دسته‌بندی نشده

دستور 2D در آموزش اتوکد

پکیج آموزش اتوکد نحوه استفاده آسان از ابزارهای طراحی را به شما نشان می دهد. اما مهمتر از همه ، دانش خوب در مورد رابط آموزش اتوکد ، یادگیری استفاده از برنامه آموزش پیشرفته اتوکد را آسان تر از قبل می کند. بنابراین ، کارآموزان اتوکد می توانند با کمک آموزش های اتوکد ، به روزترین داده های آموزش اتوکد را دریافت کنند. به این دلیل که آموزش اتوکد با خود برنامه به روز می شود و خطاهای آموزشی اتوکد اصلاح می شوند.

اتوکد یک برنامه طراحی رایانه ای 2D و 3D است که توسط Autodesk ساخته شده است. ما در اتوکد تیم های دو بعدی و سه بعدی داریم تا کار طراحی ما را آسان تر کند. امروز ما در مورد یکی از دستورات دو بعدی صحبت خواهیم کرد و یاد خواهیم گرفت که چگونه نمونه هایی را به یک شی specific خاص در تصویر به فردی اضافه کنید که مخالف زبان شی یک شی another دیگر باشد. در اینجا در این مقاله ما به طور خودکار این موضوع را از تیم CAD با استفاده از Command 2d درک خواهیم کرد و پارامترهای مختلف آن را برای به دست آوردن اطلاعات در مورد آن تجزیه و تحلیل می کنیم. بنابراین بیایید یادگیری این دستور را شروع کنیم.

چگونه از دستور 2D در اتوکد استفاده کنیم؟
ما می توانیم این را در چند مرحله ساده درک کنیم و پس از انجام مراحل زیر شناخت خوبی از آن پیدا کنیم. اما قبل از شروع ، برای درک بهتر این موضوع ، به صفحه کار برنامه نگاه می کنیم.

مرحله 1: یک ویدیو در بالای صفحه کار وجود دارد که در آن یک فیلم برای کنترل نوع دیگری از کنترل در این برنامه وجود دارد مانند کلیپ اصلی ، صفحه یادداشت ، صفحه و غیره ، در زیر آن چیزی است که می بینیم. شغل فعلی ما در زیر این پنجره کار برخی از دستورات ناوبری برای مدیریت کارهای رنگی وجود دارد.

پنجره کار
مرحله 2: حالا یک نقاشی به ما بدهید. مطمئن شوید که نقاشی که می خواهید دستور 2d را به آن اعمال کنید ، باید بسته باشد.

نقاشی
مرحله 3: اکنون برای یک خط فرمان 2d از صفحه کلید نوع H را فشار دهید و سپس دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید تا یک دستور Command 2d دریافت کنید.

نوع دستور H
مرحله 4: متناوباً ، می توانید به منوی Draw در برگه Home بروید و بر روی این نماد دستور دو بعدی برای وجود آن کلیک کنید.
مرحله 5: هنگامی که یک دستور Command 2d دارید ، سپس تب Creation 2d مانند این باز می شود. ما در اینجا پارامترهای مختلفی از دستور 2d Command داریم.

برگه ایجاد
مرحله 6: از تب Template می توانید نوع دستور 2D را انتخاب کنید ، به عنوان مثال اگر الگوی آجری مانند را در یک نقاشی خاص مهندسی عمران می خواهید ، می توانید این الگوی زاویه را انتخاب کنید.

برگه الگو
مرحله 7: اکنون می توانید یک دستور 2d را به دو روش اعمال کنید. ابتدا روش ‘Select Points’ است بنابراین روی نماد این روش کلیک کنید.

دو روش
مرحله 8: سپس از شما می خواهد که یک نقطه را در مرزهای بخشی از نقاشی انتخاب کنید که در آن می خواهید دستور 2d را اعمال کنید.

یک نقطه را انتخاب کنید
مرحله 9: اکنون با کلیک روی این مورد نقاشی شما اعمال می شود.

بکار گرفتن
مرحله 10: روش دوم این است که یک شی مرزی را انتخاب کنید سپس بر روی نماد آن کلیک کنید.

یک شی مرزی را انتخاب کنید
مرحله 11: سپس از شما می خواهد مرز شیئی را که می خواهید یک دستور 2d به آن اعمال کنید انتخاب کنید بنابراین وقتی حاشیه را انتخاب می کنید کل بلوک را به این ترتیب پوشش می دهد. بنابراین با توجه به نیاز خود ، می توانید با استفاده از هر یک از روش ها ، دستور 2d را اعمال کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد -11
مرحله 12: اکنون اگر می خواهید سطح مقطع هر قسمت از نقاشی را نمایش دهید ، می توانید این نوع الگوی دستورات دو بعدی را انتخاب کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد – 12
مرحله سیزدهم: اکنون می خواهم سطح مقطع این مدار را نشان دهم تا دستور 2d را به همان روش قبلی اعمال کنم.

دستور دو بعدی در اتوکد -13
مرحله 14: اکنون بیایید گزینه های دیگر این دستور 2d را مورد بحث قرار دهیم. برای این ، من دستور 2d را دوباره روی این نقاشی اعمال می کنم و خواهید دید که در انتهای صفحه کار در جعبه پارامتر این دستور گزینه ای وجود دارد. سپس از لیست روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد -14
مرحله 15: بعد از کلیک کردن ، کادر دستور 2d باز می شود. می توانید در دستور دو بعدی خود تغییری ایجاد کنید. همچنین می توانید الگوی دستورات دو بعدی را از این لیست تغییر دهید.

دستور دو بعدی در اتوکد -15
مرحله شانزدهم: اگر می خواهید یک دستور دو رنگ را روی یک رنگ خاص اعمال کنید ، یک رنگ را از این لیست انتخاب کنید و روی دکمه پیش نمایش این کادر کلیک کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد -16
مرحله هفدهم: و وقتی دستور قرمز را تنظیم می کنم ، رنگ دستور دو بعدی شما به قرمز تغییر می کند.

دستور دو بعدی در اتوکد -17
مرحله 18: همچنین می توانید با انتخاب رنگ از این لیست ، رنگ بلوک های دستور 2d را پر کنید.

مرحله 19: به عنوان مثال ، من یک رنگ زرد را انتخاب می کنم و سپس روی دکمه پیش نمایش کلیک می کنم و به این شکل می شود.

دستور دو بعدی در اتوکد -19
مرحله 20: اکنون می توانید مقیاس دستور 2D خود را بر اساس نیاز خود افزایش یا کاهش دهید. برای تغییر این مورد فقط روی جعبه مقیاس کلیک کنید و مقدار خود را وارد کنید

دستور دو بعدی در اتوکد – 20
مرحله 21: و روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید و دستور 2D شما تغییر می کند زیرا من آن را طبق نیاز خود افزایش می دهم.

دستور دو بعدی در اتوکد -21
مرحله 22: بعد ، شما همچنین می توانید با تغییر مقدار زاویه در جعبه گزینه Angle در آن جعبه ، زاویه دستور دو بعدی انتخاب شده را تغییر دهید. به عنوان مثال ، من 45 درجه را به عنوان زاویه دستور دو بعدی در نظر می گیرم و روی برگه پیش نمایش کلیک می کنم و سپس دستور دو بعدی من حدود 45 درجه کج می شود.

دستور دو بعدی در اتوکد – 22
مرحله 23: همچنین می توانید الگوها را با پیش نمایش الگو فقط با حرکت دادن نشانگر ماوس روی الگو تغییر دهید و الگو به طور خودکار در بلوکی که به عنوان پیش نمایش انتخاب کرده اید تغییر می کند.

دستور دو بعدی در اتوکد – 23
مرحله 24: اگر می خواهید این دستور 2d را حذف کنید ، از گزینه Create 2d Command روی گزینه Remove کلیک کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد – 24
مرحله 25: سپس از شما می خواهد که مرز شی را در دستور 2 انتخاب کنید و هنگامی که آن را انتخاب کردید دستور 2d از شی your شما برداشته می شود.

دستور دو بعدی در اتوکد -25
مرحله 26: می توانید رنگ دستور دو بعدی را که انتخاب کرده اید تغییر دهید.

دستور دو بعدی در اتوکد – 26
مرحله 27: با افزایش یا کاهش مقدار گزینه شفافیت دستور 2D می توانید قابلیت مشاهده دستور 2D خود را کم یا زیاد کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد -27
مرحله 28: می توانید نقطه شروع دستور 2d را انتخاب کنید. فقط روی آن کلیک کنید.

دستور دو بعدی در اتوکد – 28
مرحله 29: و نقطه شروع را بر روی شی your خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، من این نقطه پایانی را به عنوان نقطه شروع دستور 2D خود انتخاب می کنم.

admin

آیا احتمال سکته در جوانان بر اثر کرونا وجود دارد؟

مقاله قبلی

محصولات دانش‌بنیان ایرانی باعث نزولی شدن روند تلفات کرونا شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *