بهداشت و درمان

جذب نیروی پیش بیمارستانی و خدمات رایگان در مکان هایی که قرنطینه هستند

محمد نوری ، نماینده عملیات فنی و اورژانس کشور ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “با توجه به محدودیت های تاجگذاری کشور و کاهش تعداد افرادی که با اورژانس تماس می گیرند ، عملیات سازمان اورژانس تغییر کرده است. کاهش دهید. ”

وی ادامه داد: اگر مردم از دستورالعمل ها پیروی نکنند ، وضعیت به زمان قبل از اعمال محدودیت ها برمی گردد. همه ادارات دولتی در حال کمک به طرح شهید سلیمانی هستند. “در حال حاضر ، برخی از افراد به محیط انزوایی که ما برای آنها فراهم می کنیم نیاز دارند. .

نوری گفت: “با توجه به نیازهای هر شهر ، تمهیدات لازم اندیشیده شده است. هدف حاج قاسم سلیمانی مدیریت بهتر بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب است.” در صورت ظهور جامعه در اوج جدید ، ما آمادگی کامل برای مقابله با این بیماری را خواهیم داشت.

معاون عملیات فنی و اورژانس کشور معاون وزیر کشور ادامه داد: در پروژه شهید سلیمانی ، همه دستگاه های خصوصی و دولتی فعال هستند و خدمات رایگان را به مردم منطقه قرنطینه ارائه می دهند. هتل ها و هاستل ها راحتی ما را فراهم می کنند و تخفیف های لازم را به ما می دهند.

وی افزود: “خدمات فوریت های پزشکی برنامه ریزی شده توسط قاسم سلیمانی دو نوع خدمات را ارائه می دهد.” علاوه بر این ، افرادی که توسط پرسنل خدمات اورژانس شناسایی می شوند در صورت وخیم تر شدن وضعیت پرسنل در منطقه قرنطینه به محل قرنطینه منتقل می شوند. یا مشکلات جدی دیگری نیز وجود دارد ، پرسنل خدمات اورژانس 115 به بیمارستان منتقل می شوند. در صورت افزایش حجم کار ، ما از آمبولانس های خصوصی استفاده خواهیم کرد زیرا آنها نیز آمادگی خود را اعلام می کنند.

فعالیت ۳۲۰۰ پایگاه اورژانس در کشور

نوری گفت: در حال حاضر 5 هزار و 700 دستگاه آمبولانس آماده استفاده هستند و بیش از 3200 ایستگاه کمک های اولیه در کشور داریم.

وی در پاسخ به س aال خبرنگار در مورد اورژانس راه آهن در پروژه شهید سلیمانی گفت: “در پروژه شهید سلیمانی از همه امکانات اضطراری استفاده می شود ، اما بعید به نظر می رسد که نیاز به استفاده از بالگردهای اورژانس هوایی داشته باشیم.” بیمار می تواند در مدت زمان کوتاهی به بیمارستان اعزام شود.

وی افزود: “آموزش لازم به ساقی ها برای ارائه خدمات درمانی اولیه به بیماران خود در قطار داده شده است. در صورت لزوم ، آنها از طریق تلفن راهنمایی می كنند.” ایستگاه های اضطراری در ایستگاه های مهم راه آهن ایجاد شده اند.

نوری با اشاره به اینکه در ابتدا نباید اورژانس در قطار باشد ، اظهار داشت: استقرار پزشکان در قطار به تصمیم شرکت راه آهن بستگی دارد.

وی گفت: بسیاری از همکاران ما به دلیل بیماری کرونر قلب چرخه خدمت را ترک کرده اند در حالی که هشت نفر از همکاران ما در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونر قلب با مشکل روبرو شده اند.

معاون فناوری و عملیات اضطراری وزیر کشور تأکید کرد: سال گذشته خدمات اورژانس در سراسر کشور 4.5 میلیون مأموریت انجام دادند. به دلیل گسترش تاج در کشور ، ممکن است تعداد مأموریت ها در سال جاری افزایش یابد.

نوری گفت: در استخدام جدید وزارت بهداشت ، بیش از 1000 نیروی پیش بیمارستانی جذب می شوند.

admin

نیاز به افزایش سهم سلامت بودجه سال 1400 برای خرید واکسن کرونا

مقاله قبلی

بیماران کرونایی بستری در بیمارستان بیمه میشوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *