دسته‌بندی نشده

سهل انگاری و عدم رعایت مردم باعث موج چهارم کرونا می شود

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، علیرضا رئیسی ، سخنگوی مرکز ملی مقابله با کرونا ، در برنامه تیتر امشب برای بررسی شیوع ویروس کرونا ویروس انگلیس در 16 فوریه شرکت کرد.

سخنگوی ارشد دفتر ملی مقابله با کرونا گفت: “ما باید هشدارهای کرونر را جدی بگیریم ،” با Covid 19 هر روز از 2800 به 700 رسیدیم.

وی با اشاره به شیوع بیماری عروق کرونر قلب در کشور ، “ما شاهد کاهش مرگ و میر دو رقمی در کشور هستیم و اگرچه تعداد مرگ و میر کم است ، اما در برخی از استان ها تعداد شهرهای سرخ افزایش یافته و این بیماری افزایش یافته است.

رئیسی گفت: “ما بیشترین شیوع بیماری را در استان خوزستان داریم ، بنابراین مردم و مقامات باید احتیاط بیشتری داشته و دستورالعمل ها را دنبال کنند.”

وی با اشاره به اینکه 9 شهر استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند ، گفت: “باید دستورالعمل ها دقیقاً رعایت شود تا بتوانیم شیوع بیماری را کنترل کنیم.”

رعایت نکردن دستورالعمل ها ، عروسی ها و مراسم عزاداری در شیوع بیماری بسیار م effectiveثر است ، بنابراین اگر بیماری به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها در یک مکان رخ دهد ، پس باید به جهش ویروس بپردازیم. یا نه.

سخنگوی ستاد ملی کرونا قبل از شناخت نوع و رفتار ویروس جدید کرونا ؛ وی با بیان اینکه باید رفتار خود را در برابر این ویروس بدانیم خاطر نشان کرد: با کاهش 10 درصدی دستورالعمل ، خطر ابتلا به بیماری افزایش می یابد.

رئیسی با اشاره به وضعیت ویروس های جهش یافته انگلیس ، آفریقا و ژاپن در سراسر جهان گفت: عفونت ، مرگ و میر و تغییر رفتار ویروس افزایش یافته است به طوری که 4 میلیون نفر در انگلیس آلوده و 135000 نفر در آمریکا کشته شده اند. و شیوع بیماری در کشورهای دیگر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه احتمالاً با ویروس جهش یافته جدیدی از تاج در هر جای دنیا روبرو خواهیم شد گفت: مرکز ویروس کرونا انگلیس نباید در کشور ایجاد شود بنابراین نیروی کشنده تاج انگلیس 30٪ بیشتر از قبلی است گونه ها.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در حال حاضر قیام در هرمزگان تا حدودی کنترل شده است و روند صعودی در مازندران کنترل می شود ، بنابراین از 15 شهر نارنجی 8 شهر زرد شده و اکنون 7 شهر وضعیت نارنجی دارند. .

رئیسی با اشاره به اینکه 228 شهر در حالت زرد قرار دارند ، “یک روند صعودی در استان کازوین وجود دارد و یک مورد نیز به دلیل ویروس انگلیس درگذشت. احتیاط بیشتری لازم است. اگر مسافر خارجی وارد شود باید حداقل 14 باشد. روزها “قرنطینه حتی اگر هیچ علامتی از بیماری وجود نداشته باشد.

وی گفت: “تغییر و عادی سازی رفتار افراد اولین نشانه چهارمین بروز ویروس است.”

سخنگوی ملی کرونا گفت: “تعداد کشته شدگان در انگلیس زیاد است ، اما موفقیت آمیز نبوده زیرا این واکسن سه تا چهار ماه طول می کشد تا نتیجه دهد ، اما شما همیشه مجبورید”. و ما در حال اقدام برای جلوگیری از آن هستیم ، بنابراین امروز خوزستان و شهرهای قرمز اعلام شده را هشدار دادیم که همه باید بیدار باشیم.

“اخبار ویروس انگلیس در اواسط ماه دسامبر منتشر شد به طوری که ویروس جهش یافته انگلیس برای اولین بار در ماه سپتامبر در این کشور پیدا شد. این ویروس در جنوب انگلیس ، مستقر در لندن پیدا شد ، اما هنگامی که اعلام شد ویروس از آن زمان در گذشته سه ماه جهش یافته است ، از آن زمان بقیه جهان مانند ما در حال بحث در مورد قطع پرواز انگلستان هستیم و بسیاری از کشورهای جهان این کار را انجام داده اند.

رئیسی گفت: “پروازهای انگلیس را ممنوع کردیم ، اما پس از مدتی فهمیدیم كه ویروس جهش یافته دیگری در آفریقای جنوبی پیدا شده است ، اگرچه این ویروس در انگلیس و حتی در كشورهای عربی و آلمان یافت می شود.” گفت باز هم ، این روند با کاهش بیماری در سراسر کشور همزمان شد.

سخنگوی ستاد ملی کرونا افزود: بیماران سرپایی افزایش یافته اند ، اقدامات احتیاطی خوبی در هرمزگان انجام شده است ، بنابراین شیب نزولی در این استان آغاز شد که امیدواریم این کار ادامه یابد ، اما قبل از جستجوی ویروس و رفتار ویروس در خوزستان. “ما باید به دنبال رفتار خود باشیم.

با بیان اینکه ویروس به سلولهای بدن بیشتر سرایت می کند ، “ویروس در آفریقای جنوبی به طور متفاوتی جهش یافته است. ممکن است جهش دیگری در کشور ما ایجاد کند ، بنابراین احتمال جهش ویروس در ژاپن وجود دارد.”

ما نمونه های منفی رائسی ، مازندران را آزمایش کردیم و اکنون طی دو تا سه روز نمونه هایی با نتایج مشخص از اهواز ارسال شده است.

وی گفت: “مهم این است كه ما چگونه با این ویروس كنار می آییم ،” ویروس انگلیس از این جهت مهم است كه سرایت زیادی دارد ، بنابراین باید آمادگی بیشتری داشته باشیم. از طرف دیگر ، نباید این كار را بكنیم. به محض اینکه با ویروس انگلیس مواجه شدیم ، ویروس تشکیل شد ، ما باید به ویروس حمله کرده و آن را محاصره کرده و زنجیره ویروس را بشکنیم ، بنابراین باید زود تشخیص دهیم و اطرافیان بیمار را شناسایی کرده و بیماران را جدا کرده و به طور صحیح قرنطینه کنیم. نباید وارد خیابان شد.

رئیسی گفت: تخمین زده می شود که تا پایان ماه مارس 1.3 میلیون نفر از جمله پرسنل پزشکی و افراد آسیب پذیر را واکسینه کنیم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا اظهار داشت که در سال 1400 تولید واکسن پاستور 3 تا 4 ماه طول می کشد ، اولین واکسن ما که می تواند با ورود به تولیدات صنعتی صادر شود و 10 تا 15 میلیون دوز در هر سر تولید کند. برای واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت جهان 10 میلیارد دوز واکسن لازم است.

وی گفت: واکسیناسیون جهانی در سراسر دنیا بیش از یک سال طول خواهد کشید زیرا تولید این مقدار واکسن و تزریق آن زمان بر است ، بنابراین ما هنوز باید دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنیم.

رئیسی با اشاره به موفقیت در مرحله اول طرح شهید سلیمانی و رعایت حداکثر دستورالعمل ها ، ادامه داد: تاکنون 9 نفر آلوده به ویروس جهش یافته انگلیس در کشور ، 7 نفر در تهران و یک نفر در اهواز شناسایی شده اند و یک نفر دیگر در قزوین ، آبیک بود.

سخنگوی اداره ملی پیشگیری از کرونا با اشاره به احتمال شیوع ویروس کرونا انگلیس در کشور گفت: “ویروس جهش یافته انگلیس بسیار مسری است و جوانان را مبتلا می کند و تنها راه مقابله با آن متوقف شدن این ویروس است. با زیرساخت های بهداشتی خوب و نخست وزیر جانسون مجبور به تعطیلی و محدودیت های گسترده شد.

اردوغان با اشاره به اینکه قبل از بررسی نوع ویروس و رفتار باید به رفتار خود توجه کنیم ، گفت: “افزایش در خوزستان به دلیل کاهش انطباق با دستورالعمل ها به 20٪ است. دستورالعمل ها کاهش یافته است ، پیک چهارم قطعاً باشد.

رئیسی با اشاره به اینکه ویروس کرونا ویروس انگلیس از سن نمی داند ، گفت: “در همه بیماری های همه گیر ، میزان مرگ و میر مردان بیشتر است.”

“تمام تلاش ما این است که چهار هفته باقیمانده از شب عید را بسازیم تا بتوانیم یک شب مهمانی آرام داشته باشیم ، به شرطی که دستورالعمل ها با دقت دنبال شوند.”

 

admin

جوان‌ها بیشتر درگیر کرونای انگلیسی شده اند

مقاله قبلی

نکاتی در مورد کرونای انگلیسی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *