دسته‌بندی نشده

جوان‌ها بیشتر درگیر کرونای انگلیسی شده اند

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، فرید نجفی ، معاون تحقیقات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در برنامه سلام خیر خیر ، گفت: ما در هفته های گذشته اخطارهایی مبنی بر تقویت ویروس کرونا داده ایم.

وی افزود: “در گذشته مردم از قوانین زیادی پیروی می کردند ، اما وقتی به زمان تعطیلات و جشن ها نزدیک می شویم ، رفتار مردم تغییر می کند.” البته این ممکن است به دلیل طولانی بودن این همه گیری باشد ، زیرا در تاریخ به ندرت اتفاق می افتد که ما از یک سال قبل همه گیری داشته باشیم.

نجفی ادامه داد: بسیاری از استان ها از جمله خوزستان به دلایل مختلف از جمله تغییر در رفتار مردم شرایط خطرناکی پیدا کردند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی خوزستان اظهار داشت: عزاداری ، تشریفات و عروسی در این استان جولان می دهد و مردم از قوانین پیروی نمی کنند. به همین دلیل ، رنگ این شهر تغییر کرده است و البته این وضعیت می تواند خیلی سریع برای سایر شهرها نیز اتفاق بیفتد.

و معاون وزیر تحقیقات در وزارت بهداشت افزود: “یک سال از شیوع این بیماری می گذرد و مردم و کل کشور رنج های زیادی را متحمل شده اند.” تا زمانی که پوشش واکسیناسیون به سطح قابل قبولی نرسد و ویروس کنترل نشود ، ما چاره ای جز رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداریم.

نجفی گفت: اخیراً سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که برای جلوگیری از ویروس بهتر است همزمان از دو ماسک استفاده شود.

وی گفت: “این موارد نشان می دهد که ماهیت ویروس به مرور تغییر می کند.”

معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: کرون انگلیس بیشتر درگیر جوانان شده است. ممکن است تعداد افرادی که از بیماری کرونر قلب رنج می برند بسیار بیشتر از آمار فعلی باشد.

کرون بریتانیا اثر واکسن روسی را کاهش نداده است

نجفی گفت: تاکنون کرون انگلیس از اثر واکسن اسپوتنیک روسی کم نکرده است. اگر کارایی هر واکسنی به زیر 50٪ برسد ، باید آن واکسن را نادیده بگیریم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به فرسودگی تمام مردم جهان در مبارزه با ویروس کرونا گفت: “ما خستگی مردم را درک می کنیم ، اما دلیلی نمی بینیم که مردم به وزارت بهداشت اعتماد نکنند.” البته منابع غیر رسمی نظرات غیررسمی را بیان می کنند که باعث این بی اعتمادی می شود.

نجفی در مورد اظهارات ضد و نقیض مقامات وزارت بهداشت گفت: “برخی از این نظرات از اطلاعات محدودی در مورد Quid 19 ناشی می شود. تناقض گفتار و رفتار طبیعی است و دانش ما از کرونا تا شش ماه بعد قطعاً با آنچه که ما داریم بسیار متفاوت است امروز.

وی گفت: “این ویروس چینی ووهان بود که تقریباً تا اوایل بهار امسال در کشور گردش کرد.” از آن زمان به بعد نسخه اروپایی ویروس در ایران گسترش یافته و از آن زمان شاهد نشانه هایی از ویروس انگلیس در این کشور هستیم. این ویروس در اثر جهشی است که در همه کشورها داریم. علاوه بر ویروس انگلیس ، اکنون در معرض ویروس های خطرناک برزیلی و آفریقای جنوبی نیز هستیم.

ویروسهای برزیل و آفریقا هنوز در این کشور مشاهده نشده اند

“خوشبختانه ویروسهای برزیل و آفریقای جنوبی هنوز در این کشور دیده نشده است. تاکنون 12 مورد ویروس انگلیس در این کشور دیده ایم که 8 مورد از آنها قطعی است و 4 مورد نیز در دست بررسی است. در اینجا 12 موردی یافتیم. فقط چیزی است که از مسافران می بینیم.

نجفی ادامه داد: اما بعضی اوقات این ویروس را در افراد عادی و متوسط ​​می بینیم. این مشکلات نشان می دهد که ویروس در سراسر شهر و کشور در حال گسترش است و ما باید انتظار موارد بیشتری از این ویروس را داشته باشیم.

ویروس انگلیس به کشور شیوع یافته است

وی گفت: “ما نباید موج جدید ویروس را فقط به ویروس انگلیس گره بزنیم.” دیدن 12 مورد آزمایش شده هشدار دهنده است زیرا ویروس احتمالاً در خیابان های کشور پرسه می زند و ما باید منتظر تعداد زیادی ویروس انگلیسی در کشور باشیم.

به گفته این مقام مسئول ، ویژگی این ویروس انگلیس این است که جهشی در پروتئین ویروس رخ می دهد که باعث چسبیدن ویروس می شود. یکی از ویژگی های این ویروس مسری بودن آن نسبت به تاج است. ما هنوز میزان مرگ و میر ویروس انگلیس را نداریم.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت افزود: “میزان مرگ و میر این ویروس 30 تا 70٪ بیشتر از ویروس کرونا است.” البته ویروس بسیار مسری تر است. اکنون 80 کشور در سراسر جهان شاهد ویروس انگلیس هستند که قدرت بالای آنها را نشان می دهد. ویروس به دلیل شدت بیماری احتمال بستری شدن در بیمارستان را افزایش می دهد.

“هیچ مدرکی مبنی بر کاهش ویروس انگلیس در اثر واکسن نداریم.” سویه های جدید ویروس تأثیر برخی از واکسن ها مانند واکسن Astraznka را به میزان چشمگیری تا 20 درصد کاهش داده است. واکسن باید تا 50٪ موثر باشد. اگر روزی واکسن تزریق کنیم و با جهش ویروسی روبرو شویم که اثر واکسن را به کمتر از 50٪ کاهش می دهد ، باید آن را دور بیندازیم.

admin

5 راه برای ایجاد Vignette با آموزش پریمیر

مقاله قبلی

سهل انگاری و عدم رعایت مردم باعث موج چهارم کرونا می شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *