دسته‌بندی نشده

زنان گروه اصلی شاخص های بهداشتی/ راهی برای انتقال پول واکسن کرونا نیست

به گزارش مجله ی مدیکال آنلاین سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم اهدای جوایز سمفونیک شهزاد به قربانیان مبارزه با کرونا با اشاره به نقش زنان در توسعه سلامت در جهان گفت: زنان گروه اصلی در جهان برای بهبود شاخص های سلامت و پس از انقلاب هستند. ما دستاوردهای زیادی داشته ایم ؛ دستاوردهای ما در کاهش مرگ زنان در هر زایمان یا هزار زایمان از جمله این موارد است.

نامکی با بیان اینکه سواد زنان یکی از شاخص های موثر در سلامتی است ، گفت: 4 کلاس سوادآموزی شانس زنده ماندن کودک را افزایش می دهد همچنین در رژیم غذایی و سلامت خانواده و سلامت زنان و مردان تأثیر دارد متعجب.” اگر مردی فشار خون بالا داشته باشد ، رژیم غذایی کم نمک در دسترس زنان است و منحنی های رشد و شیردهی و واکسیناسیون برای زنان در کشورهای در حال توسعه در دسترس است. در حقیقت ، نقش زنان در ارتقا سلامتی به طور کلی ستودنی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما به نقش شرافتمندانه زنان در توسعه همه زیرساخت های کشور احترام می گذاریم ، به ویژه سیستم بهداشت گفت: بیشتر کارکنان بهداشتی ما پس از انقلاب زنان بودند. دختران با 6 کلاس سوادآموزی و سلامت انقلابی به خوبی تحصیل کرده بودند. اخیراً 400 مرکز بهداشت عشایر ایجاد کردیم و پایگاه بهداشتی برای هر خانوار ایجاد کردیم ، زیرا معتقدیم که اگر 20 میلیون سفیر بهداشت داشته باشیم ، این سفیران بین خانواده ها و مراکز خواهند بود. با سلامتی ارتباط برقرار کنید بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد و ما به ابزارهای رسانه ای زیادی احتیاج نداریم.

نامکی گفت: “کرونا طوفانی وحشتناک بود که به دنیا ضربه زد و ایران و ایران از این فاجعه فاجعه بار در امان نبودند. خدا را شکر می کنیم که در این روزهای سخت توانستیم نقش سربلندی را ایجاد کنیم. ما در دوران کرونا سلامتی کردیم. سربازان از دست رفته این سیستم. منطقه منحصر به فرد بود ، با این فرماندهان قلب کرونا را شلیک می کردند تا جرات جنگیدن دیگران را داشته باشند.

وی با اشاره به اهدای سمفونی شاهزاد به نگهبانان بهداشت گفت: بزرگترین رسالت ما استفاده از توان هنرمندان است و من فکر می کنم موسیقی یکی از کاملترین هنرها است. هنر زبان گفتمان عشق و عاشقانه است و موسیقی اوج بیان این زبان است.

نامکی گفت: من باید این 30 موسیقی دان بزرگ زن را سیمرغ بنامم که این سمفونی را نواختند و عظمت آفریدند. این اثر با عظمت کلاسیک و با ادویه عشق خلق شده است. این اثر عالی و باشکوه در تاریخ ثبت می شود ، که برخی روزی بر بالین بیمار و برخی با هنر حماسی خلق کردند و برخی از آنها با ترانه های عاشقانه از او حمایت کردند.

وزیر بهداشت گفت: امروز ، علی رغم تحریم ها و فشارهای ناشی از آن ، من فکر نمی کنم مردم تحت ستم مردم ایران و محافظان و مدیران بهداشتی ما قرار بگیرند. ما با دستان خود در اقیانوس تحریم ها شناور شدیم.

“ما می خواهیم وجوه واکسن کرونا را منتقل کنیم ، اما آنها همه راه ها را بسته اند و مردم را تحت فشار قرار داده اند ، اما با این وجود ما در موقعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان هستیم و بزرگترین سردار را داریم. یک طرح تزئین شده به نام رشید وجود دارد. ” نامکی گفت. ما از داعش و مرد محبوب پیروی می کنیم ، که قربانی یک تروریست وحشتناک شد ، که نماد دیگری از حماسه و هماهنگی در مبارزه با کرون است و نتایج بزرگی را برای ملت ایران به همراه خواهد داشت.

با دست‌های بسته در اقیانوس تحریم شنا کردیم

وزیربهداشت گفت: امروز علی رغم تحریم‌ها و فشار‌های ناشی از آن  فکر نمی‌کنم جمعیتی به مظلومیت مردم ایران و مدافعان سلامت و مدیران ما باشد، ما با دست‌های بسته در اقیانوس تحریم شنا کردیم.

نمکی تصریح کرد: می‌خواهیم برای واکسن کرونا پول حواله کنیم، اما همه راه‌ها را بسته اند فشار‌هایی به مردم تحمیل کرده اند، اما با این حال ما وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشور‌های ثروتمند دنیا داریم و طرح مزین به نام یکی از بزرگترین سردار رشید مملکت و عزیزی را که خود قربانی تروریست وحشتناک شد، دنبال می‌کنیم که نماد دیگری از حماسه و همنوایی در مبارزه با کروناست و نتایج بسیار مطلوبی را برای ملت ایران به ارمغان خواهد آورد.

admin

اهدای سمفونی شهرزاد به فدائیان در مبارزه با کرونا

مقاله قبلی

لو رفتن اطلاعات واکسن کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *