بهداشت و درمان

سفیران سلامت در دوران کرونا ۳.۵ میلیون دانش آموز میشوند.

سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه یازدهمین جلسه گفتگوی هفته که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: پس از مدتها اشتیاق موفق شدم. خدمت وزیر آموزش و پرورش و معاونان آنها. با توجه به نقش بسیار مهمی که امروزه آموزش و پرورش به عنوان یکی از وسایل تأثیرگذار بر سلامت جامعه دارد ، خوشحال شدم که نظرات خود را تبادل کنم.

وی افزود: یک روز با پوشش بالای واکسیناسیون و مراقبت از زنان باردار و با توسعه آموزش همگانی ، امروز توانستیم از مرگ و میر کودکان و گروه های آسیب پذیر در کشور بکاهیم اما با شیوع غیر واگیر بیماری ها ، به ویژه بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت. ” و مواردی که ناشی از چاقی و تغذیه نامناسب و به ویژه سبک زندگی نامطلوب است ، مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرده است.

نمکی ادامه داد: از 380 هزار مرگ و میر کشور 313 هزار مورد به دلیل بیماری های غیرواگیر است. همچنین سالانه 97000 مرگ در کشور به دلیل فشار خون بالا و عوارض ناشی از آن است. با توجه به میزان بالای مرگ و میر در زمینه بیماری Covid-19 و مردم را مضطرب کرده است. اکنون به عواقب این آمار وحشتناک و کشنده مانند فشار خون نگاه کنید ، همه این موارد به سبک زندگی برمی گردد.

وی افزود: باید توجه داشت که بهترین مکان برای آموزش اصلاح سبک زندگی مدرسه است. بر این اساس ، ما امروز در جلسه ای با دوستان خود در مورد این موضوعات صحبت کردیم و تصمیم بر این شد که کمیته مشترکی این مسائل را پیگیری کند ، اگرچه ما پیشتر به طور مستمر در این زمینه با همکاران خود در وزارت آموزش و پرورش پیگیری کرده ایم.

نمکی گفت: در زمینه بهداشت دهان و دندان و مدارس عاری از پوسیدگی دندان به دلیل شیوع بیماری عروق کرونر قلب و توقف فعالیت ها در برخی از مدارس ، تصمیم بر این شد که این موضوع از راه دیگری دنبال شود. در زمینه تاج ، آموزش در طرح جدید ، که ما از 11 نوامبر آغاز خواهیم کرد ، یکی از سازمانهای موثر در زمینه آموزش معلمان عمومی خواهد بود و دانش آموزان می توانند به عنوان سفیران سلامت خانواده نقش مهمی در کنترل تاج داشته باشند. . ما این حرکت اساسی را با دوستان دنبال می کنیم تا در آینده نزدیک بتوانیم با همکاری مداوم دو سازمان گام های موثری در زمینه بهداشت و ارتقا its و پیشگیری از بیماری های عفونی و غیرواگیر برداریم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره برنامه جدید وزارت بهداشت برای کنترل تاج ، گفت: یکی از جنبه های مهمی که مقام معظم رهبری نیز در نظر گرفتند فعالیت های محله محور مربوط به تاج است ما سال گذشته ، طرح یک مرکز بهداشتی را برای هر خانه دنبال کردیم ، جایی که سفیران بهداشت در خانواده ها به عنوان بازیگران اصلی در فعالیت های سیستم بهداشتی فعال خواهند بود.

نمکی افزود: نقش آموزش و دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در کمک به ما بسیار مهم است. تلاشهایی که عزیزان برای آموزش 3.5 میلیون سفیر بهداشت انجام داده اند بسیار مثر خواهد بود و جزئیات آن را در طول برنامه اعلام خواهیم کرد.

وی در مورد نوع نظارت بر محدودیت های کرونا گفت: ما نظارت را با هماهنگی سازمان هایی مانند هلال احمر ، بسیج و … تشدید می کنیم و نظارت مستمر را به رئیس و فرمانده قرارگاه کرونا که مسئول هستند منعکس می کنیم. برای اجرای پروتکل ها. ” پروتکل ها و رویه ها بهتر از همیشه کار می کنند.

“پایان پیام”

admin

وضعیت نگران کننده ی کرونا در تهران

مقاله قبلی

طرح کوچ با هدف اصلاح شیوه ی زندگی دانش آموزان اجرا خواهد شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *