بهداشت و درمان

در دوران کرونا درآمد داروخانه ها کم شده است

علی فاطمی ، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ، در مصاحبه با خبرنگاران در مورد کاهش درآمد داروخانه ها در زمان تاج گذاری ، گفت: “امروز فروش داروخانه ها در تاج بسیار کم است و وضعیت خیلی خوبی نیست. زیرا بسیاری از داروهایی که در مبارزه با بیماری کرونا موثر بوده اند ، یا غایب هستند.

وی گفت: “البته داروخانه ها نیز فقط داروهای تجویزی را توزیع می كنند و آنها را (بدون نسخه) به هیچ وجه بدون تایید پزشك قبول نمی كنند.” بسته بودن و کمبود کار دفاتر دسترسی محدود به داروخانه ها را در پی داشت. داروخانه ها به طور عمده داروهای متداول یا محصولات تمیز کننده مانند ضد عفونی کننده ها ، ماسک ها را به فروش می رسانند.

 آمدزایی داروخانه ها

فاطمی گفت: بسیاری از مشاغلی که گردش مالی و مالی نداشتند تعطیل شد و آنها مجبور به تعدیل پرسنل خود شدند ، اما مطابق قانون داروخانه ها نمی توانند تعطیل شوند و باید به کار خود ادامه دهند. داروخانه ها باید با درآمد بسیار پایین باز بمانند و کار برای داروسازان را دشوار کند.


استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک در کشور

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر 200 داروی بدون نسخه در کشور فروخته می شود ، گفت: مردم می توانند برخی از داروها را بدون نسخه پزشک خریداری و استفاده کنند اما نباید از داروساز آنتی بیوتیک بدون نسخه بخواهند. … وجود دارد. البته ، مدیران داروخانه نباید این موارد را مصرف کنند و داروها را تحویل دهند. از آنجا که استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک ها می تواند مقاومت میکروبی بدن را افزایش دهد و در برابر بیماری های میکروبی ، هیچ دارویی نمی تواند پاسخی برای درمان ما باشد و منجر به مرگ ما شود.

فاطمی گفت: “اگر شخصی نداند که به ویروس کرونا آلوده است و آنتی بیوتیک مصرف می کند ، در معرض خطر خاصی نیست.” البته فرد فقط باید آنتی بیوتیک هایی را که پزشک تجویز می کند مصرف کند تا بیماری وی به مرحله تشدید تبدیل نشود. با این حال ، پزشكانی وجود دارند كه به اشتباه اصرار دارند كه بیماران فقط آنتی بیوتیك مصرف می كنند. برخی از مقامات معتقدند که برخی از آنتی بیوتیک ها علیه ویروس کرونا کار می کنند ، اما هیچ یک ثابت نشده است.

admin

تیم هایی برای ارزیابی منطقه زلزله زده اشکنان اعزام شدند

مقاله قبلی

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در شرایط کرونایی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *