دسته‌بندی نشده

شرایط لازم برای اهدای خون

محمد رضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، در مورد شرایط اهدای خون گفت: اگر افراد ضعیف و بی حال نباشند ، بیماری های جدی قلبی و ریوی ندارند و وزن آنها حداقل 50 کیلوگرم است ، شرایط لازم برای اهدای خون و شرکت در این کار را دارند ؛ حداکثر سن برای اهدای خون از 18 تا 60 سال است ، در خارج از این سن اهدای خون انجام نمی شود.

مهدی زاده گفت: “اگر افراد بدون دلیل علائم ایدز مشکوک مانند تب ، اسهال ، تعریق شبانه و کاهش وزن داشته باشند یا حتی فقط یک بار دارو تزریق کرده باشند ، از اهدای خون معاف هستند.”

وی تأکید کرد: “علاوه بر این ، افرادی که با همسر سهل انگارانه خود رابطه جنسی برقرار کرده اند یا با شخصی که عوامل لخته شدن را دریافت کرده است ، رابطه جنسی برقرار کرده اند. آزاد از اهدای خون علاوه بر این ، افرادی که قوطی ، خال کوبی ، سوراخ کردن گوش ، طب سوزنی و الکترولیز را انجام داده اند ، به یک بیماری وریدی مبتلا شده اند یا بیش از 72 ساعت در بازداشت یا زندانی هستند ، از اهدای خون معاف هستند.

مدیرکل اداره انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه اگر افراد قبل از اهدای خون غذا نخوردند ، احتمال دارد پس از اهدای خون دچار سرگیجه و حالت تهوع شوند: در برخی موارد واکنش ها ناشی از اهدای خون در انسان است.

مهدی زاده افزود: در حال حاضر 2.2٪ از مردم ایران خون سالم خود را برای تأمین نیازهای بیماران اهدا می كنند. علاوه بر این ، اگر افراد در هنگام اهدای خون از بیماری احتمالی خود اطمینان ندارند ، باید تمام موارد را با پزشک سازمان در میان بگذارند. ” و نگران نباشید ، زیرا اطلاعات آنها کاملاً محرمانه است.

admin

قبل از شروع همه گیری، ویروس کرونا در کشور وجود داشت؟

مقاله قبلی

نیاز شدید به پلاسمای خون بهبود یافتگان از کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *