دسته‌بندی نشده

زدن واکسن کرونا ممکن است اجباری شود

آخرین اخبار مربوط به کنترل ، درمان و واکسیناسیون کرونا امشب در یک برنامه گفتگوی ویژه با حضور غنی ، رئیس کمیته علمی ستاد ملی ضد کرونا و پیر حسین کولیوند ، رئیس سازمان اورژانس کشور.

غنی گفت: “واکسیناسیون کودکان اجباری است و برخی کشورها اعلام کرده اند که واکسن کرونا را اجباری نمی کنند ، اما اگر واکسن جهانی نباشد ، زنجیره انتقال قطع نمی شود و برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باید همه واکسینه شوند” رئیس کمیته علمی ملی کرونا. قطعاً اگر آزمایش سریع و جهانی در واکسن کرونا لحاظ نشود ، زنجیره انتقال بیماری تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

کولیوند با اشاره به اینکه پایگاه هایی برای دیدن افراد شناسایی شده است ، گفت: ما فقط برای افرادی که می توانند در خانه هایشان تفکیک شوند ، نظارت داریم و برای افرادی که نمی توانند تفکیک کنند ، هتل ها و مسافرخانه هایی را در نظر گرفته ایم تا آنها را از دیگران جدا کنیم. بازدید اعضای خانواده را جدا کنید تا آزمایش Covid منفی باشد.

وی تأیید کرد که همه موسسات و دستگاه ها به بهره برداری رسیده اند و لیستی از هتل ها ، مسافرخانه ها ، پانسیون ها ، سالن های ورزشی ، خوابگاه ها تحویل داده شده است و ما به نوبت از هر یک از این محله ها استفاده خواهیم کرد: برای مراکز بهداشتی و همچنین محل اقامت و امکانات رفاهی هتل ها معمولاً علائم سلامتی مانند ویزیت را ارائه می دهند و متخصصانی مانند متخصصان بیماری های عفونی در مراکز حضور دارند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: تاکنون بیش از 120 هزار تخت در مراکز مختلف برای اجرای طرح تفکیک بیماران مبتلا به کرونا آماده شده است ، اولویت اول ما هتل ها است.

وی گفت: پذیرش افراد در مراكز بهداشتی درمانی هزینه ای برای مردم ندارد. “مراکز بهداشتی درمانی سه ورودی دارند. روش اول از طریق بیمارستان ها است و افرادی که دیگر نیازی به معالجه بیمارستانی ندارند از بیمارستان ها به این مراکز منتقل می شوند.” روش دوم این است که وقتی فردی کرونا دارد اما نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و روش سوم افرادی است که با پیگیری می فهمند در دوره کمون بیماری هستند ، همه این افراد وارد مراکز ما می شوند و هزینه ای برای آنها برای حضور در مراکز بهداشتی پرداخت نمی کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در طرح شهید سلیمانی در هر محله به عنوان پایگاه سلامت ، گفت: در این طرح تشدید رویه های بهداشتی ، آزمایش های گسترده هوشمند در کشور ، تشخیص هوشمند و قرنطینه ، آموزش و ضد فرهنگ ما بیماری کرونا را دنبال می کنیم و از گروه های آسیب پذیر محافظت می کنیم.

وی با اشاره به برنامه مرتیر قاسم سلیمانی گفت: برای اجرای این طرح یک بسیج ملی ایجاد شده است اما تیم های ما 15 نفر هستند ، هر تیم مسئول یک پزشک است و سایر اعضای تیم 4 متخصص هستند و 10 پرستار “.

شهادت ۸ نفر از پرسنل اورژانس بر اثر ابتلا به کرونا

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: تاکنون 8 پرسنل اورژانس به علت بیماری کرونا به شهادت رسیده اند و بیش از 4000 نفر نیز به ویروس کرونا آلوده شده و بهبود یافته اند.

وی گفت: “سالانه پنج هزار پزشک آموزش دیده با ما به حج می آمدند. اکنون آنها به ما کمک می کنند. همکاران ما در شبکه های بهداشتی نیز 24 ساعت شبانه روز فعال هستند.” ما 17000 پرسنل فوریت های پزشکی و تقریباً 20،000 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر به ما کمک می کنند و تیم های تخصصی ما شامل 2500 تیم هستند.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج در حال کار بر روی موضوع مراقبت وفادارانه هستند ، افزود: در موضوع تشخیص و انزوای بیماران ، بسیج سازمان پزشکی به ما در اصلاح چرخه بیماری کمک می کند.

غنی ، رئیس کمیته علمی ستاد کرونا ، این برنامه را ادامه داد: “قرار است سه واکسن کرونا ایرانی از شرکت های دانش بنیان در پایان ژانویه اجازه ورود به مرحله آزمایش انسانی را دریافت کنند. با دانش آنها در حال تحقیق و تولید هفت واکسن با پشتیبانی دستیار علمی “. و فناوری ریاست جمهوری در کشور است.

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا ادامه داد: “یک واکسن کرونا به تازگی برای آزمایش انسانی مجاز شده است و انتظار می رود که تا پایان ژانویه ، سه شرکت دیگر مجوز ورود به مرحله تولید انسانی واکسن کرونا. ” مرحله تولید برای کل کشور صنعتی و تولید انبوه است.

غنی گفت: این واکسن که مجوز آزمایش انسانی را دریافت کرده است ، از همه ویروس های کرونا مرده برای تولید آن استفاده می کند ، بنابراین ساخت واکسن دریافت شده از کشورهای دیگر پنج سال طول می کشد.

وی گفت: ایران در اتحادیه جهانی واکسن اعلام کرد که واکسن Pfizer را نمی خواهد ، زیرا این نوع واکسن زنجیره سرد به منفی 70 درجه نیاز دارد و ما نه هواپیما داریم و نه وسیله حمل و نقل و اعلام کرده ایم که واکسن های دیگر به ما تزریق می کنند.

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا با اشاره به اینکه دو شرکت در حال تولید این نوع واکسن هستند ، افزود: ژن درمانی یا کد ژنتیکی به بدن تحویل داده می شود و دستور تولید آنتی بادی علیه ویروس صادر می شود. و دستور دفاع سلول صادر می شود. ”

وی ادامه داد: همه آنچه که جز ده واکسن برتر جهان است هنوز در کشور ما در حال کار است ، اما در مقایسه با وضعیت تولید در جهان چهار ماه فاصله داریم.

غنی گفت که در مرحله اضطراری لازم است که پرسنل بهداشتی به خدمات خود ادامه دهند ، این نوع واکسن باید بلافاصله خریداری و به کشور وارد شود و ما در اتحادیه جهانی واکسن آن را درخواست کرده ایم.

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا اظهار داشت: ما قرارداد دیگری با یکی از کشورها داریم که با ایران تولید مشترک داشته باشیم بنابراین در برنامه کلی خود با تولید ، خرید مشترک و تولید ملی روبرو هستیم.

ما در طرح اضطراری هستیم ، هیچ شرکتی مشمول عوارض و جریمه نمی شود ، هیچ کشوری درخواست واکسن نمی کند. ابتدا باید مردم کشور خود را بیمه کنید.

وی با بیان اینکه در شرایط عادی ، هنگامی که واکسن می رسد ، ابتدا در آزمایشگاه آزمایش می شود ، اما اکنون فرصتی برای آزمایش وجود ندارد: “ایران ابتدا زیرساخت های تولید هر کشوری را که می خواست واکسن بخرد ، بررسی و بازرسی می کند ، بنابراین تحت شرایط به فوریت این زیرساخت رسیدگی نشده است.

غنی افزود: سازمان بهداشت جهانی می گوید کسی را تأیید نمی کند زیرا یک وضعیت اضطراری است. هر کشوری که تصویب کند باید واکسن را قبول کند و مسئولیت اضطراری را قبول کند.

رئیس کمیته کرونا گفت: “برخی افراد در ابتدا شرط می بندند که 50 درصد پول پرداخت شود و اگر نتیجه ندهد ، آنها پول پرداخت شده را پس نخواهند داد و خرید با تمام نیازها مانند واکسن های قبلی در دسترس نیست.”

وی خاطرنشان کرد که ایران همان واکسنی را تولید می کند که در جهان تولید می شود و اندازه گیری های بالینی را انجام داده است. وی گفت: سازمان غذا و دارو می گوید واکسن ایرانی را دقیقاً مانند واکسنهایی که در دنیا ارزیابی شده ارزیابی می کند و سپس اجازه می دهد ، یعنی دانش مربوط به ساخت و دانش مربوط به ارزیابی متعلق به ایرانی ها ، بنابراین ما هم دانش داریم و هم کشوری نیستیم که کشوری چیزی را به ما صادر کند و نمی دانیم ترکیب آن چیست.

غنی افزود: طی 7 تا 8 سال آینده دیگر هیچ داروی شیمیایی وجود نخواهد داشت و بسیاری از سرطان ها با واکسن های سرطان کنترل می شوند.

رئیس کمیته علمی کرونا گفت: “اگر ما این واکسن را به میمون ها یا موش ها تزریق کنیم ، می دانیم که چه عوارضی ایجاد می کند.” “یکی از اسنادی که واکسیناسیون باید به سازمان بهداشت جهانی تحویل دهد تا اجازه ورود آن به فاز انسانی را بدهد.” به آرامی باید در موش و میمون کار کرده باشد ، و سپس باید قسمت هایی از بدن در زیر لامپ دیده شود تا ببیند چه صدمه ای وارد شده است ، بنابراین بر اساس این داده ها ، آزمایش در انسان مجاز خواهد بود ، اگر امروز واکسینه شده به ما اطلاع دهید که می توانیم این آزمایشات را در کشور انجام دهیم.

وی با بیان اینکه واکسن تولید شده در کشور بسیار ایمن تر و دقیق تر از واکسن تهیه شده در خارج است ، گفت: “ما دانش و توانایی زیادی در داخل کشور داریم.”

قانعی با اشاره به اینکه واکسن ایرانی که مجاز به تجویز در سراسر کشور است در خردادماه راه اندازی می شود ، ادامه داد: “ما هیچ ذخیره ای نداریم. هر واکسنی که تولید شود باید از آزمایش پایداری بگذرد ، یعنی باید برای مدتی در انبار باقی بماند تا مجاز. ” برای دریافت آمپول ، بنابراین پیش بینی ما این است که این هفت شرکت حدود 10 میلیون دوز تولید کنند ، بنابراین ما خوش بین هستیم که تا پایان سال آینده 70 میلیون دوز واکسن داشته باشیم.

رئیس کمیته علمی کرونا گفت: “اگر واکسن جهانی نباشد ، این زنجیره شکسته نخواهد شد و ما قادر به گشودن دانشگاه ها ، مدارس و سایر مکان های بسته نخواهیم بود. به نظر می رسد ایمنی سازی واکسن حدود شش ماه حفظ خواهد شد.”

محمدرضا صالحی ، متخصص بیماری های عفونی ، در ادامه این برنامه با اشاره به اینکه به دلیل مرگ و میر بالای ناشی از بیماری کووید 19 ، با موارد اضطراری روبرو هستیم ، گفت: “این مشکل باعث شده است که همه کشورها از جمله کشور ما ، گروه های مختلف علمی و دارویی و شرکت ها تلاش می کنند. ” برای کنترل این مرگ و میر واکسن بزنید. در کشور ما چندین ماه است که گروه های مختلفی در زمینه ساخت واکسن کار می کنند و کارهای اولیه این واکسن از حدود 6 ماه پیش آغاز شده است.

صالحی افزود: “این روش تهیه واکسن از نظر علمی و عوارض آزمایش دهه و دهه است. این واکسن آزمایشات بالینی مربوط به مراحل حیوانی را پشت سر گذاشته است.” و حدود 10 روز پیش او موفق شد کد اخلاقی را برای شروع یک آزمایش بالینی بدست آورد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: پیوندی در فضای مجازی قرار داده می شود و داوطلبان 18 تا 50 ساله در این لینک ثبت نام می کنند و بسته به شرایط برخی از آنها را برای دریافت واکسن ارسال می کنیم.

وی گفت: “داوطلبان نباید سابقه Covid 19 داشته باشند.” وی افزود: “آنها تحت معاینات بالینی گسترده و آزمایشات آزمایشگاهی قرار دارند و اگر شخصی قبلاً به Covid 19 آلوده شده باشد ، نمی توانیم ارزیابی دقیق پیگیری واكسن را انجام دهیم.” . تیمی که روی این واکسن کرونا کار می کند بسیار قوی و یکی از بهترین دانشگاه های کشور است و آنها موفق به تولید واکسن بسیار مرغوب شدند.

صالحی تأکید کرد: ما تابع شرایط علمی ، ضوابط و مقررات و اصول آزمایش بالینی هستیم و اگر شرایط مهیا باشد و بتوانیم این دوره را با اطمینان قابل توجهی پشت سر بگذاریم ، وارد مراحل بعدی می شویم. همه واکسن ها می توانند عوارض جانبی داشته باشند ، از هر هزار مورد ، که در مقایسه با فواید آن اندک است.

admin

لیست غذای افراد مبتلا به کرونا براساس متخصصان تغذیه است

مقاله قبلی

با ترکیب دو دارو بیماران کرونایی را درمان می کنیم

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *