دسته‌بندی نشده

صدور مجوز برای مصرف اضطراری واکسن‌های آسترازنکا و بهارات در ایران

سیدحیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذاودارو  در گفت‌وگو با خبرنگارمجله مدیکال آنلاین، گفت: واکسنهای Astrazenka و Bharat در هند روز گذشته از کمیسیون ماده 20 وزارت بهداشت مجوزهای اضطراری دریافت کردند.

وی افزود: پرونده و مستندات این دارو توسط کارشناسان سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار گرفت و پس از “Sputnik V” ، این واکسن ها مجوز شرایط اضطراری را دریافت کردند.

محمدی اظهار داشت: آسترازنکا یک شرکت بین المللی است و یک شرکت انگلیسی نیست. بخشی از تحقیقات در مورد این واکسن توسط آکسفورد ، بخشی از تولید این واکسن توسط سوئد و بخشی از تحقیقات و تولید توسط کشورهای دیگر انجام شده است.

وی همچنین گفت که واکسن Astrazenka در هفت کشور جهان تولید می شود که انگلیس ، هند ، روسیه و کره جنوبی در میان کشورهای سازنده این واکسن هستند. طبق دستور رئیس اجرایی خرید واکسن کرونا از ایالات متحده ، انگلیس و فرانسه ممنوع است و نباید چنین واکسیناسیون هایی را در این کشورها انجام داد.

مدیر کل سازمان غذا و دارو افزود: Astrazenka یک شرکت بین المللی است و اگر واکسن از این شرکت وارد شود ، محصولات آن از کره جنوبی و روسیه خریداری می شود. علاوه بر این ، این واکسن ها به صورت قراردادی با درست است. “مشخص نیست که این واکسن چه تعداد واکسن به کشور می آورد.

admin

نحوه ویرایش دسته ای در آموزش لایت روم (مرحله به مرحله)

مقاله قبلی

همه مرز‌های ورودی و خروجی خوزستان به عراق باید مسدود شوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *