فناوری

سلول‌های بنیادی- کمکی برای درمان نازایی

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، مهدی کلانتر ، یکی از اعضای مرکز ناباروری یزد ، یکی از محققان این مرکز است که در مورد سلول های بنیادی تحقیق می کند و از آنها برای درمان افراد نابارور استفاده می کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: “با توسعه فناوری سلول های بنیادی ، راهی برای کمک به افراد نابارور وجود دارد.” اهدای تخم یا اسپرم یکی از این روش هاست. اگر تخمک و اسپرم اهدا شود و کودک متولد شود ، به هر دو جفت تعلق ندارند. از طرف دیگر ، اهدا توسط زنان آسان تر است و اهدای اسپرم محدودیت هایی دارد. اما با کار با سلول های بنیادی در تلاشیم تا این مشکل را حل کنیم تا در افرادی که در مراحل اولیه قادر به تشکیل گامت نیستند از این سلول ها بهره مند شویم.

کلانتر با بیان اینکه سلول‌های بنیادی به بارداری برخی افراد عقیم کمک می‌کنند، ادامه داد: موفقیت این اقدام بستگی به این موضوع دارد که اسپرم سازی در کدام مرحله متوقف شده است. اما توسعه این فناوری در آینده راه گشا خواهد بود.

وی گفت: “تحقیقات ما در زمینه درمان ناباروری سلول موفقیت آمیز بوده است و ما هم اکنون در آزمایشات بالینی هستیم.” ایران در کنار سایر کشورها در این زمینه در حال حرکت است و ما با ادامه تحقیقات و تحقیقات به نتایج عالی خواهیم رسید. در برخی از حاملگی ها ، جنین دارای ناهنجاری های جدی است که می تواند قطع شود. برخی از ناهنجاری ها نیز وجود دارد که بسیار جدی نیستند و اجازه سقط جنین را نمی دهند. تحقیقات ما روی این نوع ناهنجاری ها متمرکز است.

admin

بررسی و تحقیق بر روی داروهای طب ایرانی تاثیر گذار برای کرونا

مقاله قبلی

انتصاب رییس کمیته راهبری کشوری طرح نسخه الکترونیک

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *