بهداشت و درمان

رفع مشکلات مربوط به کمبود تخت در مناطق محروم با افتتاح ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، سعید نمکی ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مراسم اسکن “راه سلامت” و افتتاح همزمان سه بیمارستان در استانهای خراسان رضوی ، کرمان و قم گفت: همکاران من سخت ترین شرایط را می گذرانند ، اما با وجود مشکلات ، خوشبختانه اتفاقات بزرگی برای توسعه زیرساخت ها برای مدیریت بیماری کرونا در حال رخ دادن است.

نمکی گفت: من به مناسبت سالگرد زلزله در سال 1996 به نمایندگی از رئیس جمهور خدمت مردم شریف کرمانشاه رساندم و مژده دادم که 66 پروژه بهداشتی در کرمانشاه افتتاح کردیم و مجموعه ای از تصویربرداری عروق مغزی کوچک در تهران افتتاح کردیم و کشور ” هیچ برابر نیست.

وزیر بهداشت گفت: “ما 1400 پروژه بهداشتی و درمانی و آموزشی را در ماه مه 1400 افتتاح خواهیم كرد كه درخشانترین مقالات در سیستم بهداشتی و علاوه بر صدها مركز بهداشتی و بهداشتی و آموزشی خواهد بود ، بنابراین ما ثبت تاریخی افتتاح 10600 تخت بیمارستان قبل و بعد از انقلاب را ثبت کنید.

امروز سه پروژه در مشهد ، زرند ، کرمان و قم افتتاح می شود و پرونده دولت تدبیر و امید با بیشترین طلای مقالات در زمینه توسعه زیرساخت های نظام سلامت بسته می شود و امیدواریم این رکورد را به ملت ایران در ماه مه 1400 ، که در تاریخ کشور جاودانه خواهد بود.

نمکی در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد بازسازی بیمارستان آسیب دیده در زلزله گفت: ما تمام مراکز را بازسازی کردیم و زیباترین مراکز بهداشتی را در کرمانشاه ساختیم و بیمارستانی که قرار بود با مشارکت بانک ها ساخته شود بیمارستان نیمه تمام و چندین بیمارستان بزرگ را در این منطقه گشودیم.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه میزان تخت بیمارستان در استانهای مرزی مطلوب ترین است و در کرمانشاه آنها مشکل اکسیژن ساز داشتند و ما 14 دستگاه اکسیژن ساز برای استان کرمانشاه در نظر گرفتیم و 2 شهر نیز مشکلی داشتند که به زودی برطرف می شود ”

admin

بیشترین پوشش دهی خدمات سلامت در منطقه توسط ایران

مقاله قبلی

ایران، جزو تولید کنندگان واکسن بیماری کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *