کلينيک

روشی برای درمان رفلاکس معده

طبق سخنان محمد صادق غفوری عضو انجمن گوارش و کبد ایران طی مصاحبه ای با  مجله مدیکال آنلاین، بیماری ریفلاکس معده نوعی اختلال گوارشی است که وقتی اسید معده در حین یا بعد از غذا به مری برگردد ، باعث درد معده ، سوزش معده یا علائم دیگر می شود.

وی افزود: “رژیم غذایی نقش مهمی در كنترل ریفلاك معده دارد.” برای کنترل بیماری ریفلاکس معده ، توصیه می شود که وعده های غذایی کوچک را غالباً بخورید و از خوردن غذا 2-3 ساعت قبل از خواب خودداری کنید. برای چاقی ، رژیم لاغری توصیه می شود.

گافوری گفت: از غذاهایی که حاوی ادویه جات ، غذاهای پرچربی ، عرق نعناع و نعناع فلفلی ، سیر و پیاز و میوه ها و سبزیجات اسیدی مانند پرتقال و کلم هستند که می توانند تولید اسید را تحریک کرده و ریفلاکس معده را افزایش دهند ، خودداری کنید. همچنین ، مصرف نوشابه و نوشیدنی های کافئین دار مانند نوشابه و قهوه را به حداقل برسانید. حتما قبل از فعالیت شدید ، ورزش یا استرس از وعده های غذایی سنگین خودداری کنید.

گافوری گفت: توصیه می شود هنگام خواب سر را بالای بدن قرار دهید. از لباس تنگ نیز خودداری کنید.

یکی از اعضای انجمن گوارش و کبد ایران گفت: یک رژیم غذایی اصولی و منطقی به درمان ریفلاکس معده کمک می کند. بنابراین ، یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش ریفلاکس و سوزش معده ، اجتناب از وعده های غذایی بزرگ است. بنابراین ممکن است خوردن 5-6 وعده غذایی در روز به جای دو تا سه وعده غذایی کوچک مفید باشد.

admin

عوامل بروز بیماری صرع

مقاله قبلی

کمبود آب در نوزادان- نشانه ها و راه های درمان آن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کلينيک