعفری، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی- پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، در مورد چگونگی و شیوه ی دریافت جایزه کامستک، کامستک کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی است که در گذشته به عنوان سازمان کنفرانس اسلامی شناخته می شد.

وی افزود: در سال 1976 یک سری برنامه های سازمان کنفرانس اسلامی با حضور سران کشورهای اسلامی در ایران برگزار شد. این صندلی دائمی کمیته علوم و فناوری سازمان همکاری اسلامی در پاکستان است و رئیس آن رئیس جمهور پاکستان است.

جعفری با بیان اینکه جایزه اصلی کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی در علوم پایه ، تأکید کرد: این جایزه به صورت دوره ای ، تقریباً هر چهار سال یک بار به دانشمندان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در کشور اعطا می شود. رشته های ریاضیات ، فیزیک ، زیست شناسی. زیست شناسی و شیمی اهدا می شود.

وی گفت: عنوان ویژه جایزه کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی شامل ریاضیدانان برتر جهان اسلام است ، من به همراه یک ریاضیدان از مراکش برنده جایزه COMSTECH در زمینه ریاضیات شدیم. ”

جعفری تاکید کرد: سازمان همکاری اسلامی (OIC) بعد از سازمان ملل متحد و 57 کشور از چهار قاره در آن عضو هستند ، دومین سازمان بزرگ بین دولتی در جهان است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی و پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: “معیار جایزه Comastek براساس عملکرد فردی و دستاوردهای علمی است. و به برندگان آنها پاداش داده می شود.

جعفری ادامه داد: امسال دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری معاونت پژوهشی و مدیر پژوهشی دانشگاه فعالیت های خوبی انجام داده است. ما قصد داریم یک مرکز تحقیقاتی ایجاد کنیم تا بتوانیم با کالج های مختلف کشور بیشتر همکاری کنیم و از این طریق اقدامات خود را منسجم تر کنیم.

admin

تلاش گروه های ایرانی جهت کشف و تولید واکسن کرونا

مقاله قبلی

بیمه سلامت در تامین داروها هزینه های بسیاری را تا کنون پرداخته است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *