بهداشت و درمان

حوزه سلامت ، ۱۹ درصد قوانین ایران را به خود اختصاص داده است

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، طاهر موهبتی اظهار داشت: “تقریباً 19٪ از قوانین مربوط به بخش بهداشت است ، 51٪ از احكام باطل است و این قوانین توسط قوه قضائیه ، كمسیون حقوقی و سایر وزارتخانه ها مورد استناد قرار گرفته اند. این حکم بحث برانگیز بود. ”

وی ادامه داد: 3700 قانون توسط كنگره باطل اعلام شد ، بیش از 4000 قانون تبدیل به قوانین جامع شدند و ما اولین وزارتخانه هایی بودیم كه قوانین را در مجموعه 18 جلدی ادغام كردیم. انجام داد ”

موجواتی گفت: “12 هزار و 600 قانون وجود دارد كه 51 درصد آنها بی اثر هستند و اغلب سه برابر این قوانین تخمین زده می شوند و از سال 1285 هر سه روز این قوانین تصویب می شود.” بیان می کند.

“بخشنامه در برخی از ادارات منتشر شده است ، اما وزیر فقط می تواند بخشنامه را منتشر کند. هدف ما این است که به دوستان خود آموزش دهیم. طی 6 ماه بخشنامه را تأیید خواهیم کرد. از این پس ، به صورت آنلاین در سیستم دستورالعملهای مشخص شده با معتبر هستند. ”

موهبتی می گوید: “یکی از مشکلات ما تغییر قوانین است که تابعیت ضعیفی دارد اما 800000 ویزیت دارد و نیاز به اولویت بندی بیماران دارد.”

“ما تجربه زیادی در کار با مجلس داریم و من سه دوره معاون پارلمان بوده ام. تعامل صحیح با مجلس و یکی از ارزشهای افزوده که بخشی از بودجه بهداشت است ، فواید زیادی دارد. ٪ توسط نمایندگان مجلس با 16000 تا 17،000 نفر سالانه پیشنهاد شده است.با ورود میلیاردها تومان به بخش بهداشت و بودجه بندی بخش بهداشت از درآمد عمومی ، بودجه پایدار نیست. در عوض ، بخش بهداشت همیشه مورد توجه دولت ها ، پارلمان ها و شوراهای بهداشت بوده است و مسائل مربوط به دستگاه های اجرایی را حل می کند.

موهبتی گفت: “در حوزه بهداشت و درمان ، نباید رفتار سیاسی داشته باشیم. لازم به ذکر است که در حوزه بهداشت ، مردم حساسیت بیشتری دارند و می توانند ادعاهای مبتنی بر شواهد را بررسی کنند.

وی اضافه کرد: “ما نمی توانیم با حکم صادره مخالفت کنیم. اگر این حکم توسط شعبه ای از دادگاه اداری صادر شده باشد ، باید مطابق با دستور رهبر عالی عمل کنیم. این غیرقانونی است و در قانون تعرفه پرستاری است. بارها مورد بحث قرار گرفته است. “اجرای قانون به بودجه بستگی دارد. لازم به ذکر است که پس از تصویب این قانون ، منابع مالی آن باید به وضوح دیده شود.

موهبتی گفت: “شکایات دادگاه در وزارت دادگستری ثبت شده است. شکایات و بازرسی ها متفاوت است. تاکنون هیچ شکایت خاصی در این زمینه نداشته ایم و عملکرد هزاران سرباز در سیستم بهداشت چشمگیر بوده است.”

وی گفت: “در مورد برخی از مسائل وقف ، بین وزارت بهداشت و برخی موارد اختلاف نظر وجود دارد و ما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم. ما در خارج از کشور واقف داریم و یکی از موضوعات تعیین اولویت ها در زمینه وقف است و باید اهداف وقف را عملی کند. برخلاف قوانین شریعت ، ما ایجاد اداره کل وقف را توصیه می کنیم. دوستان از بخش توسعه و اداره حقوقی ما این موضوع را پیگیری می کنند و یک سیستم املاک و مستغلات ایجاد می کنند.

موهبتی در مورد شکایات مقامات بین المللی در حوزه تحریم ها اظهار داشت: در مورد تحریم ها ، دستیاران حقوقی در صحنه بین المللی از تحریم های اعمال شده توسط دستگاه های مختلف به عنوان نمونه استفاده کردند تا موضوع را در بین مراجع بین المللی پیگیری کنند.

وی در مورد پوشش بیمه ای بیمار گفت: “قبل از کرونا ، ما پوشش بیمه روی تخت را لغو کردیم ، منتظر ماندیم و ارزیابی گسترده ای از شخص انجام دادیم. با شروع کرونا ، ما یک وضعیت اضطراری اعلام کردیم و بیماران کرونا به آن نیاز داشتند بیمه ، بنابراین تصمیم گرفتم ظرف مدت یک روز به پرسش اداره بهزیستی پاسخ دهم و شخص را بیمه کنم.

admin

تصادف نیسان با دو دستگاه اتوبوس

مقاله قبلی

عرضه ی واکسن کرونا در بازار بعد از چهار فاز مهم انجام خواهد شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *