کلينيک

درگیر شدن انگشتان پا بر اثر ابتلا به بیماری کرونا

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، طبق تحقیقات علمی ، شرایط التهابی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به وجود می آید، در بدن می تواند منجر به تغییر رنگ و تورم انگشتان پا شود و در برخی موارد این علائم می تواند ماه ها ادامه داشته باشد.

بنا به گفته ی دانشمندان افراد آلوده به ویروس کرونا ممکن است در نهایت علائم پوستی ایجاد کنند که به “انگشتان تاج” شناخته می شوند.

تحقیقات انجمن بین المللی متخصصان پوست و آکادمی پوست آمریکا نشان می دهد که در برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا ، التهاب در انگشتان پا ایجاد می شود که می تواند منجر به تورم و تغییر رنگ شود که می تواند چندین ماه ادامه داشته باشد. .

پس از چند هفته بیماری عروق کرونر را درمان کنید

بیماری انگشت کرونر معمولاً یک تا چهار هفته پس از ظهور ویروس ایجاد می شود و می تواند منجر به تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود. طبق اطلاعات موجود ، این علائم در اکثر موارد خفیف هستند و طی چند هفته پاها به حالت عادی برمی گردند.

محققان همچنین دریافتند که از هر شش نفر یک نفر در بیمارستان برای درمان تورم پا نیاز به درمان دارد ، در حالی که برخی از افراد با علائم شریان کرونر طولانی مدت مواردی را گزارش کردند که چندین ماه به طول انجامید.

بیماری

دکتر استر فریمن ، محقق ارشد مرکز بین المللی پوست ، گفت: “به نظر می رسد که زیرمجموعه خاصی از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر وجود دارد که اندکی پس از آسیب دیدگی دچار التهاب ، قرمزی ، تورم و در نهایت تغییر رنگ بنفش در انگشتان پا می شوند.

وی گفت: در بیشتر موارد این علائم به خودی خود از بین می روند ، اما در برخی موارد دو هفته و در موارد نادر بیش از سه ماه طول می کشد.

فریمن تأکید کرد که شناسایی افراد با علائم انگشت پا به دانشمندان کمک می کند تا علائم مرتبط با ویروس کرونا را در سایر قسمت های بدن درک کنند.

admin

تلاش گروه های ایرانی جهت کشف و تولید واکسن کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کلينيک