دسته‌بندی نشده

در روز‌های آتی برای تزریق دوز دوم اقدام می‌شود/ لزوم تامینبیش از ۲۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا تا پایان سال

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: “علی رغم افزایش و کاهش میزان واکسن در کرونا ، خوشبختانه تاکنون بیش از 5 میلیون و 300،000 نفر حداقل دوز اول واکسن را دریافت کرده اند. ، و بیش از 800000 نفر از آنها دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.

او افزود: با رسیدن واکسن‌های تولید داخل که هفته گذشته مجوز مصرف اضطراری آن را داشته ایم، قطعا باید گفت که با چنین وضعیتی مشکلات جهانی و ارز برای ورود واکسن‌های خارجی محدود است.

جهانپور تصریح کرد: برای ایمنی سازی باید حداقل ۵۶ تا ۶۰ میلیون نفر که دارای سنین بالای ۱۸ سال هستند، واکسینه شوند و واکسیناسیون افراد کمتر از ۱۸ سال موضوعی است که شاید در آینده به آن پرداخته شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: واکسن‌های فعلی دو دوزِ هستند و حدود ۱۲۰ میلیون دوز در کشور برای دور اول واکسیناسیون نیاز است و با توجه به روند تامین واکسن از محل خرید خارجی و داخلی برنامه ریزی شده تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۷۰ میلیون دوز واکسن تولید شود.


بیشتر بخوانید


جهانپور بیان کرد: در روز‌های آتی برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا اقدام می‌شود، مطابق یافته‌های علمی و دانسته‌های ما از واکسن‌های قبلی که مربوط به کرونا نبوده نشان می‌دهد که با فاصله افتادن بین تزریق دوز اول و دوم واکسن کرونا، اثر بخشی آن کاهش نخواهد یافت. گفتنی است که واکسن داخلی به مرحله تولید انبوه رسیده است و هر روز و هر هفته بر تعداد تنوع و تولید آن‌ها افزوده خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مردم عادی بدون هیچ نگرانی تا روز‌های آینده منتظر ارسال پیامک برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا باشند.

admin

چگونه به کمک آموزش طراحی کاراکتر یک شخصیت برگر ناز به عنوان الگوی متقاطع ایجاد کنیم

مقاله قبلی

آخرین آمار کرونا در جهان؛ کشورهای رکورددار ابتلا و مرگ کروناکدامند؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *